Alfisti.hr
Alfa Romeo modeli => 159, Brera, Spider => Autor teme: DrAnte - 25-03-2013, 10:09:11
-
Često putujem i prevaljujem dosta kilometara u komadu. Trenutno vozim Fiat Stilo koji nije loš, ali kad voziš puno kilometara onda je udobnost auta bitna. Pod tim ne mislim na količinu prostora iznutra, nego na treskanje, buku u kabini i sve ostale elemente koji čine određeni automobil pogodan za duža putovanja.
Probao sam putovati na daleke staze s Audi A6 i to je milina, ne umorim se ništa. Ali Audi A6 je skup kao ogrlica Svetoga Petra. Da li je takav slučaj s Alfom 159? Da li je 159-tka pogodna za duga putovanja (tipa Split-Zagreb, Split-Vukovar, Zagreb-Berlin, Rijeka-Rim...). Hoću li išta dobiti na komforu vožnje i smanjenu putničkog umora ako vozim 159tku u odnosu na automobile tipa Fiat Stilo, Golf petica, Fiat Bravo II i sl.
-
159-ka je stvorena za duža putovanja.
Baš kad spominješ razinu buke u kabini negdje sam čitao da 159 među najboljima u klasi po tom pitanju, čak i ispred Volva koji se se busa sa takvim stvarima :ok:
Osim toga ima jako dobro sjedala, ugodan interijer, ma jednostavo želiš da putovanje traje i traje...
Moj savjet ti je kupuj 159 - najbolja kupovina kad pogledaš uloženo/dobiveno :da:
p.s. ove aute koje uspoređuješ sa 159 - stilo, golf i bravo su kašete u usporedbi sa 159 - točka!
-
Nemoj zezat? Nisam znao da Alfa 159 spada u automobile s najboljom zvučnom izolacijom. Vidio sam kod audija A4, A& i BMW 5 (svi sa dizelskim motorima) da se zvuk motora gotovo i ne čuje osim ako voziš sa jako puno okretaja. Znači 159tka je u sličnom rangu po tom pitanju.
-
Ja sa svojom gotovo svakodnevno prevalim do 200 km i mogu ti reći da mi je puno udobnija i tiša u kabini nego A3 ili Seat Leon. Dok su mi A3 i Leon bili dosta direktniji na volanu.
-
nije problem prec 1200km u dva dana po ovim nasim cestama i autoputevima ...
i ja sam se iznenadio koliko neumara niti nista imas osjecaj koda nisi presao takav put :mah:
-
9-tka ima odlicnu izolaciju buke, udoban ovjes, idealan polozaj sjedenja!
U usporedbi sa A6 tdi koji sam vozio ne zaostaje ni po cemu...!
To je auto u kojem ti je zao sto je putovanje zavrsilo...!
( ova izjava da su A3 i Leon direktniji na volanu od 9-tke je malo rec smijesna )
-
Auto je potpuno podređeno vozaću. Imam dva metra i 130+ kila, nikad nisam opuštenije vozio.
Samo vozi na pravim gumama i osjećat ćeš se sigurno, kao da voziš po tračnicama.
-
Ja san mislija da će bit neudobnija od Audija A4 / Škode Superb - i prevario se.
Alfa mi je bolja - tvrđa je i "ne plovi" kad s 200 km/h preletiš preko neravnina (npr. nadvožnjaka koji su malo denivelirani).
-
@drAnte - pogledaj sljedeći video i sve će ti bit jasno :hap:
Alfa Romeo 159 - better car than BMW 3 (http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek#)
-
Vidio sam prije ovaj video. Ovo je zbilja fascinantno. 159tka je potukla i BMW-a i Mercedesa.
Ja sam računao da je stabilnost obrnuto proporcionalna udobnosti, tj. da automobil koji je stabilan obično trese da ti bubrezi ispadnu, a automobil koji je udoban ima sklonost da se naginje u krivinama, da leluja kao brod. Izgleda da su kod Alfe 159 postigli vrhunski balans ako je po stabilnosti na prvom mjestu, a vrlo je udobna. Onda je bolje da pribavim još koju kintu pa da kupim 159tku umjesto Fiat Bravo II.
-
Vidio sam prije ovaj video. Ovo je zbilja fascinantno. 159tka je potukla i BMW-a i Mercedesa.
Ja sam računao da je stabilnost obrnuto proporcionalna udobnosti, tj. da automobil koji je stabilan obično trese da ti bubrezi ispadnu, a automobil koji je udoban ima sklonost da se naginje u krivinama, da leluja kao brod. Izgleda da su kod Alfe 159 postigli vrhunski balans ako je po stabilnosti na prvom mjestu, a vrlo je udobna. Onda je bolje da pribavim još koju kintu pa da kupim 159tku umjesto Fiat Bravo II.
definitivno :ok:
-
Vidio sam prije ovaj video. Ovo je zbilja fascinantno. 159tka je potukla i BMW-a i Mercedesa.
Ja sam računao da je stabilnost obrnuto proporcionalna udobnosti, tj. da automobil koji je stabilan obično trese da ti bubrezi ispadnu, a automobil koji je udoban ima sklonost da se naginje u krivinama, da leluja kao brod. Izgleda da su kod Alfe 159 postigli vrhunski balans ako je po stabilnosti na prvom mjestu, a vrlo je udobna. Onda je bolje da pribavim još koju kintu pa da kupim 159tku umjesto Fiat Bravo II.
Ako ne voliš Alfu ko marku ili bar 159 ko model, brzo će ti se počet sviđat Citroen C5 :craz :hehe:
U gradu je puno neudobnija od konkurencije - tvrda i relativno niska, na otvorenoj cesti nenadj**vo bolja od ičega tvorničkog!
-
Ne kužim, kako misliš "tvrda"? Hoćeš reći da puno trese prilikom prelaska preko neravnina, prilikom vožnje preko šahti, preko pruge, preko oštećene i iskrivljene gradske ceste...
U principu mi nije problem ako trese po gradu, baš me briga. Bitno mi je ako putujem daleko. Nego, ako po gradu trese, to onda znači da ima tvrđi ovjes poradi stabilnosti. Onda znači da trese i na otvorenom. Autocesta je uglavnom ravna, ali ako voziš magistralnim cestama tada tu ima dosta rupa i izbočina.
-
Nis ne trese, nis ne lupa, nije tvrda !
Meni bar...
-
Dođeš na prvi meet na Poljud, provozaš se s mojom ili nekom drugom 159, popiješ pivo - dva i budeš 100 - 200 % pametniji nego sat vremena prije :ok: :hehe:
Nema idealne kombinacije - udobni dugoprugaš / okretan u gradu / malo troši / sportski / nije tvrd / moš s njime na skijanje / voljena marka / ...
