Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Općenito, usporedbe modela, tržište => Savjeti i mišljenja kod kupovine i prodaje Alfa Romea => Autor teme: Božen - 12-09-2013, 22:41:05

Naslov: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 12-09-2013, 22:41:05
Zanima me što mislite o izboru polovnog automobila za mlade vozače.

Znači - zakonsko ograničenje 80 kW ili 109 KS.

Ciljana skupina bi bila u "B" segmentu (Clio, Punto, Yaris, ...), vrijednosti do cca 5 - 6.000 € (naravno, može i manje  :craz ). Auto bi se koristio za gradsku i prigradsku vožnju, cca 6 - 7.000 km/god pa je za pogon svejedno (benz ili diesel).
Kilometraža do 100.000 (ili ne puno preko), obavezno 4 ili 5 vrata, starost do 10 godina, 1. ili 2. vlasnik. Ni slučajno zakrpljeni karambol.

Nažalost, nema Alfe koja zadovoljava ove kriterije. Od ostalih proizvođača ima svašta, ali određene modele prate razne loše glasine. Preporuke marke / modela / motora / godine proizvodnje .... ili "obavezno izbjeći taj i taj" ... jer imate iskustva ili spoznaje ... Pišite!
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: SrdjanBL - 12-09-2013, 22:56:05
Kako nema Alfa, ako je do 80kw ima 147mica sa 77kw? A ostalo sto bi preporucio je definitivno Yaris, mada je jako mali za mene  :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: chakija - 12-09-2013, 22:58:57
kia ceed ili hyudai i30...autoć ko bombon a ima ih gro 5000-7000€  iz prve ruke kažem da je odličan, 1.4 benzinac 109ks, ima i vezija sa 90ks...ne vuče baš bog zna kak al zato jako malo troši... kvaliteta materijala stvarno prva liga za jednog koreanca (kojeg je dizajniro švabo a proizvodi slovak) :D servisi i jesu i nisu skupi...ovisi na kojeg servisera naiđeš...i ispada skup zbog ulja koje stavljaju, castrol c3 .... ugl pregledo sam dosta tih benzinaca dok mi je sestra kupovala auto i uz kiju ceed (mi imamo pro ceed al sve to ista stvar) nas je još jedino zanimala seat ibiza, mislim da se i njih nađe u toj cifri... isto vrlo solidan auto ali malo slaba motorizacija...tdi je skup a mpi ne ide nikam
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: SrdjanBL - 12-09-2013, 23:02:19
Da, dodao bi i Citroen C2 ili C3, strasno kavlitetna auta :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: chakija - 12-09-2013, 23:04:31
Da, dodao bi i Citroen C2 ili C3, strasno kavlitetna auta :ok:
probo sam ovaj novi c3 (čak 3 nezavisna primjerka :D), lijepo čak izgleda al nikad to ne bi kupio...  meni osobno preodvratan osjećaj vožnje
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: SrdjanBL - 12-09-2013, 23:10:55
Vozio sam C2 i bas sam iznenadjen kvalitetom auta, za tako maleno auto super.  :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Viktor - 12-09-2013, 23:21:17
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.4-8v-oglas-5886291 (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.4-8v-oglas-5886291)

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-207-sport-1.4-16v-prva-vlasnica-full-oprema-oglas-9142663 (http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-207-sport-1.4-16v-prva-vlasnica-full-oprema-oglas-9142663)

http://www.automaritea.com/listing/citroen-c3-1-4-hdi/ (http://www.automaritea.com/listing/citroen-c3-1-4-hdi/)

Konkretni primjerci, ni jedan vozio ni gledao, čisto onako malo njuškao.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: AR146B - 12-09-2013, 23:26:21

Znači - zakonsko ograničenje 80 kW ili 109 KS.

