Alfisti.hr

Alfa Romeo modeli => 159, Brera, Spider => Autor teme: Mladen - 15-05-2012, 21:49:03

Naslov: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Mladen - 15-05-2012, 21:49:03
1. povadit otvore od ventilacije ( alat je obicna zica koja je na kraju kao kuka ) ...
(http://img842.imageshack.us/img842/2262/19189659.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/842/19189659.jpg/)
(http://img207.imageshack.us/img207/4654/91402854.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/207/91402854.jpg/)
(http://img404.imageshack.us/img404/9029/69441551.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/404/69441551.jpg/)
(http://img833.imageshack.us/img833/3391/39634117.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/833/39634117.jpg/)
svi vani
(http://img35.imageshack.us/img35/4548/89451913.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/35/89451913.jpg/)

2. izvadit radio ( zica ili bilo sta ja koristio torx odvijace)...
(http://img18.imageshack.us/img18/5044/48347637.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/18/48347637.jpg/)
(http://img542.imageshack.us/img542/8088/92175718.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/542/92175718.jpg/)
(http://img827.imageshack.us/img827/8981/23324712.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/827/23324712.jpg/)

3. odsarafit krizne vijke koje drze konzolu ima ih 6kom .. 2 u ventilaciji (1 u ljevom, i 1  u desnom otvoru)
                                                                                 2 di je radio sa ljeve i desne strane
                                                                                 2 dolje di je klima

ventilacija
(http://img560.imageshack.us/img560/8159/15ak.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/560/15ak.jpg/)
 (http://img190.imageshack.us/img190/8929/14aff.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/190/14aff.jpg/)
radio
(http://img707.imageshack.us/img707/5134/12azl.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/707/12azl.jpg/)
(http://img525.imageshack.us/img525/9224/11alr.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/525/11alr.jpg/)
doljni dio di je klima
(http://img196.imageshack.us/img196/9589/13ak.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/196/13ak.jpg/)

4. i samo se povuce prema sebi...
(http://img801.imageshack.us/img801/9149/35277781.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/801/35277781.jpg/)

5.odsarafit taster i centralu di ide kljuc ...
(http://img835.imageshack.us/img835/4849/17az.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/835/17az.jpg/)

6. centralu od klime odsarafit ...
(http://img515.imageshack.us/img515/6623/19anv.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/515/19anv.jpg/)

7. konzola skinuta, a sve koponente ostavljene da se moze vozit
(http://img685.imageshack.us/img685/5057/15779401.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/685/15779401.jpg/)


nisam micao kleme sa akum. jer nisam otpajao ni jedan konektor osim radia i sve radi ...


 :mah: :craz :hehe:


Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: Bole159 - 18-05-2012, 13:01:22
Nemam dovoljno reci hvale  :pivo: :mah:
Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: Suki_san - 18-05-2012, 14:27:45
Frik! :ok:
 :clap2: :clap2:
Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: Mladen - 18-05-2012, 14:32:34
hehehe hvala  :clap:  :care
to je vise kao terapija poslje posla  :hehe:
Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: Argor - 18-05-2012, 14:42:27
Svi hvale nitko ne daje karme, udijelite koju za trud.  :craz 
Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: kolgate - 20-05-2012, 23:59:05
svaka čast na ovome!  :ok:
Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: Wassup - 02-10-2013, 21:18:14
Ovo je odlično. Sad svi možemo skinuti i presvući u 3M.  :thanks
Naslov: Odg: Skidanje sredisnje konzole
Autor: GTzadar - 03-10-2013, 14:53:54
 :ok:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: rpichler - 24-11-2014, 17:31:23
Pitanjce za Mladena (a može i bilo tko drugi isto) :-) : Jesi skidao mozda one plastike na volanu? Auto koji sada gledam ima nesto tockica po njima (nista strasno ali smeta oku) pa sam ih mislio mijenjati. Ako jesi, jel to komplicirano i imaš li možda ovako dokumentirano?

Hvala unaprijed!
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Mladen - 24-11-2014, 18:31:11
Pitanjce za Mladena (a može i bilo tko drugi isto) :-) : Jesi skidao mozda one plastike na volanu? Auto koji sada gledam ima nesto tockica po njima (nista strasno ali smeta oku) pa sam ih mislio mijenjati. Ako jesi, jel to komplicirano i imaš li možda ovako dokumentirano?

Hvala unaprijed!

 :da:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Stromboli - 24-11-2014, 18:36:22
Plastike na volanu ti drze srafovi sa zadnje strane volana. Imas ih tri komada u svakom od krakova, samo ih treba odvrnuti, ali da bi ih uklonio potrebno je da skines Airbag!!!

Na ovoj temi imas opisano kako se to radi:

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/365025-complete-steering-wheel-replacement-guide.html (http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/365025-complete-steering-wheel-replacement-guide.html)

Ja sam prosle nedelje skidao volan, malo sam modifikovao pristup uz sugestije kolege Hussara i Mladena. Napisao sebi IdiotProof uputstvo i radio po njemu, sve je ispalo kako treba.

Posalji na PM mail, pa cu ti sve objasniti  i poslati.
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: rpichler - 24-11-2014, 19:32:45


Ja sam prosle nedelje skidao volan, malo sam modifikovao pristup uz sugestije kolege Hussara i Mladena. Napisao sebi IdiotProof uputstvo i radio po njemu, sve je ispalo kako treba.

Posalji na PM mail, pa cu ti sve objasniti  i poslati.
[/quote]

Zivio, poslao sam ti PM sa mailom.

