Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Tuning & styling => Autor teme: Milan - 22-08-2012, 22:34:44
-
Nisam vidio da se spominje igdje na forumu pa da vidim dali se itko bavio time..
Keramički aditiv za ulje konkretno me zanima,vidio sam cijenu 280 kn,opis kaže svašta nešto.no uglavnom da stvara bolji uljni sloj na lezajevima :?:
Eh sada ljudi su podijeljenih mišljenja,mene zanima što vi mislite o tome i dali ste to probali?
-
probao nisam, mišljenja sam negativnog. Fina keramička prašina koja je abrazivna. Neznam skeptik, koliko god sam s uljima eksperimentirao to nisam nikad stavio.
-
smeće, bacanje para u vjetar,
ako ne koristiš vrhunsko ulje, novac koji si mislio dati za "kvalitetno" keramičko rješenje, nadodaj si "obično" ulje da uliješ vrhunsko u motor i problem rješen :ok:
EDIT: ako već koristiš vrhunsko ulje, bolje u sebe natoči nekaj :pivo:
-
Prije nekih 7 godina sam vidio motor (Suzuki Swift 1.3 16V) rastavljen nakon sto je napravljeno skoro 10tkm
Sva ta tekuca keramika se razlila po unutrsnjosti motora i uljnim kanalima te se vidio blago bijeli-krem odsjaj, nije ko salica za kavu izgledalo :hehe:
E sad, dali je pomagalo to sredstvo u smanjenju otpora kretanja klipova, radilice itd ajd ga znaj...logicki ima smisla da pomaze a sad u praksi, nemam pojma...
Posto ionako mijenjas letece svaki servis, probaj pa ces vidit na sljedecem servisu :hap:
-
Ma sve to porez na budale.
-
Nisam vidio da se spominje igdje na forumu pa da vidim dali se itko bavio time..
Keramički aditiv za ulje konkretno me zanima,vidio sam cijenu 280 kn,opis kaže svašta nešto.no uglavnom da stvara bolji uljni sloj na lezajevima :?:
Eh sada ljudi su podijeljenih mišljenja,mene zanima što vi mislite o tome i dali ste to probali?
Nešto malo .
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=4431.msg517106#msg517106 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=4431.msg517106#msg517106)
-
Ja sam ,dok je bilo više love koristio Motor kote i on mi se pokazao dobar,ali on nije na bazi keramike. Auto bi radio tiše i bio bi življi ,a i potrošnja je nešto pala.
Kupovao sam ga u ZG negdje prema Samoboru u nekom shopu za motoriste. Auto u koji sam ga sipao svakih 30-40 tkm sada ima 550 000km i motor ne pokazuje znakove zamora,iako ne znam da li je za to zaslužna ta tekućina jer se radi o 2.4 jtd-u kojem je i puno veća kilometraža sasvim uobičajena.
Kad smo kod kilometraže,prodajem mareu s tim motorom i 350 tkm i zove me lik koji nikada nije vozio jtd, i spika: pa znate puno je to kilometri u to auto,to je za generalno,jer ja sam vozil pasata tdi-ja i na 300 tkm sam radil generalno,a ovo je pak fiat dizel . . . .
Samo sam mu rekao neka opet kupi to što je vozio i da je to najbolji auto za njega... :puke:
-
ISPLATI LI SE ADITIV NA BAZI KERAMIKE, ZA MOTORNO ULJE
Vi pitate, mi odgovaramo
Redovno čitam vaše savjete i vidim da često preporučujete keramički aditiv za ulje, koji poboljšava kompresiju kod delimično istrošenih motora, pa me interesuje koliko navedeni aditiv kilometara može trajati te da li je posle toga moguće ponovo upotrebiti isti aditiv, da bi se opet produzio vijek trajanja istom motoru? i još jedno pitanje u vezi istog aditiva: čuo sam da posle njegove upotrebe više nije moguće uraditi generalku motora. Da li je to tačno, i koliko košta navedeni aditiv?
odgovor dr.Željka .M
Kad su aditivi za ulje u pitanju, vrijedi pravilo da je svako kvalitetno motorno ulje opremljeno svim potrebnim aditivima, te dodatni nisu potrebni. Najbolje je koristiti kvalitetno motorno ulje, a postoje i specijalizitana za već djelomično istrošene motore. Takvo je Valvoline MaxLife 10W-40, za atmosferske motore, i 5W-40 za turbo motore. Međutim, kad motor počinje pokazivati znkove dotrajavanja (dimi iz ispušne cijevi, pad kompresije u cilindrima, nemiran rad, gubitak snage...), tada pomažu specijalni aditivi za ulje.
Savjetujemo Liqui Moly (LM) - aditiv na bazi molibdenovog disulfida (MoS2), kojeg su razvili Nijemci sredinom 30-ih, za potrebe motora borbenih zrakoplova i tenkova, da ne bi odmah zaribali kad ostanu bez ulja. U težim slučajevima, kad je motor pred generalkom, savjetujemo i aditiv na bazi keramike. Kad se jednom počne koristiti, preporučljivo ga je koristiti stalno, u propisanoj dozi. Zasigurno produžavaju vijek motora. Ne savjetujemo aditiv za ulje na bazi teflona, jer može začepiti uljne kanale i prouzročiti štetu (uništenje motora). Ako se kvalitetni aditivi koriste ispravno, produljit će vijek dotrajalom motoru i neće utjecati na postupak generalnog popravka (kad postane nužan). O cijenama se raspitajte u specijaliziranim prodavaonicama. Preporučljivo ih je obići što više, radi usporedbe cijena.
-
Eto Doktor Marušić je sve rekao, kad počne klip šetati po cilindru, uliti keramiku da popuni tu prazninu
-
Naravno da valja kad su ga razvili švabe za tenkove.
-
ovo sto pise doticni doktor je u prvom dijelu tocno ali kasnije u zadnjem dijelu je tot netocno
prvo aditive su izmisli amerikinci za vrijeme rata u vijetnamu,da tenkovi i ostala oklopna vozila izdrze teske uvijete na tamosnjem terenu,a nakon toga se komercializiralo
a drugo teflonski aditivi nemogu nikako steti,dokazano je da nemaju nus pojava
svi aditivi bili teflonski bili kermacki su potrosni materjal,i kad izgore,istrose,iz motora izlaze u obliku plina teflonski,a keramicki u obliku cestica,i te iste cestice mogu osteti dijelove cilindra,ali i ne moraju
nema stetnih aditiva,ali se s keramickim mora pazit,i to je dokazano!
-
MoS2 ovaj preporučuje u 2012 godni! :violent-smiley-043: jel negdje i spoemnuo da ga je VW razvio?? LM ga drži u programu jer se s njime proslabio pred 30-tak godina. U međuvremenu taj dodatak nije niš izgubio u ulju. Moderni aditiv su bolji od toga, po pitanju zaštite i bolji po pitanju abrazivnog djelovanja.
-
ja sam probao na starom dizelu sve
al bilo je prekasno trebala mi je kanta kompresije
lm sam uljevao u par auta auto nakon nekog vremena radi tiše pogotovo ako se čuje variator ili podizači tako da ima + od mene
-
Ford Escort 1.6 D. Na 370 000 počeo trošiti ulje i teže paliti. Novi grijači i LM MoS2 unutra.... susjed ga se rješio tek nakon 4 god. Neznam koliko je točno prešo u te 4 god., ali sigurno nije malo. Svaki dan cca 50 km - na poso i s posla.
LM MoS2 :ok:
-
Ja u sve aute sta imam pa i focusa st stavljam xeramic engine protector.Iskreno nisam nisam osjetio nista niti gore niti bolje, ali mislim da nemoze naskoditi.
Jedina stvar koju sam primjetio npr u focusa ide 6,4 litara ulja, dakle stavim 6 litara ulja u motor + pola litre keramike, nakon cca 100 km provjerim ulje i ude mi jos pola litre.Dakle ovih pola litre negdje zavrsi i tako na svakom autu.
-
Pitanje
S obzirom da nisam nikad koristio nikakav aditiv...
Slini mi ulje na spoju getribe i motora, znaci semering radilice vjerojatno pusta
Jel postoji mogucnost da ce neki aditiv to curenje malo ublaziti? Koji?
Radi se o 2.0 TS i unutra je Selenia Racing
Nek izdrzi barem do proljeca sa manje curenja kada ide drugi generalno sredjen motor unutra
-
Ne budeš niti ublažio problem sa dodavanjem aditiva.
-
Tako sam i mislio, ali vrijedi pitati :thanks
A ništa, ako se pogorša ide drugi motor unutra koji je već u rezervi :tooth
-
Moja iskustva sto se tice powerlikvidceramic aditiv su vrhunska je da je skupo dodje oko 700kn i po uputstvima aktivan je do 100000km.ja sam ga stavio prvi put kad je auto imalo 60000km i sa na 180000.auto dosta dugo jako tiho i mirno radi.kao kad je bio nov.uz redovitu promjenu ulja na 10tk.ne tfosi kapi ulja.ja prezadovoljan