Nažalost, nema Alfe koja zadovoljava ove kriterije. Od ostalih proizvođača ima svašta, ali određene modele prate razne loše glasine. Preporuke marke / modela / motora / godine proizvodnje .... ili "obavezno izbjeći taj i taj" ... jer imate iskustva ili spoznaje ... Pišite!

Alfa Romeo 33, 145, 146, 75, 147, 156.
Alfa Romeo 33 1.3 boxer  66 kW
Alfa Romeo 145 ili 146, biraj hoćeš 1.4 boxera sa 66 kW, 1.6 boxera sa 76 kW, 1.4 TS sa 76 kW ili 1.9 TD
Alfa Romeo 75 dizelaš
Alfa Romeo 147 jtd
Alfa Romeo 156 jtd

Nevezano za alfu, ja bi uzeo nissan micru, kvalitetan auto sa malom potrošnjom.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: chakija - 12-09-2013, 23:33:43
Alfa Romeo 33, 145, 146, 75, 147, 156.
Alfa Romeo 33 1.3 boxer  66 kW
Alfa Romeo 145 ili 146, biraj hoćeš 1.4 boxera sa 66 kW, 1.6 boxera sa 76 kW, 1.4 TS sa 76 kW ili 1.9 TD
Alfa Romeo 75 dizelaš
Alfa Romeo 147 jtd
Alfa Romeo 156 jtd

Nevezano za alfu, ja bi uzeo nissan micru, kvalitetan auto sa malom potrošnjom.
ajooooj gdje si micru našao...ja ju vozio u autoškoli i stvarno nikad gori auto nisam vozio....brat bratu boljih jugića ima...
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: AR146B - 13-09-2013, 00:00:51
ajooooj gdje si micru našao...ja ju vozio u autoškoli i stvarno nikad gori auto nisam vozio....brat bratu boljih jugića ima...

Ja baš imam suprotno iskustvo. Druga je ta micra iz autoškole, kad ju voze oni koji se uče na njoj pa potrgaju mjenjač, lupe svaki stup, a autoškola minimalno ulaže u auto.

Inaće stvarno ima malu potrošnju, kvalitetne japanske izrade, nije čak ni odvratan po izgledu kao dobar dio malih autića.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: chakija - 13-09-2013, 00:13:00
Ja baš imam suprotno iskustvo. Druga je ta micra iz autoškole, kad ju voze oni koji se uče na njoj pa potrgaju mjenjač, lupe svaki stup, a autoškola minimalno ulaže u auto.

Inaće stvarno ima malu potrošnju, kvalitetne japanske izrade, nije čak ni odvratan po izgledu kao dobar dio malih autića.
materijali nisu tolko loši al meni osobno je preogavan auto i iza nemaš mjesta za pekinezera, a kamoli čovjeka
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kremenko - 13-09-2013, 00:37:51
Od Grande Punta 1.3 mjet ja dalje ne bih trazio. Jos da ubodes onaj sa 90 KS i 6 brzina i kraj.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Marcus - 13-09-2013, 07:46:28
Alfa Romeo 33, 145, 146, 75, 147, 156.
Alfa Romeo 33 1.3 boxer  66 kW
Alfa Romeo 145 ili 146, biraj hoćeš 1.4 boxera sa 66 kW, 1.6 boxera sa 76 kW, 1.4 TS sa 76 kW ili 1.9 TD
Alfa Romeo 75 dizelaš
Alfa Romeo 147 jtd
Alfa Romeo 156 jtd

Nevezano za alfu, ja bi uzeo nissan micru, kvalitetan auto sa malom potrošnjom.

mislim da je covjek napisao max 10 godina staro...
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Anton - 13-09-2013, 08:18:55
Stilo 1.4 16v ili 1.6 2005/2006 verzija 3v u zutoj boji na 17 cola sa 5 krakova!
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Reno - 13-09-2013, 08:27:06
kupuj punta sa njim nemozes falit to godiste nades za 4000€ u super stanju oko 100tkm sa klimom bolje od toga za te pare neces nac. i uvijek ces ga kasnije lako prodat.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: plavi156 - 13-09-2013, 08:31:51
Alfa Romeo 33, 145, 146, 75, 147, 156.
Alfa Romeo 33 1.3 boxer  66 kW
Alfa Romeo 145 ili 146, biraj hoćeš 1.4 boxera sa 66 kW, 1.6 boxera sa 76 kW, 1.4 TS sa 76 kW ili 1.9 TD
Alfa Romeo 75 dizelaš


A baš bi se čovjek usrećio sa tim izborom.

