Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: dejan - 22-10-2007, 17:09:42
-
Pozdrav svima!
Kad je hladan ne vuce dobro, cak puca iz auspuha i trokira do 2500 okr.
Kad je zagrijan sve o.k., ali onda pak u voznji kad stisnem kvacilo i krecem se obrtaljka poludi i
pada i raste od 400-1500 okr.
Kad stanem sve radi normalno, znaci to se događa samo u voznji u leru.
Ak neko zna sto je to nek javi.
Hvala!
-
najbolje je otić da se dijagnostikom ustanovi kvar....debimetar,sonda,motorić min,slab tlak goriva,inejktori,....
-
Pregledaj elektroniku paljenja, kablovi, bobine, svjećice. Nešta nije dobro spojeno ili gubi kontakt. Frend je imao sličan problem i na kraju smo ustanovili da ga je zajebavao kabel od mase kaj se spaja na šasiju. Olabavio je i još se onak stvorila patina i auto je cugal, gasio se i td. Za ne vjerovat ali je istina. Jesi u skoro vrijeme kaj radio oko motora?
-
Prije 3 mj. ulje, i remenje.
Ali stavio sam termostat od 146 1.8 ts i temp. mi je stalno na 70 stupnjeva, osim kad sam u koloni, prva, druga brzina.
Tad se pali vent. , na oko 100 stupnjeva.
S prijašnjim termostatom temp. je bila još niža.
Danas sam bio narucen u 8.00. u A.H. u Karlovcu, al je trebalo cekat 3 ure pa sam otiso na poso.
Rekli mi da dođem sutra pa se predomišljam, jer sam svasta cuo o njima.
Sve si mislim da odem na kemisko čišćenje cijelog sistema ( možda su injektori začepljeni) i da promjenim termostat.
Auto je bio prije par mjeseci na dijagnostici i vele da nema nikakve greške.
Sad jos razmišljam kaj napravit jer me to vec jako smeta.
-
Jesi riješio problem?
-
Nisam, ali sutra idem kod Seba na dijagnostiku, pa javim kaj je bilo!
-
Pozdrav svima!
Kad je hladan ne vuce dobro, cak puca iz auspuha i trokira do 2500 okr.
Kad je zagrijan sve o.k., ali onda pak u voznji kad stisnem kvacilo i krecem se obrtaljka poludi i
pada i raste od 400-1500 okr.
Kad stanem sve radi normalno, znaci to se događa samo u voznji u leru.
Ak neko zna sto je to nek javi.
Hvala!
Prijatelju nisi jedini s takvim problemom. Ista situacija i s mojom alfom. Mijenjal debimetar i svjecice, al ni to nije bila greska. Moram ici na dijagnostiku pa da onda vidimo.
-
Vratio se sa dijagnostike i problem rješen.
Kad je hladan ne vuce dobro, cak puca iz auspuha i trokira do 2500 okr. - uzrok debimetar
Na autu mi je bio debimetar koji nije za 156 1.8 t.s. (razlika se vidi jedino po serijskom broju)
Tek cu u ponedjeljak saznat za koji je model ova kaj sad imam viska.
U voznji kad stisnem kvacilo i krecem se obrtaljka poludi i pada i raste od 400-1500 okr. - jos mi se uvijek to događa, ali ne u tolikoj mjeri - trebo bi promjenit i mot. minimuma ler gasa, al to ce malo pricekat.
-
:ok: kolko para :?:
-
Debimetar +
Vilice gornje(ljeva i desna)+
Dijagnostika +
Rad
=3000,00 kn
Takve je boje i moj auto.
-
naime postao sam vlasnik spidera 1.8 TS, a s novim autom idu i novi problemi.... U leru auto kao da radi na tri cilindra, trese, ler mu je na oko 600 okretaja. Čim mu dodam malo gasa sve je OK + čuje mi se lupkanje na leru kod zupčastog ležaja. I molim info tko bi mi to mogao pogledati, s obzirom na to da radim od 8-16 i mogu jedino poslije tog vremena!
TNX
-
Najavi se kod našeg sponzora Seba, Bertol automobili, pa da je malo njegovi momci pogledaju kaj je mući, iako je moguće da bi trebal izvadit svječice van i pogledat u kakvom su stanju pogotovo ak je auto dugo stajal kak je netko reko, a i izmjenit ulje u mašini te dat provjerit remenje za svaki slučaj :ok: :afr: :mah:
edit - Bertol automobili
-
Da, auto je stajao skoro godinu dana, ulje je danas zmenjano. Seb dela poslije 16h?