Za ovo ti trebaju dva - tri auta ispred kuće :hap:
Prati Split - susreti ... :pivo: :pivo:
-
159 je skrojena za duže pruge,bilo autoput,bilo magistrala.grad mene osobno malo nervira,žao mi razvaljivati onakav ovjes po našim gradskim drumovima,a činjenica je da je 159 malo tvrđi auto. ima ona nekih stvarčica koje mi nisu po volji,ali udobnost svakako nije jedna od njih. :mahm
-
Udobnost ovisi i o dimenziji guma...jer nije isto ako je na 215/55/16 i 235/40/19
-
Svi ovde šta pričaju o udobnosti imaju 205/600-16 felge. Ako ćeš se vozit na većem, 18 i 19, bit će ti udobno samo na autoputu i novijoj otvorenoj cesti. Grad zaboravi.
-
Svi ovde šta pričaju o udobnosti imaju 205/600-16 felge. Ako ćeš se vozit na većem, 18 i 19, bit će ti udobno samo na autoputu i novijoj otvorenoj cesti. Grad zaboravi.
kakve su to 205/600/16???
na 159 idu 205/55/16 i 215/55/16
-
kakve su to 205/600/16???
na 159 idu 205/55/16 i 215/55/16
To je mala šala na balonke :craz
valjda ćeš skontat :hehe:
-
9-tka ima odlicnu izolaciju buke, udoban ovjes, idealan polozaj sjedenja!
U usporedbi sa A6 tdi koji sam vozio ne zaostaje ni po cemu...!
To je auto u kojem ti je zao sto je putovanje zavrsilo...!
( ova izjava da su A3 i Leon direktniji na volanu od 9-tke je malo rec smijesna )
Vozio si pa možeš reći? Na oba sam imao sportski ovjes pa možda zato, serijski. I Alfa je bila direktnija dok sam imao sportske federe.
-
Vozio!
To uopce nisu auti usporedivi sa 159-tkom. I meni je Yaris okretniji od 159. Mozda zato sto ima 600 kg manje.
A direktan upravljac nema veze s "federima". Alfa 159 ima 2.2 okreta od punog lijevog do punog desnog. A3 i Leon imaju 3.5 okreta. Ukratko po svojstvima voznje, naveo si dva krampa sklona klizanju preko nosa... Bzvz.
-
kod mene su 225/55/16
-
Ja sam mislio voziti na 16 ili 17 inča. Ne bi išao na 18 ili 19 jer to su skupe felge i skupe gume, pa onda još treba kupiti ljetne i zimske... to bi me koštalo gadno.
-
Ja sam mislio voziti na 16 ili 17 inča. Ne bi išao na 18 ili 19 jer to su skupe felge i skupe gume, pa onda još treba kupiti ljetne i zimske... to bi me koštalo gadno.
Najbolja varaijanta je onda 225/50/17 za ljetni set i 215/55/16 za zimu...
-
Udobnost ovisi i o dimenziji guma...jer nije isto ako je na 215/55/16 i 235/40/19
točno to , 17 cola su meni idealne što se tiće udobnosti, ležeće ne osjetim ,
baš me zanima kad sad za koji dan stavim 235/45/18 jel auto manje udoban ,
čitao sam par dojmova tu na forumu i ljudi kažu da nisu primjetili razlike.
možda mora biti i točno preporučena dimenzija gume, samo 16 cola ima dupušteno par dimenzija,
sve više samo jednu.
-
Najbolja varaijanta je onda 225/50/17 za ljetni set i 215/55/16 za zimu...
:da: :da: ja sam na ovoj kombinaciji i skroz zadovoljan :ok:
Sad je u planu neki jeftini set 19'' za Grobnik :craz :hehe: ::)
-
Vidio sam prije ovaj video. Ovo je zbilja fascinantno. 159tka je potukla i BMW-a i Mercedesa.
Ja sam računao da je stabilnost obrnuto proporcionalna udobnosti, tj. da automobil koji je stabilan obično trese da ti bubrezi ispadnu, a automobil koji je udoban ima sklonost da se naginje u krivinama, da leluja kao brod. Izgleda da su kod Alfe 159 postigli vrhunski balans ako je po stabilnosti na prvom mjestu, a vrlo je udobna. Onda je bolje da pribavim još koju kintu pa da kupim 159tku umjesto Fiat Bravo II.
Evo da i ja malo doprinesem tvojoj odluci.
O Videu :)), 159 je bila auto godine 2008 i bas s tim Videom.
Ante evo gle ovak. Ja sam na 159 presao sa 166 jer se sve oni sa 169 jko oduzili, koja se mislim po mjestu i potrosnji da mjetiti sa ondasnjim serijama German Produktion i cak je bila po potrosnji nenadmasiva evtl. Honda sa 2.2 dizelom al on tek kasnije iziso na Trziste. Nije ni ona imla neznam koje sumove do 160-170.
Sto se tice 159 ti je po mome ovako.
Zivim u Stuttgartu Njemacka iako vjerujem da znas di je. Ostao sam jako iznemadjen kad sam napravio sa mojom probnu voznju, a tek prvi odlazak na Meet u Rijeku prosle godine.
Po mome je tako da se dopeljas do odredista i kazes sam sebi e jebiga zar sam vec stigo jel treba jos kuda ici ;), zvucna izolacija je muski napravljena da cak ni na 200 skoro nista ne osjetis niti cujes tj. malkoc (serijala)
Moj prijedlog je, naci se sa nekim ko je ima i uvjerit se ako uopce ima voljnih da ti toliko izidju u susret.
Meni vise nije tako tiha jer je dosta radjeno, al ako ti je do toga stalo i bitno da nemas buke u kabini onda ostavi serijalu evtl. malo optimiranja zatvoriti egr kompl. i neces garant pozaliti ;). Ako radis puno km onda je to to, netrebas ni DPF onda dirati ako si stalno na otvorenoj cesti.
-
164 sorry al opet ti moram kontrirati :), kad smo vec na serijali ja imam 225/50 17 zimske dok 16" na 159 ko baloni i to neejdee ako se bas nemora (financijski), a racunica za optimum je na 159 ti dimenzija i to je guma koja po satu pase skoro u bocu.
Na 159 idu sljedece gume ako se hoce ici na to da pase Kilometarsat sa GPS-om i bude najblize i najtocnije.
235/40 19 fali oko 1-2 km/h u prosjeku na cijelj raspon, 100 na satu 100 GPS :), i sad sve dimenzije na odnosu na 235/40 19.
225/50 18 je na + 1,7
225/45 18 optimala -1,6
225/50 17 -2,1
245/35 19 -2,5
235/35 19 -3,5 kod mene i zato idem s sljedecim na 245/35 19.
Evo tu barem u njemackoj je ova moja 235 na granici dozvoljenog odstupanja.
Naravno ovo sve sa dobrim amortizerima sjedi i pici.
To sve skinuto sa racunara na alfisti.net
16" mora ici na 225/60 16 a ne 55 ;), odstupanje -0,9 od 235/49 19 i najblize su samo dali treba unakaziti auto sa takim gumama, ili ici na 235/55 16 ona je na -0,8 i jos bliza. Posto se covjek vozi vecinom na dobrim cestama po mome 18" ili 19".
