Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Općenito, usporedbe modela, tržište => Savjeti i mišljenja kod kupovine i prodaje Alfa Romea => Autor teme: alfa166twinspark - 20-05-2013, 18:45:58

Naslov: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 20-05-2013, 18:45:58
kolege alfisti, moze mala pomoc. naime kolega je zagrijan ozbiljno za nabavku roadstera, on je bmw ljubitelj i gleda z4,aktuelni model (konkretno 2009).
taj auto je uistinu skup, gledao je jednog 3.0i, cijena je 25.000 eur sa kasko registracijom.
ja mu pomenuh spider, ali ne mozemo naci u bosni nigdje to auto, da ga kolega pogleda, obzirom da izuzetno dobro izgleda a da je znatno jeftiniji (bar prema mobile.de).
ima li neko sa foruma spider ako bi bio ljubazan da kolega pogleda auto? mi smo u banja luci, mogli bi do zg doci ili ako neko slucajno kroz bosnu ide ali je mala vjerovatnoca.
koje je vase misljenje, vrijedi li z4 skoro duplo od spidera (bar je 30% skuplji)?
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: plavi156 - 20-05-2013, 19:27:52
jedina prednost z4 po meni je bolji tj. veći izbor motorizacije. Sve ostalo je na strani alfe - dizajn, cijena, održavanje...što se tiče kvalitete materijala unutrašnjosti i završne obrade tu mi je možda z4 malo u prednosti ali to je više subjektivni dojam.

U konačnici ono najvažnije je omjer uloženo/dobiveno - i tu je spider daleko ispred, jer je u startu duplo jeftiniji...

Nema prijatelju druge nego da sjedne u alfu, zatim u z4 i da onda vidi jel vrijedi 12.000€ više.
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: kremenko - 20-05-2013, 19:36:12
Jesi li ti siguran da je BMW Z4 3.0i iz 2009 kojeg je prijatelj gledao 30% skuplji od uporedive AR Spider 3.2 takođe iz 2009?
Npr ja sam te parametre ubacio u mobile.de i izbacio mi je slovom i brojem 2 Spidera sa cijenama od 20k € i 21k €.
Dok  BMW Z4 3.0i ima pun kofer i cijene im pocinju oko te cifre. Kilometri i stanje auta je dosta slicno.
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: plavi156 - 20-05-2013, 19:36:30
i koliko ja znam, zadnja generacija z4 je iz 2011, ovo što tvoj prijatelj gleda je linija modela iz 2006...

Ako se radi o zadnjoj seriji z4 iz 2011 onda dajem prednost bmw-u jer mi je ljepši id spiderice, ali tu zadnju seriju sumnjam da može nać za 25.000€.

Dakle ovo je model iz 2006: http://www.netcarshow.com/bmw/2006-z4_coupe/ (http://www.netcarshow.com/bmw/2006-z4_coupe/)

A ovo iz 2011: http://www.netcarshow.com/bmw/2011-z4/ (http://www.netcarshow.com/bmw/2011-z4/)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: kremenko - 20-05-2013, 19:43:24
i koliko ja znam, zadnja generacija z4 je iz 2011, ovo što tvoj prijatelj gleda je linija modela iz 2006...

Ako se radi o zadnjoj seriji z4 iz 2011 onda dajem prednost bmw-u jer mi je ljepši id spiderice, ali tu zadnju seriju sumnjam da može nać za 25.000€.

Dakle ovo je model iz 2006: http://www.netcarshow.com/bmw/2006-z4_coupe/ (http://www.netcarshow.com/bmw/2006-z4_coupe/)

A ovo iz 2011: http://www.netcarshow.com/bmw/2011-z4/ (http://www.netcarshow.com/bmw/2011-z4/)
Grijesis.  Vjerovatno misli na ovoga. A mozda i ja grijesim,jer im je to prelazna godina.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-z4-cabrio-3-0i-milano/178289020.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=19&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=52&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=184&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&negativeFeatures=EXPORT (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-z4-cabrio-3-0i-milano/178289020.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=19&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=52&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=184&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&negativeFeatures=EXPORT)

Moj glas,ipak ide za BMW.
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: plavi156 - 20-05-2013, 19:49:28
Da, ocito grijesim jer http://www.netcarshow.com (http://www.netcarshow.com) ima krive podatke na stranicama.

Ja sam tamo našao taj model tek za 2011 g. a prvi prethodni model je naveden za 2006g.

