Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: dragon - 27-09-2013, 20:51:35
-
Bok ekipa, svima veliki pozdrav.
Malo mi nešto zuji u ljubimcu a radi se od alf 147 jtd, 85 kw. Naime prije dan dva sam očuo zujanje pri vožnji, onako kao oštriji zvuk al kažem ne toliko glasan. S normalno glasnim radiom teško se primjećuje. S povećanjem okretaja zvuk se pojačava ali nikad nije ono preglasan. Iskreno ne znam s čim bih ga usporedio. Uvelike se razlikuje od zvuka remena koji se se primjerice čuje u starijih auta kad se smoči... Nekakvo zujanje kao nekog insekta ili možda najbolji opis kad u onih auta s daljinskim upravljačem...
Jel' tko imao iskustva? Svaki savjet je dobro doša! Hvala ekipa i veliki pozdrav!!
-
Možda koji ležaj kotača.
-
Razmišljao sam i o tom al bih možda tada očekivao nekako ''tuplji'' zvuk, ovo baš nekako čudno. No svakako je moguće. Palo mi je napamet i da mi možda nedostaje ulja u servu jer sam pri skretanjima osjetio promjenu u tom zvuku.
hvala ti :) Sve ću to zasigurno uzet u obzir :)
-
Izgleda da je ipak samo jednostavna stvar - nedostatak ulja u servu. Nisam isprva mislio da je to zbog tog jer je zvuk na pravcu postojao i pojačavao se s povećanjem brzine al pumpica ''radi preko motora'' pa se tako manifestira i bez motanja volanom. Dokaz da moram još puno učit. Pozdrav svima