Moram ja svaki put bajku napisati :))
-
Ja sam mislio voziti na 16 ili 17 inča. Ne bi išao na 18 ili 19 jer to su skupe felge i skupe gume, pa onda još treba kupiti ljetne i zimske... to bi me koštalo gadno.
Onda uzmi ljeto 235/50 17 ili 225/55 17, a zimu 215/55 17 to ce na moju ici ako bude bilo indexa tezine :((
-
164 sorry al opet ti moram kontrirati :), kad smo vec na serijali ja imam 225/50 17 zimske dok 16" na 159 ko baloni i to neejdee ako se bas nemora (financijski), a racunica za optimum je na 159 ti dimenzija i to je guma koja po satu pase skoro u bocu.
Na 159 idu sljedece gume ako se hoce ici na to da pase Kilometarsat sa GPS-om i bude najblize i najtocnije.
235/40 19 fali oko 1-2 km/h u prosjeku na cijelj raspon, 100 na satu 100 GPS :), i sad sve dimenzije na odnosu na 235/40 19.
225/50 18 je na + 1,7
225/45 18 optimala -1,6
225/50 17 -2,1
245/35 19 -2,5
235/35 19 -3,5 kod mene i zato idem s sljedecim na 245/35 19.
Evo tu barem u njemackoj je ova moja 235 na granici dozvoljenog odstupanja.
Naravno ovo sve sa dobrim amortizerima sjedi i pici.
To sve skinuto sa racunara na alfisti.net
16" mora ici na 225/60 16 a ne 55 ;), odstupanje -0,9 od 235/49 19 i najblize su samo dali treba unakaziti auto sa takim gumama, ili ici na 235/55 16 ona je na -0,8 i jos bliza. Posto se covjek vozi vecinom na dobrim cestama po mome 18" ili 19".
Moram ja svaki put bajku napisati :))
Ne idu na auto gume koje izračunaš da pašu nego one koje su tvornički propisane i homologirane
Sve druge dimenzije ti neće upisati u prometnu i možeš imati problema
To konkretno za 159 znači:
205/55/16
215/55/16
225/50/17
235/45/18
235/40/19
Sve ostalo nije homologirano za 159
-
Onda uzmi ljeto 235/50 17 ili 225/55 17, a zimu 215/55 17 to ce na moju ici ako bude bilo indexa tezine :((
:?: uzet ces deblje gume :?:
-
:?: uzet ces deblje gume :?:
@164
A da sorry kod nas je to specialna nauka sa tom himologacijom. Tu se samo gleda odstupanje brzine.
@mrcina
Da ici ci ljeto vece zima manje, u nadi da ljetne nece tako odlaziti posto ipak malo veca ploha prenosa i veca podjela snage. Vidit ce se.
Pa sad su zimske 225
-
@164
A da sorry kod nas je to specialna nauka sa tom himologacijom. Tu se samo gleda odstupanje brzine.
@mrcina
Da ici ci ljeto vece zima manje, u nadi da ljetne nece tako odlaziti posto ipak malo veca ploha prenosa i veca podjela snage. Vidit ce se.
Pa sad su zimske 225
meni su zimske 205 a ljetne 225 ..
-
Da se malo nadovezem na diskusiju,vozim 159, imam zimske 205/55/16 ultragrip 8 a ljetne 235/35/19 sport contact, sto se tice udobnosti iznenadjujuce je da skoro ne osjetim razliku, nevjerojatno ali istinito, ovo je iz licnog iskustva, jedino su direktni udarci na 19-kama dosta bolniji ali ne pretjerano, ali su ubrzanja i osjecaj na 19 nenadjebivi, ali zacudo udobnost nije nista bolja na 16, 19 je preskupa ali ne i neudobna u odnosu na manji promjer.
-
Iz svega navedenog vidim da je 159tka znatno bolji izbog nego Fiat Bravo.
Jedino što mene muči je mjenjač. Naime, čujem da su performanske Q-Tronic mjenjača odlilčne, ali ne znam koliko dugo traje i koliko košta za kupiti drugi ako mi crkne?
Čitao sam da je Q-Tronic odlična stvar što se tiče komfora vožnje i po gradu i vani, a s druge strane da su mu performanse na visokoj razini.
Što vi mislite, da li da se usudim kupiti alfu sa Q-Tronic mjenjačem ili da bježim od toga?
-
Premalo je modela kod nas sa tim mjenjačem tako da se ne može pouzdano ništa govoriti o njemu.
Ali da je bolja opcija što se tiče gradske vožnje to se podrazumijeva za svaki automatik.
Raspitaj se u ovlaštenim servisima za više detalja o tom mjenjaču :ok:
-
Da se malo nadovezem na diskusiju,vozim 159, imam zimske 205/55/16 ultragrip 8 a ljetne 235/35/19 sport contact, sto se tice udobnosti iznenadjujuce je da skoro ne osjetim razliku, nevjerojatno ali istinito, ovo je iz licnog iskustva, jedino su direktni udarci na 19-kama dosta bolniji ali ne pretjerano, ali su ubrzanja i osjecaj na 19 nenadjebivi, ali zacudo udobnost nije nista bolja na 16, 19 je preskupa ali ne i neudobna u odnosu na manji promjer.
ovo mi malo nije jasno , pa ubrzanja na 16 cola moraju biti bolja i to dosta , već sam razlika u težini pridonosi tome.
ne govorim o držanju ceste , tu se zna koja dimenzija je bolja. 16 cola puno lakša na volanu, točno se osjeti razlika, kao da je cijeli auto lakši. pa ljudi osjete razliku između 16 i 17 a kamoli 16 i 19 .
već na svakom kotaču imaš par kila više naspram 16-ice. veća guma bi trebala imati navodno sam malo bolju krajnu brzinu.
-
Često putujem i prevaljujem dosta kilometara u komadu. Trenutno vozim Fiat Stilo koji nije loš, ali kad voziš puno kilometara onda je udobnost auta bitna. Pod tim ne mislim na količinu prostora iznutra, nego na treskanje, buku u kabini i sve ostale elemente koji čine određeni automobil pogodan za duža putovanja.
Probao sam putovati na daleke staze s Audi A6 i to je milina, ne umorim se ništa. Ali Audi A6 je skup kao ogrlica Svetoga Petra. Da li je takav slučaj s Alfom 159? Da li je 159-tka pogodna za duga putovanja (tipa Split-Zagreb, Split-Vukovar, Zagreb-Berlin, Rijeka-Rim...). Hoću li išta dobiti na komforu vožnje i smanjenu putničkog umora ako vozim 159tku u odnosu na automobile tipa Fiat Stilo, Golf petica, Fiat Bravo II i sl.