Ako se radi konkrento o ovom modelu onda moj glas također ide bmw-u.
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 20-05-2013, 20:05:39
radi se o bmw z4 3.0i iz 2009,znaci aktuelni model, smjena generacija je bila 2008, na BH tablama, sa 42.000 km.
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: kremenko - 20-05-2013, 20:12:49
Ja bih isao na tog BMW. Vec sam ti rekao,za 25k € odnosno za nekih 48k KM ne moze sebi uvesti slicnu AR Spider. Mozda i moze,ali bi to bila slicna cijena,a u ovom slucaju,bolji auto je BMW Z4.
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: File95 - 20-05-2013, 20:18:12
To nije 1000 eura pa da nema veze i ako mu se ne bude svidao, naj bolje mu je malo pricekati dok ne provoza i jedno i drugo pa ce bit siguran sta zeli..  :ok:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Mike20 - 20-05-2013, 20:26:31
Kad se kupuje auto NIKAD se ne pita nekoga drugoga da ti predloži što uzeti, a pametan čovjek ti niti neće predložiti ništa.
Uzmeš ono što mu se sviđa i za što ima love.

Da nebi poslije bilo-ti si me zezno jer si mi stavio "bubu" u uho
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 20-05-2013, 20:27:43
To nije 1000 eura pa da nema veze i ako mu se ne bude svidao, naj bolje mu je malo pricekati dok ne provoza i jedno i drugo pa ce bit siguran sta zeli..  :ok:

da, bas tako. on bi impulsivno kupio tog bmw (mozda tako i treba?)

evo spidera 3.2 za cca 17.000 ojra, to je najjeftiniji na mobile.de (ja sam se malo zabunio pa gledao 2.4 jtdm al on nije u klasi 3.0 z4). i ne znam zasto su napisali 'VAT not reclaimable' jer bi uz povrat PDV taj auto do ocarinjenja u BiH kostao nekih 14.000 ojra  :shocked:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-spider-brera-3-2-v6-jts-q4-qtronic-metz/161264313.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=21&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=185&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=222&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-spider-brera-3-2-v6-jts-q4-qtronic-metz/161264313.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=21&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=185&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=222&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT)

no cak ni spider 3.2 ne moze performansama prici bmw-u, pretezak je...a uz to z4 ima hard top...
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: kremenko - 20-05-2013, 21:45:54
Za neka auta postoji mogucnost povrata PDV-a a za neke ne.
Na ovom Spideru koji si postavio je Qtronic mjenjac. Ja bih radije isao na manuelac. Plus nije 2009 godina. Vec sam ti rekao na mobile.de ne postoji Spider tog godista ispod 20k €.
Najbolje mu je da uzme tog BMW,jbg reci da Spider "slabo" drzi cijenu pa ce ga doci kao i BMW  :hehe: :ok:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 20-05-2013, 22:38:29
Za neka auta postoji mogucnost povrata PDV-a a za neke ne.
Na ovom Spideru koji si postavio je Qtronic mjenjac. Ja bih radije isao na manuelac. Plus nije 2009 godina. Vec sam ti rekao na mobile.de ne postoji Spider tog godista ispod 20k €.
Najbolje mu je da uzme tog BMW,jbg reci da Spider "slabo" drzi cijenu pa ce ga doci kao i BMW  :hehe: :ok:

na mobile.de postoje samo dva (2) modela spidera 2009. i boljeg godista sa 3.2 motorom. to je zato sto su ih valjda jos 3 proizveli   :rol: ::) medjutim ni taj motor mu ne daje nekakve performanse (7,2 do 100)  sto je na nivou alfe 156 v6 :rol: 1.8 tbi (7,8 do 100) se moze naci za nekih 17.000 ojra uz povrat pdv sto bi ga sa BH dazbinama doslo jeftinije 5.000 ojra od z4.

u banja luci je bila jedna ferrari crvena spider 2.4 jtdm ali je vise nema tako da to auto kolega vjerovatno nece ni isprobati.

u svakom slucaju, ako se odluci za kupovinu, postavim slike ovdje, hvala na sugestijama  :mahm

Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Marin krk - 20-05-2013, 22:59:54
 Z4  :love:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: chakija - 20-05-2013, 23:47:46
kolko god bi alfisti trebali predložit alfu, ipak BMW je tu bolji izbor :D meni je alfa mozda ljepša, ali jednostavno u z4- zadnja vuča, redni šestak  :love3: prednji pogon u alfi nikako ne ide.. (a čini mi se da je q4 nemoguće naći)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 25-05-2013, 18:27:48
z4 pazaren

par slicica, nije bilo vremena za vise, za sad

(http://s15.postimg.org/drnd4l807/250520131474.jpg) (http://postimg.org/image/drnd4l807/)

