Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: BiGBalabuto - 04-10-2007, 09:32:20

Naslov: Skidanje ovlana???
Autor: BiGBalabuto - 04-10-2007, 09:32:20
Zna li mi iko reci kako se skida volan saa Airbagom i da li se uopste moze skinuti??

rijec je o 156-ici sa drvenim volanom
Naslov: Odg: Skidanje ovlana???
Autor: Ery - 04-10-2007, 10:05:22
naravno da moze..
ja znam kako ide kod gtv...ali kod 156 ne znam....ustvari necu da lupam sada gluposti,uglavnom onaj dio dje je airbag mora biti demontazni i ispod njega naravno matca, navoj kroner .....kao kod svih auta,,
Naslov: Odg: Skidanje ovlana???
Autor: BiGBalabuto - 04-10-2007, 11:04:09
Ja se nadam da necu sta polomiti  :o000: ako jos neko zna kako bilo bi super moze i za volane iz novijih modela ovaj drveni ako sjebem nema veze svakako cu stavljati novi   :rol:
Naslov: Odg: Skidanje ovlana???
Autor: M.G.III - 05-10-2007, 23:16:51
bez beda ti se skida,imas sa strazne strane par vida nakon cega mozes izvuci
sredisnji dio di je truba i air bag te nakon toga jos onu veliku sredisnju vidu i to je to
SAmo pazi kad vracas volan da ga ne ubodes par zubaca u koso
Naslov: Odg: Skidanje ovlana???
Autor: BiGBalabuto - 06-10-2007, 08:46:56
Hvala puno prijatelju na info  :mah:
Naslov: Odg: Skidanje ovlana???
Autor: tool75 - 14-10-2007, 15:03:03
bez beda ti se skida,imas sa strazne strane par vida nakon cega mozes izvuci
sredisnji dio di je truba i air bag te nakon toga jos onu veliku sredisnju vidu i to je to
SAmo pazi kad vracas volan da ga ne ubodes par zubaca u koso

Ja kad montiram uvijek idem đir prije nego što dotegnem, pa onda stajem i skidam ovisno dal krivo stoji, naravno maticu stavim tek toliko da mi ne ostane volan u rukama. Doduše na alfi 75 volan ne ide dole bez izvlakača. Na 33 vjerovatno isto tako. A ne bi se čudio da tako nije ni sa novim alfama. Airbag se skida tako da se odvidaju šarafi iza, al prije toga bi bilo dobro odspojiti akumulator. Ne znam kako ide procedura da lampica ne svijetli poslije.