Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Galerija i multimedija => GTV/Spider (916) => Autor teme: lord_eduard - 25-02-2012, 23:28:53

Naslov: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 25-02-2012, 23:28:53
 :mah:

Evo za početak nekoliko amaterskih koje je frend snimio...čeka ju još podosta estetskih zahvata. Za koji dan idem na "sistematski" kod Darka Matoša da vidimo u kakvom je stanju zapravo  :craz

Odmah ću ovdje da vas okolo ne gnjavim PP i ne otvaram nove teme i neka pitanja postavljati  O0
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 25-02-2012, 23:31:43
evo i jedna iz zaje*ancije, čisto da dokažem da u GTV stane četvero ne baš tako malih ljudi. Ove dvije cure iza imaju 170 i 175, ja 192 a frend šta slika (suvozač) 194   :hehe:  prešli smo tako cca 50 km, malo su iza cure bile sprešane al jbga   :craz 
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 25-02-2012, 23:34:59
izvlačenje  :hehe:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 25-02-2012, 23:36:04
i ponosan vlasnik  :funny:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 25-02-2012, 23:43:56
da li netko zna kako /gdje se može prednji branik malo podesiti? Visi jedno cca 2 cm..  :da:

pošto je ovo p2, da li bi se trebala stakla sama spuštati prilikom otvaranja vrata?  :?:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 26-02-2012, 10:52:32
Branik ti ima na nosacima navoj, kad otvoris haubu vidjet ces sa svake strane (i branik je na tom dijelu tvornicki izrezan/zaobljen radi toga) zna se dogodit i da taj navoj zeza ili provrti, onda je najjednostavnije od ispod ubacit podlosku i to ce podici branik... tesko je ovako objasnit ali svaki mehanicar ce ti to znat napravit, nije problem to :ok:

koje je godiste auto? bila lupljena od naprijed? Ima scudetto od p1... inace dobro izgleda :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Argor - 26-02-2012, 11:12:29
 :clap2: Izgleda dobra kupovina.
Digni slike preko nekog servisa npr. http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=159.msg1018500#msg1018500 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=159.msg1018500#msg1018500)
zbog lakšeg pregledavanja.
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: mali - 26-02-2012, 11:40:25
Branik ti ima na nosacima navoj, kad otvoris haubu vidjet ces sa svake strane (i branik je na tom dijelu tvornicki izrezan/zaobljen radi toga) zna se dogodit i da taj navoj zeza ili provrti, onda je najjednostavnije od ispod ubacit podlosku i to ce podici branik... tesko je ovako objasnit ali svaki mehanicar ce ti to znat napravit, nije problem to :ok:

koje je godiste auto? bila lupljena od naprijed? Ima scudetto od p1... inace dobro izgleda :ok:

i meni tako izgleda
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 26-02-2012, 12:37:05
:clap2: Izgleda dobra kupovina.
Digni slike preko nekog servisa npr. http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=159.msg1018500#msg1018500 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=159.msg1018500#msg1018500)
zbog lakšeg pregledavanja.

e super, tnx na linku, baš sam to tražio kako se radi  :ok:


inače alfa je 98 god., i ima scudetto p2 ali je iz meni neznanog razloga prefarban u crno?? wtf :?: postoji li kakva boja/ sprej da se to vrati na staro? a što se tiče toga da je udarena, i ja sam posumnjao, ali ne zbog scudetta, haube ili branika nego jer ne radi klima, a cijevi od kilera klime su nekako čudno savijene, al stari mi je rekao da su prije zklamane nego udarene....zašto bi netko namjerno išao shebat klimu???
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 26-02-2012, 14:22:19
sad sam vidio da je prelakiran p2 :ok:

sto se tice branika vecini se ovjesi tako da je to nista cudno :ok:

scudetto probaj sa nitrom lagano sa krpicom proci ako ce ici to dolje...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Davor - 26-02-2012, 16:05:09
lijepa  :love:
dobrodošao u klub :hap: sretno sa pilom :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 26-02-2012, 16:23:23
tnx  :hap:

evo malo popodne se igrao sa svijetlima....promijenio od tablica lampice, u vratima netko izvadio sve  :?:, skinuo prednja donja svijetla, i skužio da kod desnog kompletno fali maglenka, ima li netko to možda za prodati?

i imam pitanje vezano uz farove...mutni su, pa me zanima da li se i iznutra mogu nekako očistiti? i da li netko zna na podr Ri gdje se to može napraviti najpovoljnije?
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Davor - 26-02-2012, 16:29:30
tnx  :hap:

evo malo popodne se igrao sa svijetlima....promijenio od tablica lampice, u vratima netko izvadio sve  :?:, skinuo prednja donja svijetla, i skužio da kod desnog kompletno fali maglenka, ima li netko to možda za prodati?