-
ne :ne2:
-
naime postao sam vlasnik spidera 1.8 TS, a s novim autom idu i novi problemi.... U leru auto kao da radi na tri cilindra, trese, ler mu je na oko 600 okretaja. Čim mu dodam malo gasa sve je OK + čuje mi se lupkanje na leru kod zupčastog ležaja. I molim info tko bi mi to mogao pogledati, s obzirom na to da radim od 8-16 i mogu jedino poslije tog vremena!
TNX
kaj nisi vodil mehanicara sa sobom kad si kupoval auto??? :ne: :ne:
da ti nije motoric minimuma,,
-
Vrlo vjerojatno moguce! Sad sam pregledao svjecice i kablove i kao novo je sve! Gdje se nalazi taj motoric minimuma ( slika bi pomogla ) ?
-
s leđne strane kučišta leptira gasa. Moguće je i da kablovi probijaju, al mi se ne sviđa to. Jel određeno tupo lupanje/rondanje iz motora?
-
s leđne strane kučišta leptira gasa. Moguće je i da kablovi probijaju, al mi se ne sviđa to. Jel određeno tupo lupanje/rondanje iz motora?
Nije, znam kaj misliš. Već mi se dvaput razletjela radilica na boxeru. Znam kak to zvuči. Kaj si mislio s ovim "....s leđne strane kučišta leptira gasa."?
-
tam ti se nalazi motorić minimuma.
-
Aha.....malo mi treba :blabla Nego, koliko ta šala košta i da li se možda čistiti/reparirati.....?
-
novi je po ePERu u italji nekih 250€ ( za motore s plastičnom granom) čisit možda pomogne al najčešće ne. Ja bi ti rado prodal ovog kaj imam al je rezrviran.
-
Ajd kad ti se odrezervira javi pa da to uzmem.... I jel se to ispalti uzet rabljeno?
-
ak je ispravan jasno! A ovaj je ispravan. Čist ko suza.
-
pozdrav
imam problem
od frenda 145-ica trokira od nekih 2200 do 4200-4500 okretaja i nema snage
ja sumnjam na filter goriva,mislim da maf nebi davao takve simptome
to mu je pocelo od jucer kad se lik zabio u zadnji kraj,alfi nije nista ali to je od tad pocelo
sad ako tko zna jel bi moglo biti sta drugo bilo bi mi drago da napise pa da sutra rijesim problem :ok:
-
može bit hiljadu stvari,najbolje ti je otic uservis dat 100kn za diagnostiku i sve buš znal :ok: ovak nagađanja mogu do nove godine.
ko zna,al sumnjam da je vezano uz udarac
-
ma tako on kaze da od kad je udaren da troka
-
ko zna.al velim ti najbolje na diagnostiku da ga prišteka :da:
meni su se događale i banalnije stvari :smijeh
-
kao npr?
-
kao npr?
stvarno hočeš znat :?: :hap:
prvo kad sam je kupio nakon 146km mi se rasipala mašina,nakon generalke sve složeno picikato,nakon tjedan dana na semaforu mi provrti lager na radilici :wal: tap opet nazat u servis kod frenda tap karter dolje komplet novi lageri sve složimo i nakon jedno mjesec dana na putu prema osijeku počne trokirat dođem nekak jedva ko jelen do doma i imam kaj vidjet.dvije od cetri bobine ne rade :wal: ajd uspijem nabavit bobine dam počistit injektore očistim klapnu na usisu(posto je bila sva masna i čađava) sve složim gatrag i za dva mjeseca mi odje** debimetar sav lud čupam ga dolje pogledam piše Bosch(normalno česme švapsko krepalo :) ) nabavim u italiji isti takav novi metnem sve ok , al ne zadugo :wal: par mjeseci poslje auto mi se kad je hladan čuje ko je*** golf 2 GTD :mad: mislim si kaj je sad :?: ola famozni varijator faze ventila :metak nabavim set za reparaturu za 43kn naje*** se da skinem varijator kompić ga reparira metnemo ga nutra i napokon sve ok.al nije to sve neda mi se pisat o misterioznom nestanku ulja u servu i sl. ....
uglavnom :henker: al nebi je mjenjo za ništa :love:
edit : pogledaj sad koji je ovo vremenski period :) najviše godinu dana .
