Alfisti.hr

Alfa Romeo modeli => GTV, Spider => Autor teme: KOmar - 17-11-2006, 20:34:06

Naslov: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: KOmar - 17-11-2006, 20:34:06
Evo ovako, pitanje je za frenda :)
Danas smo isli gledat u "ERBER" navedenu Alfu GTV 2.0 TS sa 155hp,2000god auto je crne boje i cjena je 8700eura.....

Sad mene zanima, jeli zna neko nesto o tom autu(mislim na bas tu iz te auto kuce, posto smo mi zeleni sta se tice alfe), kolko sam ja vidio auto izvana i iznutra uredno izgleda, jedino sta sam cudno je zamjetio da staklo na vozacevim i suvozacevim vratima ne sjeda nikako u onu izolaciju na krovu i na b nosacu...prodavac nas je pokusavo uvjerit da je to normalno na tom autu....no meni je to sumljivo da bude normalno ako staklo viri 0.5cm tj nikako ne sjeda u gumu......

Volio bi cut sto vise informacija!

Hvala i Pozdrav!
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: KOmar - 19-11-2006, 02:10:17
jel zna neko bar nesto o zatvaranju vrata kod GTV-a jer prozor nikako ne sjedne u onu gumu , kako inace to funkcionira i ima li tko takav problem
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Boxer - 19-11-2006, 08:55:10
Ja sam vidio par GTV-a s ajmo reći čudnim zatvaranjem vrata, u većini slučajeva se vrata "objese" jer su jako teška pa panti s vremenom popuste malo.

Ova za koju pitaš izgleda prema slikma skroz ok.Kolega je nedavno uvezao jednu iz 97-e, sva izmučena, rasturena, samo je motor bio ok jer je generalku imao.
Ovo mi se čini ok.
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: KOmar - 19-11-2006, 14:53:00
Ja sam vidio par GTV-a s ajmo reći čudnim zatvaranjem vrata, u većini slučajeva se vrata "objese" jer su jako teška pa panti s vremenom popuste malo.

Ova za koju pitaš izgleda prema slikma skroz ok.Kolega je nedavno uvezao jednu iz 97-e, sva izmučena, rasturena, samo je motor bio ok jer je generalku imao.
Ovo mi se čini ok.

Ma ovo auto savrseno izgleda, sex od auta, samo mi to nije jasno kod prozora , visina stakla je ok samo mi nije jasno kako funkcuionira to zatvaranje , jer izolacijska guma nije takva da staklo sjeda na nju vec treba uci u gumu....dali ima neki mehanizam da spusti prozor za 0.5 do 1cm prilikom otvaranja ili zatvaranja vrat.....
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Vž-GTV - 22-11-2006, 09:26:37
Ja sam vidio par GTV-a s ajmo reći čudnim zatvaranjem vrata, u većini slučajeva se vrata "objese" jer su jako teška pa panti s vremenom popuste malo.

Ova za koju pitaš izgleda prema slikma skroz ok.Kolega je nedavno uvezao jednu iz 97-e, sva izmučena, rasturena, samo je motor bio ok jer je generalku imao.
Ovo mi se čini ok.

Ma ovo auto savrseno izgleda, sex od auta, samo mi to nije jasno kod prozora , visina stakla je ok samo mi nije jasno kako funkcuionira to zatvaranje , jer izolacijska guma nije takva da staklo sjeda na nju vec treba uci u gumu....dali ima neki mehanizam da spusti prozor za 0.5 do 1cm prilikom otvaranja ili zatvaranja vrat.....

Novije GTV to imaju. (mislim od 2002 na dalje). Moja bivša je bila 97. godište i to nije imala, ali se nemoj opterećivati jer nema problema. Uglavnom guma u koju staklo ulazi je zaobljena na rubu i samo staklo ulazi u nju jako plitko.
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: g - 15-07-2009, 11:19:01
neki modeli imaju automatsko podizanje stakla prilikom zatvaranja vrata (mislim da svi redizajnirani unutra)...
taj sustav često radi loše, ali uvjek zataji neka glupost, i servis košta do 500 kn...

Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: srele - 15-07-2009, 12:20:01
Ne znam da li ima to automatsko zatvaranje ili ne (mislim da ne), a što se tiče tog zapinjanja stakla to ti je normalno na GTV-u jer da bi dobro "dihtalo" staklo je jedno milimetar višlje od te gume pa treba prilikom zatvaranja auta izvana zatvarati vrata za staklo, onda lijepo uđe, a kad zatvaraš iznutra, najpriej spustiti staklo koji milimetar.

BTW, ako ti frndu godina nije toliko bitna, to jest ako hoće, dođite pogledati moju GTV. Cijena je drastično niža a auto je odličan (friško napravljen veliki servis i uređen ovjes i hrpa sitnica), samo kaj ima 170 000 km.

Rossita (http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,31057.0.html) (ništa vas ne košta pogledati i popiti  :pivo: .
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Alfa_gtv - 15-07-2009, 13:34:57
pa ja nemogu zamislit gtv a da staklo ne pređe preko gume  :hehe:  to tako mora biti... malo je čudno da jedan bmw 3 coupe iz 93 godine ima sustav spuštanja stakala na dodir kvake a alfa ne, ali sve su to neke njene mušice i dječje bolesti koje svi na kraju zavolimo, obavezno kod tog auta pogledaj u kakvom je stanju ovjes jer ako je propišao možeš kupit još jedan polovan auto za tu cifru popravka, sve ostalo je više manje rečeno, motor pošto je TS nebi trebao imati nikkvih večih problema... ali naravno sve je moguče...  i da pitajte šta su radili na motoru za tih 5ks jer tvornički je 150ks, to bi bio dobar pokazatelj jesu li šta radili na motoru ili su to samo tako napisali  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: g - 15-07-2009, 21:28:23
pa ja nemogu zamislit gtv a da staklo ne pređe preko gume  :hehe:  to tako mora biti... malo je čudno da jedan bmw 3 coupe iz 93 godine ima sustav spuštanja stakala na dodir kvake a alfa ne, ali sve su to neke njene mušice i dječje bolesti koje svi na kraju zavolimo, obavezno kod tog auta pogledaj u kakvom je stanju ovjes jer ako je propišao možeš kupit još jedan polovan auto za tu cifru popravka, sve ostalo je više manje rečeno, motor pošto je TS nebi trebao imati nikkvih večih problema... ali naravno sve je moguče...  i da pitajte šta su radili na motoru za tih 5ks jer tvornički je 150ks, to bi bio dobar pokazatelj jesu li šta radili na motoru ili su to samo tako napisali  :ok:
moja spusta prozor sama i nigdje ne zapinje...   :hap:
i u papirima mi pise da ima 113 kw, jedva sam nagovorio ove na tehnickom da upise 110 kw... 
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Alfa_gtv - 16-07-2009, 10:47:44
ma to su ove novije šminkerske kojima ne zapinje  :craz

a piše svašta ali tvornički su se radile od 150ks  :ok:  al dobro to je isto ko i na TB 202ks a ustvari je 200.... šta ti znači tih 2 dodatno... apsolutno ništa...  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Davor - 17-07-2009, 19:27:04
ma to su ove novije šminkerske kojima ne zapinje  :craz

a piše svašta ali tvornički su se radile od 150ks  :ok:  al dobro to je isto ko i na TB 202ks a ustvari je 200.... šta ti znači tih 2 dodatno... apsolutno ništa...  :ok:
od 1998 do 2001 2.0 ts je imao 114kw :da: kasnije su vratili nazad na 110kw zbog euro3 norme...
ja zbog ta 3kw plaćam cca 400kn veće osiguranje :mad:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Alfa_gtv - 18-07-2009, 09:37:32
ma je to su izvukli... baš me zanima šta su radili da su dobili ta 3 kw, jer na motoru koliko znam nije ništa mijenjano, barem što se tiče mehanike, a drugo ta 3kw opet apsolutno ništa ne znače i treće samo su zayebali vas što morate plačati veče osiguranje.... mislim da im to baš i nema logike.... a i na valjcima mislim da nebi bilo nikakve razlike između tih novijih i starih...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Isus - 19-07-2009, 02:13:39
ma je to su izvukli... baš me zanima šta su radili da su dobili ta 3 kw, jer na motoru koliko znam nije ništa mijenjano, barem što se tiče mehanike, a drugo ta 3kw opet apsolutno ništa ne znače i treće samo su zayebali vas što morate plačati veče osiguranje.... mislim da im to baš i nema logike.... a i na valjcima mislim da nebi bilo nikakve razlike između tih novijih i starih...

Varijabilni usis. Prva serija (67204) 16V TS to nije imala.
Drugačiji su injektori, tanje su karike na "plastičnim" TSovima, klipovi su nešto drugačiji tj. utori za karike nego na prvoj seriji  Elektronika je drugačija.

Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Alfa_gtv - 19-07-2009, 12:36:37
i to sve za 3kw, svaka im čast, to može samo pametni talijan smislit trošak a niškoristi  :craz al dobro ipak je to atmosferac tak da....   :ok:  al viš nisam znao da su imali preinake na ts-u  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Isus - 19-07-2009, 12:43:55
4 kW, svi plastični ts su imali drugačiju elektroniku no samo su 1.8 i 2.0 imali varijabilni usis.

Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Alfa_gtv - 19-07-2009, 12:45:04
pa  samo 1.8 i 2.0 su TS-ovi...  :ok:  nemaš drugih ts-ova
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Isus - 19-07-2009, 12:46:28
pa  samo 1.8 i 2.0 su TS-ovi...  :ok:  nemaš drugih ts-ova
u GTVu da al velim za cijelu paletu 16V TS-a.
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Alfa_gtv - 19-07-2009, 12:50:39
ma dobro, ja pričam o gtv....  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: g - 19-07-2009, 13:03:00
Varijabilni usis. Prva serija (67204) 16V TS to nije imala.
Drugačiji su injektori, tanje su karike na "plastičnim" TSovima, klipovi su nešto drugačiji tj. utori za karike nego na prvoj seriji  Elektronika je drugačija.



valjda zbog tih tanjih karika trosi vise ulja nego stare...  ova mi od pocetka trosi vise ulja nego 145 QV koja je pred kraj imala 200 tkm....   :metak
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Luka_ri - 27-12-2015, 16:45:13
Dizem temu iz mrtvih ali...2.0TS motor sa 114kw je najgori od svih? Ako vlasnik kaze da je Selenia 20k 10w-40 unutra to je dobro ili lose...?
Hvala na pomoci...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Batina - 24-01-2016, 11:44:28
Alo mora neki bit najgori onda je to zadnja serija od 110kw euro 3 il 4.
Evo imam 146 ti sa 320000tkm motor sa 5/40 uljem i zive voznje na plin drzi istu razinu ulja nakon 3000km sto je servis obavljen a nespara se auto.
To je cf1 motor sa 110kw odnosno 150ks
Cf2 je taj od 114kw odnosno 155ks on je u sustini najslicniji interno cf1 a izvana ima varbijalnu usisnu i plasticni poklopac razvoda te idalje ima gas na sajlu i od svoh ts 16v mi ide najbolje od elasticnosti do spice.
Cf3 je opet 110kw sa euro normama tanjim karikama itd i to mi je najsugaviji motor opcenito ts cf3 su mi sugavi jer trose nesto vise ulja.. moguce zato jer su vecinom uvoz i razvaljeni do ibera.
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS sa 155hp
Autor: Luka_ri - 24-01-2016, 15:26:35
Alo mora neki bit najgori onda je to zadnja serija od 110kw euro 3 il 4.
Evo imam 146 ti sa 320000tkm motor sa 5/40 uljem i zive voznje na plin drzi istu razinu ulja nakon 3000km sto je servis obavljen a nespara se auto.
To je cf1 motor sa 110kw odnosno 150ks
Cf2 je taj od 114kw odnosno 155ks on je u sustini najslicniji interno cf1 a izvana ima varbijalnu usisnu i plasticni poklopac razvoda te idalje ima gas na sajlu i od svoh ts 16v mi ide najbolje od elasticnosti do spice.
Cf3 je opet 110kw sa euro normama tanjim karikama itd i to mi je najsugaviji motor opcenito ts cf3 su mi sugavi jer trose nesto vise ulja.. moguce zato jer su vecinom uvoz i razvaljeni do ibera.
Hvala na pojasnjenu ;)