Što se buke tiče, mislim da je neki konsenzus bio oko toga da se dosta čuje vjetar oko desnog retrovizora pri većim brzinama, imaš nekad dojam da nije dobro zatvoren prozor, barem meni. Osobno bih volio i da sjedala imaju malo bolju potporu sa strane. Ali najbitnije stavke su tu - snage za preticanje ima uvijek dosta, na 140kmh si tek na 2500okr/min (1,9 jtd) pa je mašina tiha i ne opterećuje se, imaš tempomat pa odmaraš nogu, sjedala imaju pomičnu potporu za donji dio leđa, možeš ugasiti/stišati led osvjetljenje ako te živcira i sl.
Pozdrav
-
Što se buke tiče, mislim da je neki konsenzus bio oko toga da se dosta čuje vjetar oko desnog retrovizora pri većim brzinama, imaš nekad dojam da nije dobro zatvoren prozor, barem meni. Osobno bih volio i da sjedala imaju malo bolju potporu sa strane. Ali najbitnije stavke su tu - snage za preticanje ima uvijek dosta, na 140kmh si tek na 2500okr/min (1,9 jtd) pa je mašina tiha i ne opterećuje se, imaš tempomat pa odmaraš nogu, sjedala imaju pomičnu potporu za donji dio leđa, možeš ugasiti/stišati led osvjetljenje ako te živcira i sl.
Pozdrav
ovo za potporu se slažem u potpunosti , baš sam prekjučer sa Dankom pričao o tome.
izgleda da su sjedala na TI bolje riješena, hebeš ti ovjes, široku gumu kad ja u malo oštrijem zavoju završim na suvozačkovom mjestu :icon_sad: jednostavno me sjedalo ne može zadržati i to ne govorim o nikakvoj extremnoj vožnji.
-
159-ka je stvorena za duža putovanja.
Baš kad spominješ razinu buke u kabini negdje sam čitao da 159 među najboljima u klasi po tom pitanju, čak i ispred Volva koji se se busa sa takvim stvarima :ok:
Osim toga ima jako dobro sjedala, ugodan interijer, ma jednostavo želiš da putovanje traje i traje...
Moj savjet ti je kupuj 159 - najbolja kupovina kad pogledaš uloženo/dobiveno :da:
p.s. ove aute koje uspoređuješ sa 159 - stilo, golf i bravo su kašete u usporedbi sa 159 - točka!
jesi imao 159 i stilo u vlasništvu da daješ takav komentar?
-
jesi imao 159 i stilo u vlasništvu da daješ takav komentar?
Jesam ja! Stilo 1.8, Stilo 1.9 jtd 3v i Stilo 1.9 mjet mw
I u pravu je. Kante obicne.
-
Jesam ja! Stilo 1.8, Stilo 1.9 jtd 3v i Stilo 1.9 mjet mw
I u pravu je. Kante obicne.
ja se ne slažem da je stilo kašeta naspram 159...možda je fiat uno kašeta naspram 159 al
stilo nije definitivno...
-
ja se ne slažem da je stilo kašeta naspram 159...možda je fiat uno kašeta naspram 159 al
stilo nije definitivno...
ja sam dugo vozio una, boja trule višnje i vrlo mi se sviđao izgledom, koji je motor bio više
ne pamtim ali mi je kao auto ostao u ugodnom sječanju.
nije bio neudoban,nije se kvario , baš ništa negativno ne mogu reći. prodao sam prijatelju i dan danas ga vozi bez ikakvih ulaganja osim redovitog održavanja .
tipo sam samo vozio i jedno vrijeme je taj auto bio vrlo popularan , ostavio je ugodan dojam na mene.
o kvarovima ne znam.
imao sam dugo i fiat brava 1.9 , toči ,servisiraj i vozi, još sam stalno točio lož ulje .
ali 159 je bar klasu dve iznad , što ne znači da su ovi auti bili loši u svoje vrijeme ali naravno da su noviji auti sve
moderniji i sa više opreme. ni za jedan taj auto ne mogu reći da je bio krš.
-
jesi imao 159 i stilo u vlasništvu da daješ takav komentar?
Vozio sam se i u jednom i u drugom, moj komentar se odnosi na osjećaj u vožnji i da - stilo je napram 159-ke kašeta za mene, kanta. To sam rekao ne zato što je Stilo loš, nego zato što ga je netko doveo u istu rečenicu sa 159-kom što nema smisla, 159-ka je miljama ispred. Može ga se uspređivati evenutalno sa 147, ista su klasa, i opet ću reć da je kanta, jer je jednostavno lošiji u svakom pogledu.
No recimo, novi bravo i giulietta, e to su već dva auta koja se mogu uspoređivat, nažalost :metak
-
Vozio sam se i u jednom i u drugom, moj komentar se odnosi na osjećaj u vožnji i da - stilo je napram 159-ke kašeta za mene, kanta. To sam rekao ne zato što je Stilo loš, nego zato što ga je netko doveo u istu rečenicu sa 159-kom što nema smisla, 159-ka je miljama ispred. Može ga se uspređivati evenutalno sa 147, ista su klasa, i opet ću reć da je kanta, jer je jednostavno lošiji u svakom pogledu.
No recimo, novi bravo i giulietta, e to su već dva auta koja se mogu uspoređivat, nažalost :metak
gledaj, ja sam imao dve 159tke u 3 godine i sada vozim stilo, i reći da je stilo kašeta
naspram 159 je čista glupost..dapače da je 159 bolji auto od stila, ali si ti to opisao kao veliku katastrofu u razlici,
mislim da sam mjerodavan davati usporedbe na ta dva auta...
i još nešto, daj mi usporedi 159 i recimo, škodu octaviu II!? škoda ti je praktički iz klase stila samo što ima veću guzicu tj. produljenu platformu iz iste klase
-
a gle možeš ti biti mjerodavan koliko hoćeš, za mene je stilo kašeta u odnosu na 159 i točka. Nemamo se šta ubjeđivat, ti se s tim ne slažeš i to je ok, ali ne možeš očekivati da se sad svi složimo s tobom zato što je tebi stilo nakon 159-ke dobro sjeo. Ok, super. Škoda je također kašeta u odnosu na 159 :craz
-
a gle možeš ti biti mjerodavan koliko hoćeš, za mene je stilo kašeta u odnosu na 159 i točka. Nemamo se šta ubjeđivat, ti se s tim ne slažeš i to je ok, ali ne možeš očekivati da se sad svi složimo s tobom zato što je tebi stilo nakon 159-ke dobro sjeo. Ok, super. Škoda je također kašeta u odnosu na 159 :craz
:grinning-smiley-043: :hehe:
-
Ja vozim 4 sluzbene Octavie II i mogu rec sljedece:
Škoda je kanta za Stilo a Stilo je kanta za 159!
( uspoređujte aute iz iste klase pliz )
-
Ja vozim 4 sluzbene Octavie II i mogu rec sljedece:
Škoda je kanta za Stilo a Stilo je kanta za 159!