-
stvarno hočeš znat :?: :hap:
prvo kad sam je kupio nakon 146km mi se rasipala mašina,nakon generalke sve složeno picikato,nakon tjedan dana na semaforu mi provrti lager na radilici :wal: tap opet nazat u servis kod frenda tap karter dolje komplet novi lageri sve složimo i nakon jedno mjesec dana na putu prema osijeku počne trokirat dođem nekak jedva ko jelen do doma i imam kaj vidjet.dvije od cetri bobine ne rade :wal: ajd uspijem nabavit bobine dam počistit injektore očistim klapnu na usisu(posto je bila sva masna i čađava) sve složim gatrag i za dva mjeseca mi odje** debimetar sav lud čupam ga dolje pogledam piše Bosch(normalno česme švapsko krepalo :) ) nabavim u italiji isti takav novi metnem sve ok , al ne zadugo :wal: par mjeseci poslje auto mi se kad je hladan čuje ko je*** golf 2 GTD :mad: mislim si kaj je sad :?: ola famozni varijator faze ventila :metak nabavim set za reparaturu za 43kn naje*** se da skinem varijator kompić ga reparira metnemo ga nutra i napokon sve ok.al nije to sve neda mi se pisat o misterioznom nestanku ulja u servu i sl. ....
uglavnom :henker: al nebi je mjenjo za ništa :love:
O fino duple muke po radilci. kako bi ja s tom radilicom nalupao inžinjera u fiatu i managera koji je odlučio da ju se stavi u taj 2.0 motor.
-
O fino duple muke po radilci. kako bi ja s tom radilicom nalupao inžinjera u fiatu i managera koji je odlučio da ju se stavi u taj 2.0 motor.
bez ijedne riječi bi mu ta radilica izbila sve zube :batin
vidiš, kod starih ts motora(giulietta,75...) nije bilo nikakvih problema.komplet aluminijski blok,glava i karter,magneti marelli debimetar,varijator faze koji se ne kvari,bolje riješena struja.sve 5 a ove naše ko da su napravili da se kvare ko sam vrag :wal:
-
pozz ajmo ako ima netko ideju kakvu pocela mi trokirat i pucat na usisu alfa svjecice skidao novi kablovi maf senzor mjenjao iskopcavao djek s mafa opet trokira isto radi i baca crno na auspuh kad pocne trokirat sad neznam dal zbog sonde moze trokirat ili pumpa mozda u klincu injektori nisam pametan svaki savjet dobrodosao :wal:
-
injektori
tako je i moja,u početku dok je bila hladna a kasnije konstantno
dali očistiti injektore i sve pet
možda je kod tebe neš drugo :rolll:
-
injektori
tako je i moja,u početku dok je bila hladna a kasnije konstantno
dali očistiti injektore i sve pet
možda je kod tebe neš drugo :rolll:
ma nekad kad je hladan a nekad i kad je topal ovisi kako mu dodje a injektore sam cistio prije nekih 3 godine pa neznam dal je moguce vec da su zastopani :wal:
-
ima ti ja od boxera injektore pa ako ti odgovaraju dam ti pa probaj ako ti je do njih
-
ima ti ja od boxera injektore pa ako ti odgovaraju dam ti pa probaj ako ti je do njih
mislim da nisu isti al hvala ti svejedno :ok:
-
:mah: moze lokot lambda sonda je zezala
-
Super neka si rijesio :mahm QV
-
Ojla, znam da je post star, ali evo za sve kojima se ovo događa, kako sam ja riješio problem:
Prešpricao pola WD40 u čašu, uvalio motorić u čašu, pustio da se napije i onda 'mućkao' jedno 5 minuta. Osušio i obrisao. Radi ko zmaj. :happ: :happ:
-
:ok:
nije trebalo spajat auto na komp da se stabilizira gas,
meni kad su mjenjali na 156 auto je radio na cca2500okr, pa smo ga spojili i to nariktali
-
a što je na kraju bilo sa lupkanjem? :?:
meni na istom mjestu lupka, pa da ne tapkam po mraku :craz
-
a što je na kraju bilo sa lupkanjem? :?:
meni na istom mjestu lupka, pa da ne tapkam po mraku :craz
Au kad je to bilo.....
Meni je lupal natezač zupčastog....
-
:mah: promjenio sam prije 2 tjedna komplet remenje na 145.ici 1.4 TS,i danas u vožnji skontam da mi na 2500 obrtaja u svakoj brzini trokira i iz auspuha puca,a na višim obrtajima sve normalno...šta to može biti? :rol:
-
Ako se to pojavilo nakon izmjene remenja, najvjerojatnije je da auto nije u fazi...