Po meni, ako neće 147 77kw, onda bi gledao rađe Bravo umjesto Kie ceed, zato što su djelovi povoljniji, provjerena i jednostavna mehanika, čvrst ovjes za razliku od alfe koji je pogodniji našim cestama, ovo sam na prvi pogled piknuo, nijedan nije preko 6000€:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-t-jet-reg-4-2014-servisna-zamjena-oglas-8286724 (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-t-jet-reg-4-2014-servisna-zamjena-oglas-8286724)
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-oglas-8330546 (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-oglas-8330546)
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-oglas-7209226 (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-oglas-7209226)
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-pdv-leasing-kredit-ili-kartice-oglas-8562595 (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-pdv-leasing-kredit-ili-kartice-oglas-8562595)

Neznatno skuplji od Grande punta a dobiješ veću klasu :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Reno - 13-09-2013, 08:53:15
ma kakav bravo,kakva kia,kakva alfa sad sam covjeku napisao najbolji auto za to sta mu treba je punto,pa nisu ih krcate ceste bezveze,onaj model sa vecim farovima od 2004 je sasvim ok autic 1.2 trosi ko upaljac,ide ljepo za po gradu,klima,kad nesto crkne kupis na kiosku za sicu i gas dalje i jos mu ostaje 2000€ u depu :hap:
razmisli si i o uvozu puntica vec u sloveniji ih nades 2005 godiste sa oko 100tkm,klimom i servisnom za 2000€ regan godinu dana na nase tablice sa velikim servisom plafon 3500e ce te doc nemas sta razmisljat :craz

onda imas na njuskalu za 3000€ jucer izasao oglas ako nije vec prodan crveni peugeot 206 2005 1.4 hdi klima istice rega brzo opet kad ga regas i prepises 3500e a imas jako dobar autic za nista para bio bi on vec jucer kod mene al sam se ciganio za 200€ a covjek nece da spusti ::)
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 13-09-2013, 09:14:52
Namjerno nisam u 1. postu napisao osobne favorite. Tema će vjerovatno bit interesantna na duže vrijeme.

 - Fiat: Punto i Grande Punto su sigurno jedni od favorita. Interesantno, nisam razmišljao o Stilu jer je iz "C" segmenta - pogledat ću.

- Japanci: Yaris, Swift, Mazda 2/3 takođe su poželjni ...


I uvijek, ali baš uvijek - kad me auto zanima, lokacija je u najboljem slučaju Zagreb ili Rijeka.

Split i okolica ima vrlo malo poželjnih auta, a cijene su kao da vlasnik misli na šifru APP (ako prođe - prođe)  :icon_frown:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: SALE-82 - 13-09-2013, 10:23:08
ono što je kolega chakija napisao

hyundai ili kia prvenstveno zbog kvalitete mehanike. hyundaija sam ja posjedovao)accent 1.3) i prodao sam ga sa 390tkm prije 4god i čovjek ga i dan dansa vozi
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Anton - 13-09-2013, 10:24:09
Imam ti ja Yarisa 1.0 vvt-i iz 2008-me za 5800
Sfifta 1.3 iz 2006 za 4900
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 13-09-2013, 10:44:02
Gore sam slučajno preskočio Francuze. Po meni su i oni dobar izbor (Clio 1.2 benz / 1.5 dci, C3 1.1 benz / 1.4 hdi, Pug isto). Pogotovo Clio 1.5 dci mlađi od 2006. jer imam vrlo pozitivno iskustvo.