Hvala puno unaprijed!
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: kilo529 - 25-11-2014, 07:00:07
Ima li neko pojma kako i čime skinut audio.tel.navigacijsku hu?
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: kilo529 - 25-11-2014, 07:03:51
Mladene...bravo za diy...
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: hussar0203 - 25-11-2014, 08:43:41
Odlican DIY, dobro bude dosao kad jedan dan Danko dode sa crnom konzolom iz zadnje linije na izmjenu :hehe:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Mladen - 25-11-2014, 08:54:22
odma mu sve skines i ostavis tako  :hehe:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: danko0013 - 25-11-2014, 15:23:41
Odlican DIY, dobro bude dosao kad jedan dan Danko dode sa crnom konzolom iz zadnje linije na izmjenu :hehe:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

neće

ali odličan DIY mladen je stvarno doktorirao 159
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: rpichler - 28-11-2014, 07:31:44
Stromboli, hvala puno na mailu - stvarno opsezno! :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Stromboli - 28-11-2014, 09:20:19
Nema na cemu  :ok:. Cisto da se svaka sitnica razjasni, jer ne bih da se nesto pogresno razume. Ako ima nejasnoca pitaj.
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: rpichler - 23-09-2015, 14:26:24
Pitanje, sorry ako je nevezano uz temu: da li si skidao ikada one uske plastike ispred suvozača i na vratima? Htio bi sve to (volan, konzolu, plastiku oko mjenjača i te lajsne) obložiti u 3M foliju a sve me strah to sam raditi.  ::)

Hvala puno unaprijed.  ::)
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Mladen - 15-10-2015, 11:41:29
jesam sve sam skidao, za volan teba zracni ici dolje, za one u vratima treba skinit tapacirung, a za ove kod vozaca i suvozace treba skinit bocne poklopce i odsarafit vijke i onda se iscupaju van lajsne
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: danko0013 - 15-10-2015, 23:04:30
jesam sve sam skidao, za volan teba zracni ici dolje, za one u vratima treba skinit tapacirung, a za ove kod vozaca i suvozace treba skinit bocne poklopce i odsarafit vijke i onda se iscupaju van lajsne

jel ima šta da nisi  :tooth:


sljedeći tjedan dođemo na pivu u Valpovo ja i kolega sa autom koji teško pali  :tooth:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: James Hunt - 15-10-2015, 23:26:13
jel ima šta da nisi  :tooth:


sljedeći tjedan dođemo na pivu u Valpovo ja i kolega sa autom koji teško pali  :tooth:
Moj pali iz prve i najbolji je 156  na forumu  :Thanks:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: danko0013 - 15-10-2015, 23:27:32
Moj pali iz prve i najbolji je 156  na forumu  :Thanks:
Ti ne smiješ kasno hodati okolo nego sparati lovu za primjerak iz oglasnika a onda kad ga uzmeš ima da ga zalijemo

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: James Hunt - 17-10-2015, 00:23:13
Ti ne smiješ kasno hodati okolo nego sparati lovu za primjerak iz oglasnika a onda kad ga uzmeš ima da ga zalijemo

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Istina, ni žena me ne pusti kasno van  :tooth:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Mladen - 20-10-2015, 14:24:43
jel ima šta da nisi  :tooth:


sljedeći tjedan dođemo na pivu u Valpovo ja i kolega sa autom koji teško pali  :tooth:

ima da, al nije jos kasno da se skine i to  :hehe: :hehe:

rekao sam mu da cu mu pripremit dekicu sa nekim grijacima da moze upalit od prve  :song: :hehe:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: xindi - 23-10-2015, 19:51:46
ima da, al nije jos kasno da se skine i to  :hehe: :hehe:

rekao sam mu da cu mu pripremit dekicu sa nekim grijacima da moze upalit od prve  :song: :hehe:

al ga hebete, kao malu budalu  :hehe: :hehe: :hehe:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: kilo529 - 15-12-2015, 13:55:25
Mladene, pitanje: plastika oko ručice mjenjača s prekidačem za sva 4 žmigavca ide prema gore van ili je drži nešto?
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Stromboli - 15-12-2015, 17:19:35
Ja sam skidao pre neki dan. Zavuci prste ispod kroz kozu (otkopcati kopcu i razdvojiti tamo gde je cicak traka) i povuci na gore, ali ne prejako. Sa donje strane su konektori, a zice su kratke. Oprezno.

Link sa Mladenovim uputstvom http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=58487.0 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=58487.0)
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: kilo529 - 15-12-2015, 22:11:56
Riješeno. Zahvaljujem :mah:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: Stromboli - 15-12-2015, 22:13:15
 :mah: :ok:
Naslov: Odg: AR 159 Skidanje sredisnje konzole
Autor: kstancec - 21-04-2018, 12:26:40
Kolega Mladen,
vozimo isti auto, moja je 2006. godiste... muci me rad mjenjaca koji se cuje,kao rad sajli mjenjaca najcesce kod promjene iz 1u2 te i trecu. zna ponekad kad ga stavim u 1. Mislim da je nastupila korozija i da bi trebalo otvoriti kuciste oko mjenjaca, a kako? vidim da si ti skidao predprednju unutarnju masku.
Druga stvar se i na neki nacin dogada i s naglim otpustanjem papucice gasa obicno su to 1 2 3 brina kod naglog otpustanja dok treba mijenjati, mislim da je i tu korozija-ili nema podmazivanja.
ako znas u cemu je problem moze savjet.