Znači majstor je vjerojatno bez blokada radio i pobjeglo mu za koji zub.....a ako je faza OK, provjeriti MAF i lambda sondu na dijagnostici
-
znači lijepo ću majstoru reći da mi to bespla ponovo sredi :D
ak je maf ili lambda...koliko košta to otprilike?
-
a tko je majstor , neki servis ili rad u garaži :?:
-
neki lik na divaltovoj sto ima servis...idem sad iza tjedna do njega,jos mu dodjem 300kn za onaj posao sto je mjenjao remenje itd..neznam tocno kak mu se zove servis..
-
Jel se može šta dogoditi ako ju vozim sad par dana dok ju ne odvezem do majstora?
-
Jel se može šta dogoditi ako ju vozim sad par dana dok ju ne odvezem do majstora?
da se moglo nekaj desit, vec bi se desilo.... a ocito nije u fazi... vjerojatno ni neide nikako....
-
Baca ti previše goriva, zato ti puca iz auspuha, a što se tiče toga da se to događa baš nakon servisa, hmmm neznam.
-
Mogu biti i svjecice. Tj, jedna od njih.
-
Ma super su mi majstori prihvate se posla a nemaju potreban alat a o znanu necu da pricam, tako od mene jaran odveo auto od starog na promjenu dihtunga glave, i mestar sarafa pa sarafa provalim ja da nema moment kljuc hmm mestre a imas li moment kljuc za pritezanje glave kakav moment sta ce mi to ovo je moment i pokazuje na ruku :?: poslje 7 dana sve propisalo :wal: onda poneses paliju i razbijes njegov moment mamu li im njihovu.
-
Dragi alfisti, pomagajte. Radi se o alfi 146 1.4 ts, 97. g, prije 1000 km napravljen veliki servis, remenje, spaneri, brtva glave, pregledane svjecice I ostalo. Naime dogada se slijedece: u nekoliko navrata mi je doslo do detonacije u motoru I nepravilnog rada motora I to uglavnom kad je motor dobro zagrijan odnosno na semaforu kad trebam krenuti a temp. motora je blizu 90 jer se pali vent. Tada motor trokiran dogadaju se detonacije I u pravilu se ugasi. Ponovnim paljenjem, sve je opet normalno I dalje se normalno vozim.
E sad, pregledom instalacija nije uoceno nista sto bi ukazivalo na kvar, te sam preventivno ocistio leptir klapnu I ocistio sve kontakte od senzora.
Sinoc mi se dogodila ista stvar, ali pri manjoj temp. Motora, samo razlika je sto se istovremeno dogodilo I to da mi ne radi servo od kocnice koja je tvrda I ponovnim paljenjem alfe, nije htjela normalno raditi vec je radila nepravilno, kao na 2 ili tri cilindra I nema serva kocnice. Nekako se dovukao kuci, u 2 brzini sa velikim obrtajima, I danas ujutro, ista prica. Zatim sumnjam na vakum serva, skinem cijev sa nepovratnim ventilom, ona ispravna, vratim, I na silu nabijem turazu do blokade I ono, vrati se ler na normalu I auto radi ko urica. Mislim, valjda to tako mora, ipak je to alfa, ajd barem se sve sredilo, da bih ponovno napravio cca 10 km po gradu ono ista stvar, detonacije, trokiranje I nema kocnica, ponovno jedva nabijem turazu do crvenog, ona se vrati u normalu. E sad ko je tu lud, pregledao sam sve cijevi od vakuma I sve je ispravno, ler je ko I inace savrsen, na 850-900. Znam da je tesko ovako napamet, ali u dogledno vrijeme ne mogu na dijagnostiku, pa ako ke netko imao slican problem, mozda mi moze pomoci. Napominjem kako sam primjetio, tj. cuo kada auto radi u tom losem rezimu, trokira I detonira da se cuju iskre ispod poklopca motora kao da probija struja, e sad znam da je to kvar ali to se ne dogada kod normalnog rada tj onda nema probijanja iskre. Pomagajte
-
kablovi, bobine
-
Ma I ja sumnjam, ali zasto ima takve oscilacije, tj radi super, dobro vuce, prima gas, ne cuje se nista lose na motoru, a onda odjednom, ko zadnja krama, nece s mjesta I da, kako mogu povezati te probleme sa strujom I nestanak serva kocnice?
-
probijanje struje uzrokuje šokiranje motora i motor se gasi zato i kočnice stvrdnu, zacukavanje je intenzivnije kad je motor malo zagrijan, dok je hladan još radi nekako
-
skini zaštitni poklopac od kablova i upali auto i malo pregledavaj kablove, po mogućnosti u mraku i ako su kablovi loši sigurno ćeš vidjet gdje baca iskru i čut će se pucketanje ako negdje probija
-
dok auto radi i ako ti je kocnica tvrda ja bih prvo sumnjao na neki ventil usisni ili podizac istog.
a ako dok auto radi je kocnica normalna pa kad se ugasi uz detonaciju bude servo kocnica tvrda onda ti ga ugasi detonacija a to ti je ili kablovi ili bobina ili ti neki ventil ostane otvoren i baci malo vatrice u usinu pa se zapali gorivo i imas kabom.
prvo pogledaj kablove i bobine, nakon tog mjeri kompresiju ako neki cilindar ima velku razliku onda je problem u ventilima vjerojatno..
-
šta se tiče trokiranja i rada na 2 cilindar ili bobine ili je ulja u prostoru svjećica
vezano uz servo ili je šuplja membrana u njemu pa zato ne radi
ako je na motoru plastična usisna može biti da je pukla i negdje vuče falši zrak
-
Napominjem kako kocnica otvrdne kad auto pocne trokirati I dalje je tvrda iako auto radi ali radi jako lose I nepravilno. Sinoc sam po mraku skinuo poklopac motora u potrazi za iskrama ali nema ih, sve je ok. Jel moguce da do probijanja struje dodje kad se motor jako ugrije, tj da bobina salje ispravno iskru. Moze li bobina malo raditi a malo ne ili kada rikne, to je to.
-
jel i tada motor trokirao ili je radio normalno :?:
-
Detonacija U motoru je normalna, al detonacija u usisu ili ispuhu nije normalna.
Pretpostavljam da ti detonira u ispuhu, a to bi moglo vući na neki ventil koji ne zatvara dobro.
Jedino se tu ne uklapa ova tvrda kočnica.
Provjeri dobro spojeve vakuuma, posebno tu cijev koja ide na servo kočnica, da nije spojnica cijevi strgana kad je skidana, zna se dogoditi
Trebao bi odmah skinuti svječice kad ti se to dogodi pa po svječici možda vidiš što ne valja u radu motora
-
Kad sam sinoc gledao po mraku nije bilo iskre niti preskaaknja, ler normalan ... Kocnica je tvrda samo kad auto poludi tj. nepravilno radi. Jel ima kakav alfista sa iskustvom da mi za neku normalnu cijenu I hladnu pivu pregleda bobine, kablove I svjecice jer tu u Zagrebu nepoznam nikoga, a kad servisu spomenem alfu, to su odmah cifre boli glava.
-
Kad sam sinoc gledao po mraku nije bilo iskre niti preskaaknja, ler normalan ... Kocnica je tvrda samo kad auto poludi tj. nepravilno radi. Jel ima kakav alfista sa iskustvom da mi za neku normalnu cijenu I hladnu pivu pregleda bobine, kablove I svjecice jer tu u Zagrebu nepoznam nikoga, a kad servisu spomenem alfu, to su odmah cifre boli glava.
ja sam imao iste simptome i napisao sam ti šta je bilo, a sad nemora značit da je isto i kod tebe, najbolje bi ti bilo da skočiš do Bertola ako si u ZG-u
-
Kad sam sinoc gledao po mraku nije bilo iskre niti preskaaknja, ler normalan ... Kocnica je tvrda samo kad auto poludi tj. nepravilno radi. Jel ima kakav alfista sa iskustvom da mi za neku normalnu cijenu I hladnu pivu pregleda bobine, kablove I svjecice jer tu u Zagrebu nepoznam nikoga, a kad servisu spomenem alfu, to su odmah cifre boli glava.
ja ti mogu poštom poslat bobine probaš ako je do bobina
al mora te mučit nešto sa usisom i vakumom
skini cijelu cijev šta ide od usisa do serva i pregledaj ju kad skineš
stavi umjesto te cijevi komadić cijevčice i šep u nju pa napravi đir
-
Evo male nadopune, naime nabavio sam kablove i bobine, jer su moji kablovi bili koma a to nisam ni znao, jer ih nisam gledao kod kupnje, jedan je bio izoliran sa izolirkom, a jedan nije dobro sjedao na priključak od bobine. Uzeo sam polovne kablove i zamjenio jednu bobinu, koja je kod mene imala malu pukotinu, iako mislim da je bila ispravna. Auto se doslovno preporodio, žalosno je da ja nisam ni znao kako taj motor (1.4 ts) zapravo treba ići, jer sad grize, prima gas ko lud , mirno radi, fino razvija brzinu i snagu. Eto za sada toliko, sada ću pratiti što će se događati u vožnji, ali nadam se da je to rješeno.
