Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: Bender - 13-08-2013, 08:42:19

Naslov: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: Bender - 13-08-2013, 08:42:19
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.

Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: LOŠA - 13-08-2013, 09:08:08
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.

Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?

Neki španer ili ležaj, pumpa vode, alternator...
Moraš skinuti plastike, štap na uho i slušaj na čemu najviše zvrnda.
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: DOVLA - 13-08-2013, 22:09:54
ja bi se kladio na vodenu pumpu ::)
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: Ivan 159 - 16-08-2013, 09:50:50
meni se isto to dogodilo osla remenica alternatora
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: Mi$ki - 16-08-2013, 11:25:48
Odi sistemom eliminacije. Prvo pogledaj remenice i natezač kanalnog remena. Uzmi WD  našpricaj jedan pa počekaj malo, pa drugi, te počekaj malo da li će prestati. Zatim probaj isto s remenicom radilice. Isto napravi s alternatorom i klimom. To je sve lako pristupačno, ako nije ništa od toga, onda je vjerojatno nešto od distribucije. Postoji i mala mogućnost da ti je remen u banani pa proizvodi čudne zvukove. Sve nabrojano je 15-tak minuta posla. :mah:
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: 156 sp1 rosso - 16-08-2013, 16:57:36
....remenica radilice bi lako mogla biti :da:
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: ziko2306 - 28-09-2013, 23:08:33
meni je zujalo isto,na kraju osto bez serva...puko španer...na kraju lik s posla ima sličan doma od brava,ode po njega on isti..upasirali ga gore i  :drive:   :drive:  :drive: a čudne zvukove proizvodio dva dana ujutro kad je hladan...sad radi ko urica :hello: :hello: :hello: :hello:
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: kilo529 - 29-09-2013, 16:09:19
osim svega pobrojanog mozda i egr ventil. meni se slicno pocelo desavat na 159 2.4 jtdm pa dok stignem do majstora prestane. sutra mu ostavljam auto da odstoji jer cvili samo ujutro i do 70 ° C nestane. kasnije se ne javlja....a pocelo s zahladnjem i vlagom zraka. osim toga kaze mi da moze bit i ulje serva...
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: skuky156 - 30-09-2013, 08:39:43
Ako cvili,može bit oko remenja,remenica i sl. Ali ako zuji,može bit i servo pumpa. Na bivšoj 156 i bravu jtd je meni zujalo i bila je servo pumpa se čula. Kod brava je falilo ulja,neka šelna otpustila pa puštalo ulje,a kod 156 je ošla servo pumpa-imala je ulja ali je bila orginal njena a napravila je oko 300tkm i dala je dušu. Nemora biti da je to,ali provjeri. I vdi razinu ulja u servu. Da samo napomenem,jednaki simptomi kao i tvoji,zujanje kod dodavanja gasa,na leru ništa i na niskim okretajima. Kod skretanja ista situacija-skrećem-pustim gas-ništa,dam gas-zuji...   
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: Bender - 30-09-2013, 16:10:58
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.

Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?

Ja sam svoje riješio, bila jedna rolica mikroremena u komi, otišao ležaj.
Naslov: Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
Autor: mark - 30-09-2013, 18:59:55
Ja sam svoje riješio, bila jedna rolica mikroremena u komi, otišao ležaj.

to sam ti htio napisati...na 295 000 ja sam ih uz veliki servis sve promjenio...sve sta se giba mjenjaj :)