Imam ti ja Yarisa 1.0 vvt-i iz 2008-me za 5800
Sfifta 1.3 iz 2006 za 4900

Pliz šibni PP s linkovima
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Pero156TS - 13-09-2013, 11:34:03
grande punto 1.4, imam ga 7 godina, auto s minimalnim troškom održavanja
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Reno - 13-09-2013, 11:38:15
Gore sam slučajno preskočio Francuze. Po meni su i oni dobar izbor (Clio 1.2 benz / 1.5 dci, C3 1.1 benz / 1.4 hdi, Pug isto). Pogotovo Clio 1.5 dci mlađi od 2006. jer imam vrlo pozitivno iskustvo.

Pliz šibni PP s linkovima
bijezi od clia 1.5 dci ko od vraga :hehe: rade onda benzinac,taj dci je smece zesce.

Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Anton - 13-09-2013, 11:42:54
bijezi od clia 1.5 dci ko od vraga :hehe: rade onda benzinac,taj dci je smece zesce.

smece no.1 imao sam jednoga  :rolll:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Lepi - 13-09-2013, 11:53:50
Fina 147 se već nađe za te novce  :da:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 13-09-2013, 11:59:01
grande punto 1.4, imam ga 7 godina, auto s minimalnim troškom održavanja

Prodaj mi ga!  :craz
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Pero156TS - 13-09-2013, 14:51:17
Prodaj mi ga!  :craz

znaš da sam ga mislio mjenjat za nekaj drugo, ali nema računice, auto ima 68tkm
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 13-09-2013, 14:52:01
znaš da sam ga mislio mjenjat za nekaj drugo, ali nema računice, auto ima 68tkm

kako kome  :craz :hehe:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Pero156TS - 13-09-2013, 14:56:16
 :ok: to je već nagovaranje  :craz

jedino za kaj bi mjenjo je panda 4x4
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 13-09-2013, 16:55:33
Panda 100HP fantastičan autić.
Grande Punto 1.4 al 16V, ide odlično
Staviš plin i nemre se niti jedan dizelaš s njima mjeriti po potrošnji, performansama i održavanju

Osim njih jedino spomenuti  Yaris i Swift bi ja gledao, francuze ne.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: jakov - 13-09-2013, 17:06:44
Panda 100HP fantastičan autić.
Grande Punto 1.4 al 16V, ide odlično
Staviš plin i nemre se niti jedan dizelaš s njima mjeriti po potrošnji, performansama i održavanju

Osim njih jedino spomenuti  Yaris i Swift bi ja gledao, francuze ne.

 :ok: :ok:

punto II sporting, onaj ruzniji sa 95 konja
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: -164- - 13-09-2013, 17:29:43
Panda 100HP :love3: :love3: :love3: :love3: :love3:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: sfreak - 13-09-2013, 18:05:48
bijezi od clia 1.5 dci ko od vraga :hehe: rade onda benzinac,taj dci je smece zesce.
smece no.1 imao sam jednoga  :rolll:

nas doma bez ikakvih problema osim servisa...1.5 dci, 82ks

sto se pande tice...meni je isto fora, ali di ces ju nac kod nas
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 13-09-2013, 20:03:42
:ok: to je već nagovaranje  :craz

jedino za kaj bi mjenjo je panda 4x4

 :hehe: :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 13-09-2013, 20:18:25
Da ne quotam neke postove od prije ... :

1. R-Megane II 2006. 1.5 dci 85 KS sam vozio 5 godina, prošao nešto manje od 100.000 km bez ijednog kvara! Izvan redovnog održavanja - 1 nosač motora na 85.000 km; potrošnja na godišnjoj razini 6,5 litara (vožen po gradu i autocesti tj skoro nije znao za "otvorenu cestu"  :hehe: jednom ZD - ST magistralom 3,4 l/100 km normalne vožnje) Volan i kvaka vozača je izgledala kao da je prošao 200 tkm