-
Ljudi pomoc! Mjenjao sam nedavno varijator faze, auto radilo ko dizelas, i slabo je vukla, al nije trokirala nista. Nakon zamjene varijatora, auto pocelo da se gusi, puno dimi i trokira, cak se cuje i pucanje iz auspuha i u kucistu filtera zraka. Pregledao svjecice, filter zraka, iskopcao MAF, i opet isto. Na leru solidno radi, nema nekih varijacija u obrtajima, samo kad popusti čok, i dam gas, samo je uguši. Sumnjao sam i na remen, mozda nije dobro uzbljen. Jel imao ko slican kvar?
-
Najprije provjeri dal ti je auto u fazi i provjeri dal su ti ona 2 lajtunga koja idu sa poklopca ventila na klapnu i na cijev usisa dobro spojeni.
-
Pozdrav ljudi,
Imam Alfu Romeo 147 1.6 TS 2000. godina
Jedan od najhitnijih problema mi je to što danas ujutro kada sam upalio auto jednostavno se iste sekunde i ugasio - znači kako ga ja upalim on se upali i tako odma i ugasi. I probavao sam 30 puta ali ništa.
Auto inače ide na plin ali se naravno pali prvo na benzin.
Benzina ima pola rezervoara a plin je pun do kraja znači to ne može biti uzrok.
Čitao sam po stranim forumima gdje se spominjao ECU i Throttle Reset koji bi mogao pomoći, i to sam i napravio.
Morao sam odpojiti akumulator i ostaviti ga otpojenog 45 minuta. Onda sam trebao nazad spojiti akumulator, okrenuti ključ na kontakt i pustiti 90 sekundi i onda ugasiti kontakt i pustiti opet 90 sekundi. Onda sam trebao upaliti auto i pustiti da radi 15 minuta, i onda ga ugasiti i pustiti ga ugašenog 10 minuta. I sve je to uspjelo i čak se uspio tada upaliti i malo je nepravilno radio. Sve se resetiralo u autu itd. Kada sam krenuo s autom na posao i stao na prvom semaforu opet se zgasio. I uspio sam ga upaliti odmah ali morao sam držati stisnut gas da mi se opet ne ugasi i praktički nisam smio stati i pustiti gas inače bi mi se opet ugasio.
U vožnji osjetim da trokira i da nije to ta snaga koja je inače.
Ne znam što da radim bojim se da opet neće upaliti sutra ujutro a treba mi auto obavezno za posao ?
Što napraviti ?
-
Po meni, prvo nadi alternativu za otic na posao, prijatelja, kolegu, nekoga...
Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
-
Lijep pozdrav narode :ok: .. znaci 146 1.6 TS '97 trza kad krece (do cca 1500 rpm sve iznad ok) kao da ce se ugasit ali se ne gasi i tako kad se ubaci u 2. ali znatno manje trza.. sve ostale brzine ok :/
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
-
Pozz,
znači imam problem sa mojom 147 1.6 88kw, auto je iz 2006., nema niti 100tkm, i problem je sa drugom brzinom. Do nekih 2300-2500 okretaja auto kašlje, cima pod gasom i kad iz viših okretaja bez gasa padne na te iste okretaje. Ne razumijem u čemu bi mogao biti problem, može li netko reći nešto više o tome?
I također imam problem da sva svjetla na autu trepere, i vanjska i unutarnja kada je auto samo pod kontaktom ALI i kada je auto upaljen, i to trepere u ujednačenom ritmu. Auto pali iz prve na zub, tako da ne vjerujem da je problem u bateriji.
Hvala na budućim odgovorima!
-
alternator adio
-
Pa ako svjetla trepere i pod kontaktom onda nebih rekao da ima veze s alternatorom
-
Pa ako svjetla trepere i pod kontaktom onda nebih rekao da ima veze s alternatorom
da...ali eto...struja...električaru i pogledat to bez puno priče :ok: