Alfisti.hr
Alfa Romeo modeli => 159, Brera, Spider => Autor teme: Mladen - 15-05-2012, 21:49:03
-
1. povadit otvore od ventilacije ( alat je obicna zica koja je na kraju kao kuka ) ...
(http://img842.imageshack.us/img842/2262/19189659.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/842/19189659.jpg/)
(http://img207.imageshack.us/img207/4654/91402854.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/207/91402854.jpg/)
(http://img404.imageshack.us/img404/9029/69441551.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/404/69441551.jpg/)
(http://img833.imageshack.us/img833/3391/39634117.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/833/39634117.jpg/)
svi vani
(http://img35.imageshack.us/img35/4548/89451913.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/35/89451913.jpg/)
2. izvadit radio ( zica ili bilo sta ja koristio torx odvijace)...
(http://img18.imageshack.us/img18/5044/48347637.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/18/48347637.jpg/)
(http://img542.imageshack.us/img542/8088/92175718.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/542/92175718.jpg/)
(http://img827.imageshack.us/img827/8981/23324712.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/827/23324712.jpg/)
3. odsarafit krizne vijke koje drze konzolu ima ih 6kom .. 2 u ventilaciji (1 u ljevom, i 1 u desnom otvoru)
2 di je radio sa ljeve i desne strane
2 dolje di je klima
ventilacija
(http://img560.imageshack.us/img560/8159/15ak.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/560/15ak.jpg/)
(http://img190.imageshack.us/img190/8929/14aff.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/190/14aff.jpg/)
radio
(http://img707.imageshack.us/img707/5134/12azl.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/707/12azl.jpg/)
(http://img525.imageshack.us/img525/9224/11alr.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/525/11alr.jpg/)
doljni dio di je klima
(http://img196.imageshack.us/img196/9589/13ak.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/196/13ak.jpg/)
4. i samo se povuce prema sebi...
(http://img801.imageshack.us/img801/9149/35277781.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/801/35277781.jpg/)
5.odsarafit taster i centralu di ide kljuc ...
(http://img835.imageshack.us/img835/4849/17az.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/835/17az.jpg/)
6. centralu od klime odsarafit ...
(http://img515.imageshack.us/img515/6623/19anv.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/515/19anv.jpg/)
7. konzola skinuta, a sve koponente ostavljene da se moze vozit
(http://img685.imageshack.us/img685/5057/15779401.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/685/15779401.jpg/)
nisam micao kleme sa akum. jer nisam otpajao ni jedan konektor osim radia i sve radi ...
:mah: :craz :hehe:
-
Nemam dovoljno reci hvale :pivo: :mah:
-
Frik! :ok:
:clap2: :clap2:
-
hehehe hvala :clap: :care
to je vise kao terapija poslje posla :hehe:
-
Svi hvale nitko ne daje karme, udijelite koju za trud. :craz
-
svaka čast na ovome! :ok:
-
Ovo je odlično. Sad svi možemo skinuti i presvući u 3M. :thanks
-
:ok:
-
Pitanjce za Mladena (a može i bilo tko drugi isto) :-) : Jesi skidao mozda one plastike na volanu? Auto koji sada gledam ima nesto tockica po njima (nista strasno ali smeta oku) pa sam ih mislio mijenjati. Ako jesi, jel to komplicirano i imaš li možda ovako dokumentirano?
Hvala unaprijed!
-
Pitanjce za Mladena (a može i bilo tko drugi isto) :-) : Jesi skidao mozda one plastike na volanu? Auto koji sada gledam ima nesto tockica po njima (nista strasno ali smeta oku) pa sam ih mislio mijenjati. Ako jesi, jel to komplicirano i imaš li možda ovako dokumentirano?
Hvala unaprijed!
:da:
-
Plastike na volanu ti drze srafovi sa zadnje strane volana. Imas ih tri komada u svakom od krakova, samo ih treba odvrnuti, ali da bi ih uklonio potrebno je da skines Airbag!!!
Na ovoj temi imas opisano kako se to radi:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/365025-complete-steering-wheel-replacement-guide.html (http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/365025-complete-steering-wheel-replacement-guide.html)
Ja sam prosle nedelje skidao volan, malo sam modifikovao pristup uz sugestije kolege Hussara i Mladena. Napisao sebi IdiotProof uputstvo i radio po njemu, sve je ispalo kako treba.
Posalji na PM mail, pa cu ti sve objasniti i poslati.
-
Ja sam prosle nedelje skidao volan, malo sam modifikovao pristup uz sugestije kolege Hussara i Mladena. Napisao sebi IdiotProof uputstvo i radio po njemu, sve je ispalo kako treba.