( uspoređujte aute iz iste klase pliz )
Covjek je na pocetku teme pitao za 159, a rekao da vozi stila i da ga zanima razlika,
u cem je problem...
Gledaj, koliko ja vidim nema smisla se tu uvjeravat jer svako dozivljava aute na svoj nacin..
Stari moj vozi octaviu 2 al benzinku i ona u najmanje 4 stvari je bolja od 159 ke..
Generalno je 159 ka bolji auto i od octavije i stila, al govoriti da su kasete i kante naspram 159
to je smijesno i neozbiljno...ti imas iskustva sa octavijama ali dieselima al to je opet
nesto drugacije od benzinke...moj stari recimo nebi nikad imao 159tku i za njega i njegov
pojam je octavia ono sto on treba i za njega je bolja...
-
šta je za nekog bolje to je relativno i van rasprave.
Činjenice su nešto drugo - a to je da je 159 premium limuzina koja je barem 10.000erua skuplja od octavie u rangu bmw 3, c-laske, a4 itd...to su dakle auti s kojima možeš uspoređivat 159-ku.
Nemoj brkati klase kad uspoređuješ aute, jedno je što je meni i tebi "bolje" a drugo su činjenice na papiru.
Konkretno 159-ka i ovi auti koje sam naveo su srednja klasa:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Automobili_po_klasama (http://hr.wikipedia.org/wiki/Automobili_po_klasama)
-
da i ja nešto napišem..... Ja svoju 159 vozim nešto manje od dvije godine i mogu reći da i više nego udobna..... Jedva cekam da krenem na neko duže putovanje :clap:
jedini minus što se tiće udobnosti, bar ja tako mislim, je možda malo mjesta iza, ali to je i slučaj u audiu A4, bmw3...... Iako, putovao sam prije par tjedana za Poreč (500km), iza je sjedio čovjek visok 1,90m i nije se žalio na udobnost :hehe:
-
da i ja nešto napišem..... Ja svoju 159 vozim nešto manje od dvije godine i mogu reći da i više nego udobna..... Jedva cekam da krenem na neko duže putovanje :clap:
jedini minus što se tiće udobnosti, bar ja tako mislim, je možda malo mjesta iza, ali to je i slučaj u audiu A4, bmw3...... Iako, putovao sam prije par tjedana za Poreč (500km), iza je sjedio čovjek visok 1,90m i nije se žalio na udobnost :hehe:
a jadan čovjek, valjda nije ni mogao, to se zove utrnulost :hap:
malo neobično, dosta dugačak auto pa nema baš mjesta pozadi , u redizajniram modelima je klupa nešto skraćena ali nisam pročitao da je netko napisao da je to riješeno ili bolje.
uglavnom nas je do troje u autu , tako da se komotno stane ,ili može stati par sa dvoje dijece.
moji su mi prilikom kupnje to predbacivali a naviše se vozim sam ili sa još nekim. tako da smo na to i zaboravili,
čak danas znaju spomenuti da je nebitno. ali volio bih da ima bar još malo prostora.
-
A ima li neki rent a car gdje se može iznajmiti 159tku? Najrađe bih je iznajmio i isprobao pa da se osobno uvjerim kako to vozi.
-
Uspio sam naći alfu 159 za iznajmiti. Juhuuuu!!!
Evo je: http://www.uni-rent.net/detalji.php?lang=hrv&id=135 (http://www.uni-rent.net/detalji.php?lang=hrv&id=135)
Nego ima jedan problem. Ja sam mislio kupiti sedan verziju od 150 konja, a ovo što se iznajmljuje je SW verzija od 210 konja. Njušim da će biti znatna razlika u ubrzanju, ali ne znam kolika će biti razlika u udobnosti, stabilnosti, razini buke u kabini za vrijeme vožnje...?
-
A ima li neki rent a car gdje se može iznajmiti 159tku? Najrađe bih je iznajmio i isprobao pa da se osobno uvjerim kako to vozi.
to ti je najbolje, ili ako ima neka dobra duša sa foruma iz tvoje blizine koja bi ti ustupila nakratko auto...mislim teško da će ti netko dat svoju 159-ku u ruke ali možda se nađe... ::)
-
Uspio sam naći alfu 159 za iznajmiti. Juhuuuu!!!
Evo je: http://www.uni-rent.net/detalji.php?lang=hrv&id=135 (http://www.uni-rent.net/detalji.php?lang=hrv&id=135)
Nego ima jedan problem. Ja sam mislio kupiti sedan verziju od 150 konja, a ovo što se iznajmljuje je SW verzija od 210 konja. Njušim da će biti znatna razlika u ubrzanju, ali ne znam kolika će biti razlika u udobnosti, stabilnosti, razini buke u kabini za vrijeme vožnje...?
Mislim da u udobnosti nema razlika, osim većeg prtljažnika u sw-u.....
-
prijatelj je vozio svog golaf 5 na servis, pa smo iznajmili tada novu 6 , gti..... Što smo mu radili, to je bilo strašno... :smijeh :smijeh :smijeh
-
šta je za nekog bolje to je relativno i van rasprave.
Činjenice su nešto drugo - a to je da je 159 premium limuzina koja je barem 10.000erua skuplja od octavie u rangu bmw 3, c-laske, a4 itd...to su dakle auti s kojima možeš uspoređivat 159-ku.
Nemoj brkati klase kad uspoređuješ aute, jedno je što je meni i tebi "bolje" a drugo su činjenice na papiru.
Konkretno 159-ka i ovi auti koje sam naveo su srednja klasa:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Automobili_po_klasama (http://hr.wikipedia.org/wiki/Automobili_po_klasama)
jesi ti lud ili šta...pogledaj prvi post, čovjek vozi stilo i pita za 159, za razlike, šta me jebeš onda da miješam klase..
i jebo te papir i činjenice na njemu, samo se držiš papira i slika i toga što ih samo na ulici možeš vidjeti, mislim na 159 i stila, a vodiš usporedbe na osnovu toga...nisi kompetentan da išta subjektivno izjaviš, se razumijemo!?
i još da dodam da u kojem je to svijetu alfa 159 1.9 150ks bussines skuplja 10 000e od octavie 2.0 tdi 140ks elegance sa svom opremom u dodacima šta ima dotična 159, jer kod škode kao i kod cijele vw grupe paketi su oskudni pa moraš iz dodatne uzimati...pa tako opremljena octavia sa istom snagom i opremom premašuje debelo 200 000kn
-
samnjite sa psovanjem i malo malo paznje kako se komunicira ili idu upozorenja :mah:
-
samnjite sa psovanjem i malo malo paznje kako se komunicira ili idu upozorenja :mah:
sve ok :ok:
napet mi je dan, a i maznuo sam dva tri jegera pa mi je tanka žica
mislim da idem sad vreću izmasirati :box:
-
Manpet si ti zato sto vozis stila :funny: :craz
-
Manpet si ti zato sto vozis stila :funny: :craz
ma jok, to je zadnje što me u životu muči, da mi je do 159tke ne bih je ni prodao..