i imam pitanje vezano uz farove...mutni su, pa me zanima da li se i iznutra mogu nekako očistiti? i da li netko zna na podr Ri gdje se to može napraviti najpovoljnije?
za maglenku nazovi 091/738-2828 Vedran (samo reci da si dobio broj od davora s plavom gtv)... farove moraš raskopati i očistiti pa ponovo predihtati sa silikonom... nisam radio, al trebalo bi biti jednostavno...  :craz
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 26-02-2012, 16:30:19
farove treba otvoriti i očistiti staklo... sjenilo ne dirati nikako jer če se oljuštiti... u pravilu se večini samo staklo zaprlja... sjenilo smao ispušeš od prašine lagano i to je to  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Argor - 26-02-2012, 16:35:03
Najlakše ih je otvoriti ako ih staviš u električnu peć, dok malo plastika i brtvilo ne omekša, tad samo staklo povučeš i može na pranje, čak možeš obrnutim redosljedom i zaljepiti staklo iako je sigurnija nova brtvena masa.
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 26-02-2012, 16:36:32
kolega VanjaTuono ih je rastavio sa običnim fenom i to dosta brzo, tako da netreba eksperimentirati u pećnici... a ako nije baš siguran što radi pogotovo, jer če se onaj drugi plastični dio fara rastopiti ako ih predugo ostavi unutra  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 26-02-2012, 16:42:13
farove treba otvoriti i očistiti staklo... sjenilo ne dirati nikako jer če se oljuštiti... u pravilu se večini samo staklo zaprlja... sjenilo smao ispušeš od prašine lagano i to je to  :ok:

 :clap2:  samo, nisam sad kod auta, al šta nije ono staklo nekako sljepljeno nekim slilikonom za ostatak fara? kako to opet "zabrtvit" kad se jednom skine?
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 26-02-2012, 16:47:19
kao što je napisano, sa silikonom su spojeni, i imaju ona 2 ili 3 sigurnosna metalna ziherunga... to kad sa fenom ili nečim otvoriš, možeš ponovo sa istim spojit tako da zagriješ sa fenom ponovo i kad se taj silikon otpusti opet sljepit... ali sigurnije ti je kada otvoriš far sastrugati tu staru masu i stavit novi silikon gore, i pazit da dobro ga naneseš da ne ostane dio da ne dihta jer če ti ulazit vlaga unutra i zarosti far  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 26-02-2012, 16:57:01
Hvala svima na odg  :care :ok:  ne kužim kako nisam prije nego šta sam postao pitanje vidio postove o otvaranju bo?  :?:
 
sad sam ispo glup  :funny:

e sad gnjavim al jbga...kako se skida plastika stražnjih farova, vidim da se neka voda tu kond pa mi ide na živce...se to isplati sam il da nekom stručnijem to prepustim?
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 26-02-2012, 17:01:06
mislim da ti to ide sa unutarnje strane, moraš skinut tapecirung u bunkeru, pa one plastične dijelovena koje ti idu lampe, i onda se iznutra to skida čini mi se  :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 26-02-2012, 18:22:04
 :hehe: to će bit poprilična egzibicija sa onim bojlerom u bunkeru  :smijeh
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 27-02-2012, 12:24:48
 :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:   aaaa, ma šta mi nije netko ključem jutros prošao po vozačevim vratima...pas mater pa di mi to živimo, pa ne mogu vjerovat da su ljudi takva primitvna stoka...luuuud sam, auto je imao savršenu karoseriju.....šta sad?  :wal: :wal: :wal: :?:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 27-02-2012, 12:40:08
Probat ispolirati, ako ne ide onda jbg. sad ces naucit da sa tim autom moras opcenito pazit gdje parkiras, i izbjegavaj naguzvane parkinge jer ce ti vrlo brzo vrata postat valovita nazalost... :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: VanjaTUONO - 02-03-2012, 23:29:20
Čestitke na kupovini.....daklem, ipak TS

Naravno, puno sreće  :ok: :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 07-06-2012, 22:37:51
Eto mene nakon masu vremena, faks i financije stisle, pa se sad lagano kreće sa radovima...

1. Koja je vaša preporuka za servis plina na podr Ri? Znači neki realan odnos cijena/kvaliteta?

2. Radn temp mi definitivni ne štima, ventilator se pali na cca 110 °C? Jel postoji neka "prva" brzina
    na npr 90°C? Inače hladnjak ionako mislim promijeniti..., samo me ovaj ventilator zanima...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 07-06-2012, 22:58:28
termoprekidač ti ne radi znači.... mislim da bi prvu brzinu trebao paliti na 92 ili 93C a drugu na 97 ili 98C tako nekako...

neka me netko ispravi ako zna točno u stupanj....  :)
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 08-06-2012, 10:54:50
hm...termoprekidač...di se on nalazi?
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 08-06-2012, 19:20:39
 i dal treba skidati branik da bi se do njega došlo? postoje li kakva uputstva na forumu za 2.0 ts?
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 08-06-2012, 21:15:02
On ti je kod kilera, sa unutarnje strane bi trebao biti, netreba skidati branik... pogledaj malo pa ces skuziti vec.. :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 14-06-2012, 22:09:47
evo uz pomoć kolege Fiumana rješeno pregrijavanje  :craz ugl ovaj noviji tip motora nit nema termoprekidač na hladnjaku, nego preko senzora na termostatu direktno u centralinu šalje info koja pali vent...a bivši vlasnik genijalac umjesto da je zamijenio termostat je zavidao i prespojio senzor sa starijeg motora i ventilator se palio na 110°C  :rol:  ..u svakom slučaju treba mjenjat i hladnjak jer je jadan...
u uto na sistematski za plin...i to bi bilo to...onda se kreće sa upgradeom  :hap:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 14-06-2012, 22:42:15
Znaci preko termostata daje info... nadam se da nije skup termostat posto se zbog toga mora on mijenjati... :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 14-06-2012, 23:26:04
to sam prvo mijenjao  :craz  sad se uredno vent pali na cca 92 i gasi na 90
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 14-06-2012, 23:34:00
Znaci preko termostata daje info... nadam se da nije skup termostat posto se zbog toga mora on mijenjati... :ok:

ne ne "direktno" preko termostata, nego preko senzora za temp vodu koji je zavidan na termst

Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 14-06-2012, 23:35:25
ovo čudo pod 7
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 14-06-2012, 23:37:24
Aha... pa to je ok onda.. mislio sam da ima isto klasicno termoprekidac kod kilera...

glavno da si slozio to :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 11-09-2012, 13:15:39
 :mah: ima li netko kakav savjet za ugradnju daljisnkog u gtv ili ako zna nekoga u Ri tko se time bavi neka slobodno preporuči, hvala  :craz
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: RI UNUK - 16-09-2012, 21:52:31
Elektrina u Sušačkoj dragi,Robi se zove vlasnik,top električar,reci da sam te ja poslao.Mobitel mu je 098/715-981 :ok:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Fiuman - 16-09-2012, 21:53:31
kasniš jučer je riješio  :funny:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 16-09-2012, 21:59:55
 :da:  :hehe: znam ja robija, bio je pretrpan..a i skuplji  :icon_biggrin:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 25-09-2012, 23:56:18
evo jedna random ispod nevijevog balkona  :hehe:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:22:18
eto nije bilo dosadno zadnjih mjesec, dva...nabavio nove trw diskove, pločice (ferodo + metelli), kw opruge (-30), distance 20mm, komplet zanji ovjes + koni sport, xenon kit,...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:27:50
pršuti  :craz
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:30:33
pa malo radova na ovjesu...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:31:16
...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:32:44
 :craz
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:33:34
kako je izgledao prije...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:37:01
...i kako izgleda sada... :ok: nije savršeno, al je od srca   :hap:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:40:10
xenončad ugrađena...na slici izgledaju dosta zeleno, al nije tako uživo
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:41:53
bivši vlasnik je p2 scudetto ofarbao u crno....  :ne2:  :action-smiley-056:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:45:33
pa sam uzeo nitro i to pobrisao  :grinning-smiley-044: ...al sam skužio da ima dosta osštećenja oko znaka pa sam to išao poravljati...nije najbolje, al je bolje nego davati 800kn za novi
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:47:28
stražnja klješta u crveno...nažalost naljepnica ne stane  :sad
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:49:18
..stavljene distance straga...nisam mogao vjerovati koliko se auto bolje ponaša  :da:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:50:36
..a ovako sada izgleda sprijeda ...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:52:05
...sljedeće šta me čeka je ugradnja stražnjeg ovjesa skupa sa kw oprugama i koni sport  :happ:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 14:56:22
 :song:
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: Alfa_gtv - 02-12-2012, 14:58:42
Dobro je ispalo, to je onaj Alanov most i koni?

scudetto je super ispao naspram onog kako je bio u crnom.. :ok:

inace vilice i sve ovo u crno sto stavljas je najbolje stavit bitimen odnosno nesto slicno sto se koristi i za zastitu podvozja.. to mi je rekao kolega Davor, jer ovo lakirano ce to brzo kamencici od ispod opet ispjeskariti.. Ali izgleda super, podsjeca me na onog engleza sto je ovjes skinuo i isto tako prelakirao u crveno i crno :ok: vjeorjatno si po tome i ti lakirao :craz
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 02-12-2012, 15:01:29
yap  :da: alanov most i koni

 :hehe: da od engleza sam pobrao ideju...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 06-12-2012, 14:40:52
par random...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 06-12-2012, 14:41:34
...
Naslov: Odg: GTV 2.0 TS + pitanja
Autor: lord_eduard - 06-12-2012, 14:42:37
.