Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: Isus - 03-09-2013, 08:11:12
-
Dakle za vikend mi se zblokirala zadnja desna brava. Ne reagira na otkljucavanje bilo kljucem bilo na gumb.
Pipac nemrem izvuc.
Kako ih otvoriti da skinem tapecirung i raskopam motoric centralnog?
-
Morat ćeš tako. Skidaj tapecirung. Inače bi mogao tako da skineš lajsnu s vrata, onu kod prozora pa gurneš žicu i podigneš polugu....ali...to je bilo nekad u dobra stara lopovska vremena (na 33 :craz ). Sad se netko sjetio da na tu lajsnu iznutra stavi vidu. Možeš možda probati i tako (ja nisam, ja sam skidao tapecirung) ...ali oprezno diži tu lajsnu jer će ti s jedne strane (do šarke vrata) biti pričvršćena....ako zahebeš....ali ima toga :craz
a ima se i motorića centralnog :craz
-
da, al kak skinut tapecirung dok su vrata zatvorena?? nemrem do donjeg reda sarafa, ak su tapecirunzi isto procvrsceni ko prednji.
-
je li tvoja superica ili starija verzija? Ako je starija verzija...onda su ti tapicirunzi iz...(koliko me sjećanje služi) 4 dijela....ručka vrata...donji dio s pretincem za držanje gluposti (kondoma i vlažnih maramica uglavnom) i onaj ukrasni dio po sredini, prije ručke na vratima.....donji dio ti nije toliko bitan za skidanje kao ručka, gornji dio i "ukrasni" dio
-
je li tvoja superica ili starija verzija? Ako je starija verzija...onda su ti tapicirunzi iz...(koliko me sjećanje služi) 4 dijela....ručka vrata...donji dio s pretincem za držanje gluposti (kondoma i vlažnih maramica uglavnom) i onaj ukrasni dio po sredini, prije ručke na vratima.....donji dio ti nije toliko bitan za skidanje kao ručka, gornji dio i "ukrasni" dio
Stari tip.
-
onda ti je to to što sam opisao... :ok:
-
jeftinije i jednostavnije je vrata pomijeniti
-
onda ti je to to što sam opisao... :ok:
nemrem skinut ručku, gore je zašrafljena iznutra i onaj dio ispred poluge nemrem maknut.
Dakle skinuo sam ona tri šarafa kod srednjeg dijela al ne kužim di dalje..
-
Nije zašarafljena iznutra.........jesi skidao kad tapecirung s nekih vrata na 164?
-
na kvaki s kojom otvaraš vrata iznutra...povuci je prema sebi i vidjet ćeš jedan poklopčić okrugli (ako nije maknut) ...ispod njega je vida...tu vidu skini...ona ti drži donji dio ručke
-
kad tu vidu makneš...ručku trebaš...na neku foru podignuti...mrdati...izvući van (uf...to mi je pokidalo živce dok sma skidao)...ima samo jedan pipac koji se drži za nosač koji na sebi ima žicu...(na vratima)...u nekakvom čudmom obliku....samo POLAKO...da ne razvališ tapecirung
ponavljam
POLAKO!
-
e pa to me ubijalo. Znači nije šaraf.
Šaraf ispod ručice za otvaranje vratiju sam našao.
Ništa bit će sutra polagano i oprezno dok ne izađe.
Jel se može ta žica negdje stinusti ili nešto, možda lagano šarafcigerom?
-
Nažalost ne. To je kao neki "osigurač" u kojeg umetneš gornji dio ručke na kojem se nalazi taj "pipac". Malo je "pimplavo", ali samo polako...
-
Koliko me sjećanje služi...treba malo podignuti ručku prema gore i lagano povući prema van, a kad se vraća...umetne se i malo se povuče dolje...par milimetara....
-
Koliko me sjećanje služi...treba malo podignuti ručku prema gore i lagano povući prema van, a kad se vraća...umetne se i malo se povuče dolje...par milimetara....
Pamet u digića.... :hehe:
-
Nažalost ne. To je kao neki "osigurač" u kojeg umetneš gornji dio ručke na kojem se nalazi taj "pipac". Malo je "pimplavo", ali samo polako...
samo povlači i mrdaj ručku (sa donje strane ju drže 2 šarafa), a sa unutrarnje strane ti je špic i proširenje tako da ju pri montaži samo nabiješ na mjesto (to što ju drži je kao neka zavinuta žica koja se skupi oko tog proširenja), nećeš ništa potrgat, ja sam tako skidao valjda 10 puta tapicirunge sa vrata... Ako neće ići javi mi se, možemo se naći pa ću ti ja poskidati tapicirunge, znam napamet gdje se svaki šaraf nalazi :craz
-
nakon kaj sam ga silu otvorio je proradio, iako opet šteka sad je izštekan i čekam drugi.