2. N-Micra 1.2 2008. (mislim 60 KS) vozio povremeno tijekom 2 godine - ukratko: gadarija koja puno zuji, a malo meda daje, nije bilo kvarova ali ni puno prijeđenih kilometara

...
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 13-09-2013, 20:28:42

sto se pande tice...meni je isto fora, ali di ces ju nac kod nas

Istina, ima jedna crna tu blizu mene, u biti niš posebno izvana-ok niži je, neki dodaci, iznutra još manje, al taj motor je zvrk, leži ko zaljepljena za cestu
Možda dopeljati koju izvana.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: ivan495 - 13-09-2013, 21:00:36
Za nešto nižu cijenu tj. oko 3k eura, nađe se Punto 1.9 JTD. Po meni dobar izbor. I to nakon 2003 jer tu stupa malo jači motor. Ako se ne varam, od 85ks. Sa remapom, to čudo ide ko ludo, a održavanje jeftino.

A za ~5k eura, nađe se i Grande Punto.


Šta je sa Alfom 147 1.9 JTD od 74kW [100 ks]? Tog nema kod nas?
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: savara - 13-09-2013, 21:35:50
stari auto jedino japanac benzin jeftilen za održavanje u stvari uopće se ne kvari, stari dizel bježi od njega 300 na sat istovar keša. 
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Role 156 - 13-09-2013, 22:27:31
Clio 1.2 od starog 2004. oko 90tkm bez ijednog kvara.Ne trosi puno a i neide nesto ali odrzavanje kikiriki  :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: sfreak - 14-09-2013, 08:48:13
Istina, ima jedna crna tu blizu mene, u biti niš posebno izvana-ok niži je, neki dodaci, iznutra još manje, al taj motor je zvrk, leži ko zaljepljena za cestu
Možda dopeljati koju izvana.

ima ih, ali malo je to...jednu sam vidjao u rijeci, ali ni nje vise nema tamo di je bila...a to je mislim jedna jedina da sam uopce uzivo i vidio...
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: danko0013 - 14-09-2013, 14:27:21
Clio 1.2 od starog 2004. oko 90tkm bez ijednog kvara.Ne trosi puno a i neide nesto ali odrzavanje kikiriki  :ok:

ček dok mu crkne elektronika oko gasa 2500kn + ugradnja, crklo tastu na 2003g i ženi na 2007g platio danko dva puta  :rolll:

Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Role 156 - 14-09-2013, 20:13:23
ček dok mu crkne elektronika oko gasa 2500kn + ugradnja, crklo tastu na 2003g i ženi na 2007g platio danko dva puta  :rolll:
Pa nemoras uvijek novo kupit  :hehe: ima i polovnog  :craz
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: danko0013 - 14-09-2013, 20:42:12
Pa nemoras uvijek novo kupit  :hehe: ima i polovnog  :craz

polovno je 250€ ovo je sa popustom orginal je cca 5000kn  :thanks
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 14-09-2013, 20:52:59
Ajd nebi ti žao bilo dati toliko love da je neki pravi  auto u pitanju
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: danko0013 - 14-09-2013, 20:58:50
Ajd nebi ti žao bilo dati toliko love da je neki pravi  auto u pitanju

ja kad ljudiam pričam da me servis za clio košta kao i za 159 ne vjeruju mi  :da:

jedino kočnice gume su skuplje za 159 drugo sve je u granici malih auta set kvačila za clio 1800kn za 159 2300kn ovo 60ks ovo 150ks  :wal:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Role 156 - 14-09-2013, 21:02:37
Na kojoj km si mjenjao set kvacila na cliu?
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: danko0013 - 14-09-2013, 21:04:25
Na kojoj km si mjenjao set kvacila na cliu?

80-ak pošto je auto non stop stani kreni gradska vožnja i tast vozi  :craz
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Role 156 - 14-09-2013, 21:09:30
80-ak pošto je auto non stop stani kreni gradska vožnja i tast vozi  :craz
Pa od starog isto samo grad  :da: pa jebemu kako taj motoric moze spalit lamelu na 80 milja nije mi jasno  :o000: kad predem iz Alfe u njega kao da stojim  :funny:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: chakija - 14-09-2013, 21:17:11
Pa od starog isto samo grad  :da: pa jebemu kako taj motoric moze spalit lamelu na 80 milja nije mi jasno  :o000: kad predem iz Alfe u njega kao da stojim  :funny:
a kak ne bi moglo... puno ljudi vidim, a pogotovo starijih koji uopće ne koriste prvu brzinu nego sam drljaju u drugoj, i sad ti vidi kolko dugo lamela lovi dok se auto ne zalaufa... ja sam to na svom puntu probo kad mi lamela bi već lošija pa sam ju za par stotina km riješio do kraja..
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 14-09-2013, 21:20:03
Najviše strada kvačilo dok ga držiš pritisnutog na semaforu-je to u pitanju 20-30 sekundi ali puta broj semafora-to je puno.
Ja uvijek puštam kvačlio na sva stajanja duža od 10 sekundi.

A Cliači su oduvijek bili jeftiniji pa ispada da recimo skuplji npr Grande je kasnije nekoliko puta jeftiniji za održavanje od tog Clia
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Role 156 - 14-09-2013, 21:21:53
a kak ne bi moglo... puno ljudi vidim, a pogotovo starijih koji uopće ne koriste prvu brzinu nego sam drljaju u drugoj, i sad ti vidi kolko dugo lamela lovi dok se auto ne zalaufa... ja sam to na svom puntu probo kad mi lamela bi već lošija pa sam ju za par stotina km riješio do kraja..
Ali zanimljivo je kako recimo 156 1.8 2.0 rijetko koja je mjenjala kvacilo prije 200 tkm a motor jaci 3 puta od clia  :confusedbig:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: ivan495 - 14-09-2013, 21:22:25
Frend ima Clia 1.2 8v iz 2003.
60ks, plastik fantastik. Meni je iskreno, auto bezveze. Vlasnik je više-manje zadovoljan. Čak je i zadovoljan kako povuče sa obzirom na 60ks. Većih problema nije imao, ali ako nešto ode.. Zna da će dati lijepe pare..

Rugaju se Alfama za unutrašnjost, a u ovom Cliu itekako ima lufta i škripi plastika u unutrašnjosti.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 15-09-2013, 06:22:27
Ali zanimljivo je kako recimo 156 1.8 2.0 rijetko koja je mjenjala kvacilo prije 200 tkm a motor jaci 3 puta od clia  :confusedbig:

Da bi auto bio jeftin, na njemu se mora šparati. Kod više klase i većih motora i dijelovi su robustniji
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: 33QO - 15-09-2013, 10:09:49



Ma uzmi hjundajia i prst u uvo  :hap:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Azzurro - 15-09-2013, 20:13:17
Kako sam mišljenja da je svaki polovni auto ipak priča za sebe, smatram da je manje bitna marka i model a više stanje i prethodno redovito održavanje. Kvaliteta polovnih auta je relativan pojam i pouzdani japanci i koreanci znaju itekako negodno iznenaditi po đepu. Kod svakog polovnog auta mogući su neplanirani financijski izdaci a oni su ipak manje bolni ako je auto kupljen srcem nego za auto za koga su razumni ljudi rekli da ga treba kupit jer je kvalitetan i ne kvari se.

Uglavnom preporučam kupnju auta koji je u najboljem stanju i svakako marku i model koji ti se najviše sviđa a možeš si ga priuštit.

Ja bih kupio alfu 147  :icon_2:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 15-09-2013, 20:37:17
Ima li ko iskustva sa Chevroletovim benzincem 1.2 iz 2008.? Ugrađivao se u Aveo ...
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: chakija - 15-09-2013, 20:54:59
Ima li ko iskustva sa Chevroletovim benzincem 1.2 iz 2008.? Ugrađivao se u Aveo ...
vozio se u frendovom aveu... kvačilo mu se nešt stalno sjebavalo a motor ne ide nikam :D moj punto 1.2 je bio ferari za ovoga :D
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: danko0013 - 15-09-2013, 21:45:32
Kako sam mišljenja da je svaki polovni auto ipak priča za sebe, smatram da je manje bitna marka i model a više stanje i prethodno redovito održavanje. Kvaliteta polovnih auta je relativan pojam i pouzdani japanci i koreanci znaju itekako negodno iznenaditi po đepu. Kod svakog polovnog auta mogući su neplanirani financijski izdaci a oni su ipak manje bolni ako je auto kupljen srcem nego za auto za koga su razumni ljudi rekli da ga treba kupit jer je kvalitetan i ne kvari se.

Uglavnom preporučam kupnju auta koji je u najboljem stanju i svakako marku i model koji ti se najviše sviđa a možeš si ga priuštit.

Ja bih kupio alfu 147  :icon_2:

 :good post
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: KondukterCRO - 16-09-2013, 01:17:17
G. punto 1.4 8v
moja iskustva - mista ima ok, materijal unutra dosta dobar, motor nekome brz i poletan meni trom, minjano ulje svakih 10 000 - 60-ak kn litra ulja, 75 kn filter ulja, 100 kn filter zraka, 100 kn filter kabine

prodan sa 100 000

taman je kvailo bilo pri kraju i zamjena se ocekivala za 10-ak iljada km, zamjensko valeovo je bilo tad 1000 kn

niti jedan drugi "kvar" u 100 000

potrosnja po splitu 7-11 litara (7 je normalna voznja a 11 je konstantno gas u podu i 6000 djiri)

otvorena cesta 5.5-6.5 litara ovisi o stilu voznje

autoput 120 kmh 6-6.5, 140 kmh 7.5-8, 150 kmh 8.5-9, 170 kmh 11

zakljucak: auto kupljeno sa 25 000 a prodano sa 100 000 i osin redovnih servisa niti jednog kvara, dijelovi pogotovo zamjenski jeftini, jedino san uspija unistit kvacilo ali uzmimo u obzir da mi je prosjecna potrosnja po gradu bila 10 litara, a to znaci da je uvik bija gas u pod i uvik se islo do 6000 djiri, ali bas uvik, a po autoputu ga ispod 150 nisan vozija, a nerjetko je bilo i do 180

tako da dobro je kvacilo i izdrzalo

eto moja preporuka
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kiki147 - 16-09-2013, 07:50:45
tražim fiat grande punta ...koji je motor najbolja solucija???
-auto je za žensku osobu
-gradska vožnja po Zg do posla i nazad
-i na koji bi bilo najpreporučljivije plin 8V ???
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 16-09-2013, 08:44:51
8V za ženu je čist dosta, nama muškima bi 16V bio taman  :craz
Računaj ženske gradske vožnje 8l/100km
Svi Fiatovi motori su odlični na plin, od uređaja BRC broj jedan, iza njega Lovato, Landi Renzo ili Stag 4 sa boljim diznama
Ak se dobro zmapira, nema nikakve razlike u performansama i potrošnji plin/benzin
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: KondukterCRO - 16-09-2013, 20:27:37
slazen se sa svim sta je mike reka

8v ce joj bit sasvim dovoljan

i taman bi mogla bit negdi oko 8 litara po zgb

servisi jeftini + ako stavis plin.......
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 18-09-2013, 17:44:12
Da li je 1.3 cdti iz Corse 2004. isti kao u Puntu?
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Mike20 - 18-09-2013, 18:14:22
Isti je
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 18-09-2013, 18:36:55
Isti je

 :thanks
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: plavi156 - 19-09-2013, 11:01:34
Da li je 1.3 cdti iz Corse 2004. isti kao u Puntu?

Isti je, ali je ostala mehanika na puntu puno bolja nego u toj corsi...to je moje mišljenje :ok:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Pero156TS - 19-09-2013, 12:47:16
tražim fiat grande punta ...koji je motor najbolja solucija???
-auto je za žensku osobu
-gradska vožnja po Zg do posla i nazad
-i na koji bi bilo najpreporučljivije plin 8V ???

imam navedeni 8V, samo gradska vožnja cca7km i 10tak semafora, ujutro i popodne, potrošnja 10,1l
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kiki147 - 19-09-2013, 15:49:42
imam navedeni 8V, samo gradska vožnja cca7km i 10tak semafora, ujutro i popodne, potrošnja 10,1l

i onda mi neko kaže da moja alfa od 120ks troši puno 10,5l prosjek a po gradu 11,5l-12  :hehe:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Pero156TS - 19-09-2013, 21:14:30
i onda mi neko kaže da moja alfa od 120ks troši puno 10,5l prosjek a po gradu 11,5l-12  :hehe:

mogu ja napisat da troši 6,2l , ali od toga nitko nema koristi, a i u priručniku koji sam dobio uz auto piše u gradskim uvjetima 9,7l (ili9,9)

a ta alfa je ustvari moja  :hehe:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kiki147 - 19-09-2013, 21:21:26
sad razmišljam možda je bolje kupit 1,3jtd ,a budem malo pogledo kaj se nudi u sloveniji
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Pero156TS - 19-09-2013, 21:27:37
a gle ja dok sam ga vozio nije potrošnja prelazila 8,5, isto po gradu ali malo duže relacje+malo autoputa,a od kad ga vozi žena to su baš prave rute za veliku potrošnju, auto se niti ne zagrije već gasi i tak dvaputa dnevno
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kiki147 - 19-09-2013, 21:32:45
a tak bi i mojoj bilo dubrava-gračani ako ide kroz grad koma  :o000: jedino ako ide preko jazbine je manja potrošnja
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kiki147 - 19-09-2013, 21:34:12
najbolje Pero da ti meni prodaš još jedan auto da ja puno ne tražim  :craz
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 20-09-2013, 20:51:17
Ford Fiesta 1.4 tdci 2008. s prijeđenih 110.000 km, 5 vrata, reg. uskoro ističe. Ne izgleda loše ... onako kao da je korišten ko obiteljski auto ...

Kakvi su ovo motori? Koliko vrijedi platit? ... ?

Šta više gledam manje znam  :wal:
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: kremenko - 21-09-2013, 15:26:43
Motor Peugeotov. Dobar,ali ne kao Fiatov 1.3 MJET.
Posto je reg pri kraju,ako placas kesom,ja ne bih isao preko 5000 €.
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 21-09-2013, 16:03:18
Motor Peugeotov. Dobar,ali ne kao Fiatov 1.3 MJET.
Posto je reg pri kraju,ako placas kesom,ja ne bih isao preko 5000 €.

 :thanks
Naslov: Odg: Polovni automobili do 80 kW
Autor: Božen - 28-09-2013, 19:32:51
Evo kako je završila potraga:

(http://imageshack.us/a/img194/9303/sweq.jpg)

(http://imageshack.us/a/img401/1473/otwa.jpg)


MINI ONE, 2002., 1.6/90 ks, 135.000 km, 2. vlasnik, mehanika i limarija 10/10. Od ponediljka ide veliki servis, gume, seleni, ..., u biti planiram ga dovest u stanje "NOVO". Cijena teško prevodiva u kune/eure jer je u pitanju kompenzacija i još svašta po malo. A donekle i nebitna - ovo se ne kupuje mozgom nego srcem (kao i još neka auta  :craz :hehe: )