evo upravo me žena ganja da idemo po nove inox karniše i zavjese,
sad mi ne gine jedno 10-12000kn :kosa:
-
E onda je gadna situacija jer gadne su zene kad se raspistolje :hehe:
-
ma jok, to je zadnje što me u životu muči, da mi je do 159tke ne bih je ni prodao..
evo upravo me žena ganja da idemo po nove inox karniše i zavjese,
sad mi ne gine jedno 10-12000kn :kosa:
odu nove felge i gume , nema kad šefica odluči :hehe:
-
a tako vam je to, eto da znate kad se oženite šta vas čeka :vamp: :hehe:
a auto nisam nikad stavljao u prvi plan, uvijek prvo uređenje stana i pokućstva,
to mi je i drago
-
a tako vam je to, eto da znate kad se oženite šta vas čeka :vamp: :hehe:
a auto nisam nikad stavljao u prvi plan, uvijek prvo uređenje stana i pokućstva,
to mi je i drago
evo da te pohvalim pošto sam bio par puta, sama kuća je prekrasna ,
tvoj stan u potkrovlju vrlo ukusno uređen i napravljen odličan raspored prostorija , čak mi je
raspored najbitniji i velika kvadratura . :love3:
užitak za boraviti , nema boljeg kad nešto gradiš po svome ukusu. :ok:
-
evo da te pohvalim pošto sam bio par puta, sama kuća je prekrasna ,
tvoj stan u potkrovlju vrlo ukusno uređen i napravljen odličan raspored prostorija , čak mi je
raspored najbitniji i velika kvadratura . :love3:
užitak za boraviti , nema boljeg kad nešto gradiš po svome ukusu. :ok:
e doći ćeš mi pomoći kad ću montirati karniše držati lojtru :hehe:
pa ćemo zaliti ovaj put sa boljim whiskyem nego zadnji put :icon_wink:
-
e doći ćeš mi pomoći kad ću montirati karniše držati lojtru :hehe:
pa ćemo zaliti ovaj put sa boljim whiskyem nego zadnji put :icon_wink:
nema problema, kad got nešto treba pomoći zovi biće mi zadovoljstvo :ok:
samo ne znam jesi sad mislio na lojtru iz gaća ili pravu lojtru :?: :hehe:
-
Kolgate ;), upravo tako, ko sto sam reko sjest u normalnu i onda u TI pa si usporediti i vidjeti sta njbolje odgovara i koji su prioriteti.
A nokon toga bolje ne sjesti u Stilo ;))
-
ja samo mogu reći da sam se vozio u octaviji 2012g 2,0tdi 140ks ZG-BEČ odozada i BEČ-ZG naprijed i mogu reći da je naprijed bolje nego odotraga a odotraga je blaga katastrofa, naprijed mi je u rangu astre 2011g dakle kašeta :craz
-
samnjite sa psovanjem i malo malo paznje kako se komunicira ili idu upozorenja :mah:
ja s tim nemam problema, a za kolegu @kolgate - ovo je forum gdje ljudi razmjenjuju mišljenja, a ti meni govoriš da nisam kompetentan za subjektivno mišljenje? Mislim, sam sebi skačeš u usta, subjektivno je nešto na što svatko ima pravo, a ako tvoj ego ne može to podnjet onda od na iskricu, fejs i sl. pa se tamo izdrk..... :ok:
-
Uspio sam naći alfu 159 za iznajmiti. Juhuuuu!!!
Evo je: http://www.uni-rent.net/detalji.php?lang=hrv&id=135 (http://www.uni-rent.net/detalji.php?lang=hrv&id=135)
Nego ima jedan problem. Ja sam mislio kupiti sedan verziju od 150 konja, a ovo što se iznajmljuje je SW verzija od 210 konja. Njušim da će biti znatna razlika u ubrzanju, ali ne znam kolika će biti razlika u udobnosti, stabilnosti, razini buke u kabini za vrijeme vožnje...?
Možda ovo ide u prodaju http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=28127.0 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=28127.0)
Pošalji mu pp ako te zanima
-
ja s tim nemam problema, a za kolegu @kolgate - ovo je forum gdje ljudi razmjenjuju mišljenja, a ti meni govoriš da nisam kompetentan za subjektivno mišljenje? Mislim, sam sebi skačeš u usta, subjektivno je nešto na što svatko ima pravo, a ako tvoj ego ne može to podnjet onda od na iskricu, fejs i sl. pa se tamo izdrk..... :ok:
a jesi uporan, neznam koji ti dio nije jasan...naravno da nisi kompetentan jer nisi te aute imao bar po mjesec dana na korištenju pa da možeš iznositi studije ovdje, gonjaj šta bi reko odak :craz
vuci paralele s tom 164 šta voziš, tu bi sigurno bio vjerodostojniji
-
ja samo mogu reći da sam se vozio u octaviji 2012g 2,0tdi 140ks ZG-BEČ odozada i BEČ-ZG naprijed i mogu reći da je naprijed bolje nego odotraga a odotraga je blaga katastrofa, naprijed mi je u rangu astre 2011g dakle kašeta :craz
bre danko nemoj se truditi, truba pametnije zbori od tebe :kokice:
-
a jesi uporan, neznam koji ti dio nije jasan...naravno da nisi kompetentan jer nisi te aute imao bar po mjesec dana na korištenju pa da možeš iznositi studije ovdje, gonjaj šta bi reko odak :craz
vuci paralele s tom 164 šta voziš, tu bi sigurno bio vjerodostojniji
pa da sam ih imao mjesec dana onda bi mogao reć objektivno, a ovako mogu samo subjektivno :ok:
Ne mislim ništa loše o stilu, dapače, ali ga stavljat u isti kontekst sa 159 mi nema smisla, zato sam rekao da je kašeta...isto tako mi nema smisla uspoređivat 164-ku koja je par svjetlosnih godina iza 159-ke i koja je također kašeta u usporedbi sa 159-kom, druga je stvar što ju volim ali mi je nema smisla uspoređivat sa 159-kom.
Eto toliko od mene o ovome, neću više obećajem :craz
:mah:
-
pa da sam ih imao mjesec dana onda bi mogao reć objektivno, a ovako mogu samo subjektivno :ok:
Ne mislim ništa loše o stilu, dapače, ali ga stavljat u isti kontekst sa 159 mi nema smisla, zato sam rekao da je kašeta...isto tako mi nema smisla uspoređivat 164-ku koja je par svjetlosnih godina iza 159-ke i koja je također kašeta u usporedbi sa 159-kom, druga je stvar što ju volim ali mi je nema smisla uspoređivat sa 159-kom.
Eto toliko od mene o ovome, neću više obećajem :craz
:mah:
pa di sam ja rekao da je stilo ravan 159tki? pa ja uporno pišem da nemože nitko reći da je stilo kašeta, kanta
ili šta ti ja znam naspram 159tke...joj, ispašće da ja branim jadnog stila jer ga trenutno vozim (a već je u oglasu), a samo sam ugodno iznenađen sa dotičnim, nisam ga nikad zamišljao takvoga...evo jedan samo primjer; preporodio sam se sa njegovim mjenjačem..jednostavno se 159tka nemože tako glatko i brzo šaltati
-
pa di sam ja rekao da je stilo ravan 159tki? pa ja uporno pišem da nemože nitko reći da je stilo kašeta, kanta
ili šta ti ja znam naspram 159tke...joj, ispašće da ja branim jadnog stila jer ga trenutno vozim (a već je u oglasu), a samo sam ugodno iznenađen sa dotičnim, nisam ga nikad zamišljao takvoga...evo jedan samo primjer; preporodio sam se sa njegovim mjenjačem..jednostavno se 159tka nemože tako glatko i brzo šaltati
orginal fiat, a orginal je orginal :craz
-
orginal fiat, a orginal je orginal :craz
istina :clap2: tu se slažemo ja i ti, iako su to rijetkosti :craz
-
Ubili ste mi volju za raspravom i zajebancijom s ovim tonovima i nacinom razgovora...
Kolgate watafak? S tobom se bar uvijek dalo popricat...?
Klimaks? :kokice:
-
pa di sam ja rekao da je stilo ravan 159tki? pa ja uporno pišem da nemože nitko reći da je stilo kašeta, kanta
ili šta ti ja znam naspram 159tke...joj, ispašće da ja branim jadnog stila jer ga trenutno vozim (a već je u oglasu), a samo sam ugodno iznenađen sa dotičnim, nisam ga nikad zamišljao takvoga...evo jedan samo primjer; preporodio sam se sa njegovim mjenjačem..jednostavno se 159tka nemože tako glatko i brzo šaltati
Pazi, pazi! Nisam imao pojma o ovome. Možeš li malo pojasniti to s mjenjačem Alfe 159, koji je točno tu problem? Kažeš da se teže šalta.
-
rijetko kojima je mjenjač lagan , ima ih ali mislim u manjem broju. večini je tvrd.
getriba je opelova pa nije čudno . nažalost i meni je dosta tvrd, pogotovo dok se auto ne ugrije , onda je bolje.
isprobaj kad ćeš kupovati .
-
Oh! Onda nema druge nego da iznajmim 159tku pa da sam vidim kako to frcera.
Nego, ovi u rent a caru imaju samo Alfu 159 2,4 210 SW, a ja sam mislio kupiti 1.9 150 sedan. Da li će mi biti prevelika razlika u mjenjaču ili eventualno nekim drugim detaljima?
-
Oh! Onda nema druge nego da iznajmim 159tku pa da sam vidim kako to frcera.
Nego, ovi u rent a caru imaju samo Alfu 159 2,4 210 SW, a ja sam mislio kupiti 1.9 150 sedan. Da li će mi biti prevelika razlika u mjenjaču ili eventualno nekim drugim detaljima?
znam da se i vlasnici 2.4 žale na tvrd mjenjač tako da ti dođe na isto, jedino ako se auto puno vozi pa
da vremenom omekša.
i ovo što se tiće tvrdoće, pa nije to da ne možeš voziti , voziš normalno ali tvrđe je.
-
znam da se i vlasnici 2.4 žale na tvrd mjenjač tako da ti dođe na isto, jedino ako se auto puno vozi pa
da vremenom omekša.
i ovo što se tiće tvrdoće, pa nije to da ne možeš voziti , voziš normalno ali tvrđe je.
Meni je to najdraži detalj u 159-ki. Tvrd, kratak i precizan
-
Meni je to najdraži detalj u 159-ki. Tvrd, kratak i precizan
Kaze i zena od jednog kolege sta ima 2.4, isto to :-)))
-
Kaze i zena od jednog kolege sta ima 2.4, isto to :-)))
imam ja i kolegu koji kaže isto tako :hehe:
-
imam ja i kolegu koji kaže isto tako :hehe:
Kažu: tehničar :hehe:
... ali malo je uvijek malo :hehe:
-
Kaze i zena od jednog kolege sta ima 2.4, isto to :-)))
Da li je na 2,4 tvrđi nego na 1,9 ili je to isto?
-
Da li je na 2,4 tvrđi nego na 1,9 ili je to isto?
Decimalnu tocku si krivo postavio haha...
-
Da li je na 2,4 tvrđi nego na 1,9 ili je to isto?
teško je ovako reći ,nema pravila . slično je.
kad odabereš vozilo isprobaš , može tebi bude pasalo .
vidiš da nekima i paše tvrđe ali takvi su možda i sumnjivog morala :hehe:
-
Mlohavo ni tijesto ne valja :hehe:
-
Rijeka-Milano i nazad u istom danu bez da osjetiš ikakve bolove u leđima ili da si premoren. Jako jako udoban auto na 225/50 R17 gumama.
-
Mlohavo ni tijesto ne valja :hehe:
Reci mu reci, mu ja dam sumnjivog morala. :)), pa dugi kad je mekan nista i ne osjetis, mora biti tvrdji :)).
-
Evo mene opet. Našao sam Rent a car koji iznajmljuje Alfu 159. Mislio sam ovih dana iznajmiti da je isprobam prije kupnje.
Stvar je u tome što oni iznajmljuju Aflu 159 SW 2,4 JTD 210 KS, a ja sam mislio kupiti Alfu 159 sedan 1,9 JTD 150 KS.
Da li postoji prevelika razlika između ova 2 automobila? Znam da je razlika u ubrzanju, ali mene zanima:
- Udobnost vožnje
- Buka motora i ostalih elementara koji stvaraju buku na autocesti
- Držanje ceste
- Upravljačke i općenito vozne performanse
Da li je besmisleno da isprobavam Alfu 159 2,4 210 KS SW ili je ona po svemu nabrojanom slična kao 1,9 150 KS sedan?
-
.....mislim da ces uspjeti saznati sto te zanima na taj nacin.
-
Cuj mislim da su Performance za ne usporedjivati, iako i 150 ljepo ide. Stabilnost na cesti i udobnost je tu negdje ista iako mislim da je 2,4 na osnovu tezine nesto malo stabilnija. Razlika od SW na Limuzinu mislim da je nema zavisi od sjedala. Kolega ima obicnu SW 200 konja i naspram moje 210 ti je po mome dosta neudobnija. Neudobnija po tome jer imam velike noge a dio sica na kojem se sjedi je po meni kratak ispo.
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
-
Cuj mislim da su Performance za ne usporedjivati, iako i 150 ljepo ide. Stabilnost na cesti i udobnost je tu negdje ista iako mislim da je 2,4 na osnovu tezine nesto malo stabilnija. Razlika od SW na Limuzinu mislim da je nema zavisi od sjedala. Kolega ima obicnu SW 200 konja i naspram moje 210 ti je po mome dosta neudobnija. Neudobnija po tome jer imam velike noge a dio sica na kojem se sjedi je po meni kratak ispo.