(http://s15.postimg.org/fr3yw02br/250520131473.jpg) (http://postimg.org/image/fr3yw02br/)

(http://s14.postimg.org/wfftl9qbx/250520131476.jpg) (http://postimg.org/image/wfftl9qbx/)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Marin krk - 25-05-2013, 19:58:51
 :handclap:  :love:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: plavi156 - 25-05-2013, 20:17:02
dobar je, još da je crvena boja koja mu extra stoji..al svejedno pila i pol.

Kako ide, napiši par dojmova :ok:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Anton - 25-05-2013, 21:02:54
kramp nakaradni  :rolll:

mogao je Z350/370 vozit za te pare....
bljak, necu vise u ovu temu ulazit jer mi je vecera prisjela....
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 25-05-2013, 22:16:53
danas smo ga samo dovezli, vrijeme je bilo lose za voznju.  nisam imao neke zelje da ga vozim jer sam bio umoran a i ja sam 190+ visok pa je potijesno unutra,kolega je dosta nizi i njemu je taman. kolega je odusevljen. auto ima tonu opreme, ima hard disk  za skladistenje multimedije izmedju ostalog, mora se manual prouciti za ostalo - opcija ima dosta oko stabilnosti, podesavanja trapa, gasa,senzora, ali mislim da je to standardno za sve bmw sa idrive sistemom i navigacijom.
za 200 predjenih km je potrosio nekih 15 litara goriva,istina penzionerske voznje zbog pljuska i lose ceste,ali to se mora jos testirati jer ne vjerujem bas da tako malo trosi. motor je sa direktnim ubrizgavanjem, nema leptira, kao i fiatov multiair, i ima super zvuk, duboki bas, tipican bmw sestak (mada meni busso v6 bolje zvuci).
unutra se sjedi kao u kokpitu aviona, prilicno je tvrd cak i na normal podesavanju i nije bas za balkanske rupe.
vise info iducih dana :)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: jakov - 25-05-2013, 22:48:30
kramp nakaradni  :rolll:

mogao je Z350/370 vozit za te pare....
bljak, necu vise u ovu temu ulazit jer mi je vecera prisjela....



sta nisi vidio u onoj drugoj temi da iz nekog razlog tamo ne vole nissan  :craz
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Sesta166 - 26-05-2013, 00:12:52


sta nisi vidio u onoj drugoj temi da iz nekog razlog tamo ne vole nissan  :craz
kuhaj kuhaj
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Marin krk - 26-05-2013, 07:06:25


sta nisi vidio u onoj drugoj temi da iz nekog razlog tamo ne vole nissan  :craz

 :hehe:

ipak i ja bi radije uzeo ovog Z4 naspram nissana i brere
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: jakov - 26-05-2013, 09:55:10
:hehe:

ipak i ja bi radije uzeo ovog Z4 naspram nissana i brere


ma nema brera sta traziti u ovoj usporedbi
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: 156 sp1 rosso - 26-05-2013, 09:59:51
....dobar mi je taj Z4 :ok:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 27-05-2013, 00:00:32
evo malo prvih utisaka  :kokice:

VideoJoiner130526214429 on Vimeo (http://vimeo.com/67017405)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Alfista145 - 27-05-2013, 13:48:06
Bmw je odlican  :love: :clap2:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: danko0013 - 28-05-2013, 01:40:43
kramp nakaradni  :rolll:

mogao je Z350/370 vozit za te pare....
bljak, necu vise u ovu temu ulazit jer mi je vecera prisjela....

a tek MX5 2 komada  :hehe:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: GTzadar - 28-05-2013, 09:24:45
kramp nakaradni  :rolll:

mogao je Z350/370 vozit za te pare....
bljak, necu vise u ovu temu ulazit jer mi je vecera prisjela....

 :da: :ok:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: plavi156 - 28-05-2013, 09:26:47
a tek MX5 2 komada  :hehe:

mx5 je mlinac za kavu naspram z4 :hehe:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: GTzadar - 28-05-2013, 09:29:16
mx5 je mlinac za kavu naspram z4 :hehe:

Istina , samo mazda po našim cestama može vozit ... Z4 ne ... frend ga prodao pred par dana , neupotrebljivo auto osim za autoput, pistu i tako to ...  :hehe:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: buzz11 - 28-05-2013, 09:31:00
mx5 je mlinac za kavu naspram z4 :hehe:

Jesi vozio koji od ta dva auta?
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: plavi156 - 28-05-2013, 09:41:06
Jesi vozio koji od ta dva auta?