Posalji na PM mail, pa cu ti sve objasniti i poslati.
[/quote]
Zivio, poslao sam ti PM sa mailom.
Hvala puno unaprijed!
-
Ima li neko pojma kako i čime skinut audio.tel.navigacijsku hu?
-
Mladene...bravo za diy...
-
Odlican DIY, dobro bude dosao kad jedan dan Danko dode sa crnom konzolom iz zadnje linije na izmjenu :hehe:
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
odma mu sve skines i ostavis tako :hehe:
-
Odlican DIY, dobro bude dosao kad jedan dan Danko dode sa crnom konzolom iz zadnje linije na izmjenu :hehe:
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
neće
ali odličan DIY mladen je stvarno doktorirao 159
-
Stromboli, hvala puno na mailu - stvarno opsezno! :-)
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nema na cemu :ok:. Cisto da se svaka sitnica razjasni, jer ne bih da se nesto pogresno razume. Ako ima nejasnoca pitaj.
-
Pitanje, sorry ako je nevezano uz temu: da li si skidao ikada one uske plastike ispred suvozača i na vratima? Htio bi sve to (volan, konzolu, plastiku oko mjenjača i te lajsne) obložiti u 3M foliju a sve me strah to sam raditi. ::)
Hvala puno unaprijed. ::)
-
jesam sve sam skidao, za volan teba zracni ici dolje, za one u vratima treba skinit tapacirung, a za ove kod vozaca i suvozace treba skinit bocne poklopce i odsarafit vijke i onda se iscupaju van lajsne
-
jesam sve sam skidao, za volan teba zracni ici dolje, za one u vratima treba skinit tapacirung, a za ove kod vozaca i suvozace treba skinit bocne poklopce i odsarafit vijke i onda se iscupaju van lajsne
jel ima šta da nisi :tooth:
sljedeći tjedan dođemo na pivu u Valpovo ja i kolega sa autom koji teško pali :tooth:
-
jel ima šta da nisi :tooth:
sljedeći tjedan dođemo na pivu u Valpovo ja i kolega sa autom koji teško pali :tooth:
Moj pali iz prve i najbolji je 156 na forumu :Thanks:
-
Moj pali iz prve i najbolji je 156 na forumu :Thanks:
Ti ne smiješ kasno hodati okolo nego sparati lovu za primjerak iz oglasnika a onda kad ga uzmeš ima da ga zalijemo
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
-
Ti ne smiješ kasno hodati okolo nego sparati lovu za primjerak iz oglasnika a onda kad ga uzmeš ima da ga zalijemo
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Istina, ni žena me ne pusti kasno van :tooth:
-
jel ima šta da nisi :tooth:
sljedeći tjedan dođemo na pivu u Valpovo ja i kolega sa autom koji teško pali :tooth:
ima da, al nije jos kasno da se skine i to :hehe: :hehe:
rekao sam mu da cu mu pripremit dekicu sa nekim grijacima da moze upalit od prve :song: :hehe:
-
ima da, al nije jos kasno da se skine i to :hehe: :hehe:
rekao sam mu da cu mu pripremit dekicu sa nekim grijacima da moze upalit od prve :song: :hehe:
al ga hebete, kao malu budalu :hehe: :hehe: :hehe:
-
Mladene, pitanje: plastika oko ručice mjenjača s prekidačem za sva 4 žmigavca ide prema gore van ili je drži nešto?
-
Ja sam skidao pre neki dan. Zavuci prste ispod kroz kozu (otkopcati kopcu i razdvojiti tamo gde je cicak traka) i povuci na gore, ali ne prejako. Sa donje strane su konektori, a zice su kratke. Oprezno.
Link sa Mladenovim uputstvom http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=58487.0 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=58487.0)
-
Riješeno. Zahvaljujem :mah:
-
:mah: :ok:
-
Kolega Mladen,
vozimo isti auto, moja je 2006. godiste... muci me rad mjenjaca koji se cuje,kao rad sajli mjenjaca najcesce kod promjene iz 1u2 te i trecu. zna ponekad kad ga stavim u 1. Mislim da je nastupila korozija i da bi trebalo otvoriti kuciste oko mjenjaca, a kako? vidim da si ti skidao predprednju unutarnju masku.
Druga stvar se i na neki nacin dogada i s naglim otpustanjem papucice gasa obicno su to 1 2 3 brina kod naglog otpustanja dok treba mijenjati, mislim da je i tu korozija-ili nema podmazivanja.
ako znas u cemu je problem moze savjet.