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
A da li postoji razlika u buci? Odnosno, ako vozim 150 km/h na autocesti onda pretpostavljam da 2,4 vrti na 2500 okretaja, a 1,9 vjerojatno na 3000. Mislio sam dok isprobavam 2,4 šaltati nižu pa da mi vrti na 3000 okretaja pri 150 km/h. Da li mogu na taj način testirati buku ili ta metoda nema smisla? (naravno, ovo s navođenjem okretaja pri 150 km/h je aproksimacija).
-
A da li postoji razlika u buci? Odnosno, ako vozim 150 km/h na autocesti onda pretpostavljam da 2,4 vrti na 2500 okretaja, a 1,9 vjerojatno na 3000. Mislio sam dok isprobavam 2,4 šaltati nižu pa da mi vrti na 3000 okretaja pri 150 km/h. Da li mogu na taj način testirati buku ili ta metoda nema smisla? (naravno, ovo s navođenjem okretaja pri 150 km/h je aproksimacija).
ja bi na tvom mjestu probao 1,9 ako kupujes 1,9...da ti se ne desi da probas 2.4, pa kupis 1,9 i razocaras se kako slabije ide :rolll:
-
ja bi na tvom mjestu probao 1,9 ako kupujes 1,9...da ti se ne desi da probas 2.4, pa kupis 1,9 i razocaras se kako slabije ide :rolll:
Za ubrzanje mi je najmanje bitno jer sad vozim Stilo JTD 115 KS koji ima ubrzanje do 100 za 10,3 sekunde, a 159tka 1.9 150 KS ima ubrzanje 9,2. Zato se za ubrzanje ne brinem toliko. Bitno mi je testirati udobnost, buku na autocesti, i držanje krivina na magistrali.
-
Za ubrzanje mi je najmanje bitno jer sad vozim Stilo JTD 115 KS koji ima ubrzanje do 100 za 10,3 sekunde, a 159tka 1.9 150 KS ima ubrzanje 9,2. Zato se za ubrzanje ne brinem toliko. Bitno mi je testirati udobnost, buku na autocesti, i držanje krivina na magistrali.
Za sve ovo je nebitno koju 159-ku kupiš jer svaka ispunjava te kriterije neovisno o motorizaciji, tako ne kužim čemu toliko premišljanja :?:
-
Za ubrzanje mi je najmanje bitno jer sad vozim Stilo JTD 115 KS koji ima ubrzanje do 100 za 10,3 sekunde, a 159tka 1.9 150 KS ima ubrzanje 9,2. Zato se za ubrzanje ne brinem toliko. Bitno mi je testirati udobnost, buku na autocesti, i držanje krivina na magistrali.
Nemojte se zavaravati da je isto 1.9 i 2.4
Evo baš sam moju 2.4 dao jučer na probu kolegi koji ima 1.9.
Nakon vožnje je zaključio da na njegovoj možda nevalja trap.
Uglavnom nije ista ni težina 2.4 ima 1705 kg
-
Nemojte se zavaravati da je isto 1.9 i 2.4
Evo baš sam moju 2.4 dao jučer na probu kolegi koji ima 1.9.
Nakon vožnje je zaključio da na njegovoj možda nevalja trap.
Uglavnom nije ista ni težina 2.4 ima 1705 kg
A da li je stvarno imao neki problem sa trapom ili je 2.4 znatno bolja po pitanju udobnosti i stabilnosti pa je zato mislio da s njegovom nešto ne valja?
-
A da li je stvarno imao neki problem sa trapom ili je 2.4 znatno bolja po pitanju udobnosti i stabilnosti pa je zato mislio da s njegovom nešto ne valja?
To je bilo jučer oko 22 sata tako nisam siguran dali mu valja trap ( iako je bilo prije mjesec dana na tehničkim sve ok).
Razlika je u tome što on ima felge 17 a ja 18 pa auto bolje drži cestu.Isto tako je razlika u težini.
Udobnost između jedne i druge,hm teško za procjeniti.Ali da moja bolje vuče, to da i u tome je razlika.
-
Moja 159 je spustena pa je svejedno udobnija od bilo kojeg a4 ili passata!
Kapu skidam jedino C5 iznad nje...
-
Ja sam prije kupnje probao sve disel verzije i mogu ti reći da su po itanju buke i vožnje iste jedino je TI malo drugačija čak ti 1,9 ugladenije radi zbog 4 cilindra pa ako ti 2,4 bude ok bude ti i 1,9 što se tiče perfomansi naspram stila budeš razočaran zato što je 159 auto u kojem ne osjetis brzinu ja kada sam sa stilom išao 100 to sam i čuo vidio a u 159 se x puta nađem da pivom debelo preko oganicenja bez da sam to primjetio
-
Ja sam prije kupnje probao sve disel verzije i mogu ti reći da su po itanju buke i vožnje iste jedino je TI malo drugačija čak ti 1,9 ugladenije radi zbog 4 cilindra pa ako ti 2,4 bude ok bude ti i 1,9 što se tiče perfomansi naspram stila budeš razočaran zato što je 159 auto u kojem ne osjetis brzinu ja kada sam sa stilom išao 100 to sam i čuo vidio a u 159 se x puta nađem da pivom debelo preko oganicenja bez da sam to primjetio
2.4 mirnije radi na leru od 1.9..
barem kod 156 kad sam uspoređivao svoju sa 156 1.9
zvuk od 2.4 je fenomenalan za dizela...dok je 1.9 klasični traktorski dizel zvuk :craz
-
A da li postoji razlika u buci? Odnosno, ako vozim 150 km/h na autocesti onda pretpostavljam da 2,4 vrti na 2500 okretaja, a 1,9 vjerojatno na 3000. Mislio sam dok isprobavam 2,4 šaltati nižu pa da mi vrti na 3000 okretaja pri 150 km/h. Da li mogu na taj način testirati buku ili ta metoda nema smisla? (naravno, ovo s navođenjem okretaja pri 150 km/h je aproksimacija).
mislim da okretaji i nisu previše različiti kod 1.9 i 2.4. Kod mene na 1.9 je ovako:
120 km/h 2200 okr
140 km/h 2500 okr
170 km/h 3000 okr
200 km/h 3500 okr
Napomena: brzinomjer pokazuje 8-9 km/ više od stvarne brzine jer imam 16 cola kotače
-
Na 150 nemoras nista mjerit jer se nema sta mjerit, pocinje sa 170+ ;)
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
-
Na 150 nemoras nista mjerit jer se nema sta mjerit, pocinje sa 170+ ;)
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
:good post.....ali preko 170 dobro ozvučenje sve riješava :ok:
-
:good post.....ali preko 170 dobro ozvučenje sve riješava :ok:
A i nije bas toliko strasno na usporedbu na druge i starije alfe nusta ali bas nista da be govorimo o drugim autima.
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2