Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: Bender - 13-08-2013, 08:42:19
-
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.
Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?
-
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.
Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?
Neki španer ili ležaj, pumpa vode, alternator...
Moraš skinuti plastike, štap na uho i slušaj na čemu najviše zvrnda.
-
ja bi se kladio na vodenu pumpu ::)
-
meni se isto to dogodilo osla remenica alternatora
-
Odi sistemom eliminacije. Prvo pogledaj remenice i natezač kanalnog remena. Uzmi WD našpricaj jedan pa počekaj malo, pa drugi, te počekaj malo da li će prestati. Zatim probaj isto s remenicom radilice. Isto napravi s alternatorom i klimom. To je sve lako pristupačno, ako nije ništa od toga, onda je vjerojatno nešto od distribucije. Postoji i mala mogućnost da ti je remen u banani pa proizvodi čudne zvukove. Sve nabrojano je 15-tak minuta posla. :mah:
-
....remenica radilice bi lako mogla biti :da:
-
meni je zujalo isto,na kraju osto bez serva...puko španer...na kraju lik s posla ima sličan doma od brava,ode po njega on isti..upasirali ga gore i :drive: :drive: :drive: a čudne zvukove proizvodio dva dana ujutro kad je hladan...sad radi ko urica :hello: :hello: :hello: :hello:
-
osim svega pobrojanog mozda i egr ventil. meni se slicno pocelo desavat na 159 2.4 jtdm pa dok stignem do majstora prestane. sutra mu ostavljam auto da odstoji jer cvili samo ujutro i do 70 ° C nestane. kasnije se ne javlja....a pocelo s zahladnjem i vlagom zraka. osim toga kaze mi da moze bit i ulje serva...
-
Ako cvili,može bit oko remenja,remenica i sl. Ali ako zuji,može bit i servo pumpa. Na bivšoj 156 i bravu jtd je meni zujalo i bila je servo pumpa se čula. Kod brava je falilo ulja,neka šelna otpustila pa puštalo ulje,a kod 156 je ošla servo pumpa-imala je ulja ali je bila orginal njena a napravila je oko 300tkm i dala je dušu. Nemora biti da je to,ali provjeri. I vdi razinu ulja u servu. Da samo napomenem,jednaki simptomi kao i tvoji,zujanje kod dodavanja gasa,na leru ništa i na niskim okretajima. Kod skretanja ista situacija-skrećem-pustim gas-ništa,dam gas-zuji...
-
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.
Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?
Ja sam svoje riješio, bila jedna rolica mikroremena u komi, otišao ležaj.
-
Ja sam svoje riješio, bila jedna rolica mikroremena u komi, otišao ležaj.
to sam ti htio napisati...na 295 000 ja sam ih uz veliki servis sve promjenio...sve sta se giba mjenjaj :)