Jok, ali svaki cetvercilindraš je pored šestaka za mene mlinac za kavu. Plus razlika od 100-njak konja, tako da kolega,
ne moraš ih vozit na grobniku da bi donio neke zaključke, ponekad su brojke na papiru dovoljne :ok:

Da pričam o omjeru uloženo/dobiveno onda bih bio drugog mišljenja, ali da biram između ta dva auta uvijek bi odabrao z4 :da:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: buzz11 - 28-05-2013, 10:26:39
Jok, ali svaki cetvercilindraš je pored šestaka za mene mlinac za kavu. Plus razlika od 100-njak konja, tako da kolega,
ne moraš ih vozit na grobniku da bi donio neke zaključke, ponekad su brojke na papiru dovoljne :ok:

Da pričam o omjeru uloženo/dobiveno onda bih bio drugog mišljenja, ali da biram između ta dva auta uvijek bi odabrao z4 :da:

Slažem s tobom da je razlika šestak i četverocilindraš neusporediva. Zvuk je nebo i zemlja...ono šta kažeš 4 je mlinac za kavu. Međutim mazda isto ide ispod 8 do 100 (ne sve naravno)...šta ćeš više od toga. Ionako se nigdje ne smiješ vozit. Vozio sam oba auta...oba po tjedan dana. Palac gore za MX5. Može imat Z4 i 300 KS više...svrha je...nema je jednostavno. Da bi se vozio 200 i MX je dovoljan  :hap: a tek 3.0 si ima oko 100 ks više  :sport:

Čak je i ova moja čađara od 150 KS dovoljna da se nakupim kazni za prebrzu vožnju  ::)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 28-05-2013, 13:05:39
evo jos malo

(http://s22.postimg.org/j0df4gvbh/280520131477.jpg) (http://postimg.org/image/j0df4gvbh/)

(http://s22.postimg.org/cp87o1u31/280520131478.jpg) (http://postimg.org/image/cp87o1u31/)

(http://s22.postimg.org/6n0kxk5n1/280520131479.jpg) (http://postimg.org/image/6n0kxk5n1/)

(http://s22.postimg.org/cy5sdz6vh/280520131480.jpg) (http://postimg.org/image/cy5sdz6vh/)

kolega nije pravio pitanja, ovaj auto mu se svidio (on je ljubitelj bmw-a)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 28-05-2013, 13:09:28
tesko je naci neku logiku u kupovanju auta kao sto je ovo.
to se izgleda jedino iz ljubavi radi prema autu, kao sto mi alfisti volimo nase alfe.

Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: GTzadar - 28-05-2013, 13:11:09
tesko je naci neku logiku u kupovanju auta kao sto je ovo.
to se izgleda jedino iz ljubavi radi prema autu, kao sto mi alfisti volimo nase alfe.

 :good post

Lijepa igračka  :hap:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: Viktor - 28-05-2013, 13:32:09


kolega nije pravio pitanja, ovaj auto mu se svidio (on je ljubitelj bmw-a)


Ma najbolje se ne miješat, neka čovjek kupi ono što voli  :ok:

Sretno mu s autom  :mah: :mah:
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: alfa166twinspark - 28-05-2013, 14:55:34
u pitanju je 3.0 motor sa 258 ks i moze se sa manuelnim saltanjem na volanu izvuci 5,7 sekundi 0-100, masina je opasno brza i malo je stock auta koji ga mogu stici i prestici, pogotovo kad se ima na umu da je to roadster namijenjen cruisingu.
gledao sam na forumu e89, postoje opcije dizanja snage na 300 ks...a navodno su onaj jaci twin turbo dizali i na 500ks..strasno.
no za te stvari su potrebne staza i profi vozac za volanom :)
Naslov: Odg: dilema: alfa spider ili bmw z4
Autor: buzz11 - 28-05-2013, 16:48:53

Ma najbolje se ne miješat, neka čovjek kupi ono što voli  :ok:

Sretno mu s autom  :mah: :mah:

To definitivno. Svako uzme sta mu se svida i shodno mogucnostima.

Kolegi nek je sretno sa autom i puno kilometara bez problema  :mah: