Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Tuning & styling => Autor teme: rile - 04-05-2011, 00:09:32
-
Pozdrav ekipa.
Naime, neki dan sjedim ja autu i pricam nes s frendom i bezveze se pocnem igrati s kratim i dugim svjetlom i skuzim da kad stisnem dugo da se cuje nekakav mehanicki zvuk (kao da se nesto pomakne) i pita mene frend jel imam bi-xenon. Kazem ja njemu da nemam posto kad upalim dugo pali se jos jedno svjetlo koje je u biti dugo ... i tako ja izadem iz auta i kazem njemu da upali dugo .... i tako on pali i gasi i skuzim da taj mehanicki zvuk dolazi iz fara, pogledam u far i skuzim da kako se pali dugo svjetlo da se u faru u kojem je xenon (kratko) nesto pomice kad on upali dugo svjetlo i da nakon toga "kratko" svjetlo jace svijetli ... naravno, upali se jos i ono svjetlo najblize scudettu koje bi u biti trebalo biti dugo svjetlo ...
Zna li netko sto se desava kad upalim duga svjetla, sto bi se to moglo cuti i koji je razlog da kratko svjetlo (xenon) jace svijetli kad upalim duga svjetla?
-
po opisu imaš bixenon.
-
onaj zvuk koji čuješ je pomicanje klapne ispred žarulje u projektoru :da: ona ragulira kratko / dogo svjetlo :ok:
(http://www.shrani.si/f/3m/S7/4EvHMpEZ/projectors.jpg)
-
OK ... To bi onda znacilo da je to bi-xenon?
Cemu onda ono trece svjetlo koje se pali kad upalim duga svjetla (do scudetta)?
-
Ne znam kako je na 159, ali 166 FL sa bi-xenon ima sistem da jedna xenon žarulja služi za kratko i dugo, tj. kad upališ duga samo prebaci po ovom sistemu što je Klaudio stavio.
Ali ima i dodatno dugo svijetlo koje služi samo za blendanje/blicanje i tamo je obična žarulja.
-
Ne znam kako je na 159, ali 166 FL sa bi-xenon ima sistem da jedna xenon žarulja služi za kratko i dugo, tj. kad upališ duga samo prebaci po ovom sistemu što je Klaudio stavio.
Ali ima i dodatno dugo svijetlo koje služi samo za blendanje/blicanje i tamo je obična žarulja.
:da: :da:
-
meni se na 156 desava isto...ali samo kad blicnem...a ne i kad upalim duga...kad blicnem onda se pali i sijelica za dugo a i ona za oboreno se pojaca...a imam samo one aftermarket xenon sijalice...kineske :hap:
-
meni se na 156 desava isto...ali samo kad blicnem...a ne i kad upalim duga...kad blicnem onda se pali i sijelica za dugo a i ona za oboreno se pojaca...a imam samo one aftermarket xenon sijalice...kineske :hap:
nemoguče :ne: :ne:
-
ne pricam ti napamet...kad su mi upaljena oborena i blicnem, onda se i oboreno (h7) pojaca...ali to samo kad blicne...ne i kad upalim duga
-
Na mojoj 159 sa original ksenon svjetlima, kod je upaljenog oboreno svjetlo radi samo vanjski reflektor, kad upalim dugo svjetlo vanjski reflektor se pojača i postaje dugo svjetlo, a upali se i unutanji koji svjetli slabije od vanjskog
-
da se nadovežem na temu kad imam sličan problem, pokvarila mi se desna prednja pozicija i sad bih htio zamjeniti žaruljicu,kad skinem hubu iznad svjetala piše " opasnost visoka voltaža" ??? imam biznis opremu , te kolko znam xsenon svijetla, u rezervnoj opremi mislim da imam neke žaruljice,dali se tamo nalazi za poziciju žaruljica, te kako se mijenja žaruljica?
piše odvrnite staklo-plastiku kontra od sata da bi došli do žaruljice,ja sam probao svako prednje svijetlo na autu i nijedno se neda samo tako odvrnuti,dali moram poskidati one dodatne plastike oko svijetala ili jednostavno kako da sam zamjenim žarulju?
jel to komplicirano? zadnji put su me za svijetlo tražili 200 k,platio bi ja i sad ali radim komplet servis i imam grešku na kompjuteru,ne gasi mi se ona žuta enigine lampica i stalno dobivam poruku da moram u servis,tko zna kolko će me koštati sve ,pa bar nešto da zamjenim sam ako nije problematično i uštedim koju kunu!
hvala
-
da se nadovežem na temu kad imam sličan problem, pokvarila mi se desna prednja pozicija i sad bih htio zamjeniti žaruljicu,kad skinem hubu iznad svjetala piše " opasnost visoka voltaža" ??? imam biznis opremu , te kolko znam xsenon svijetla, u rezervnoj opremi mislim da imam neke žaruljice,dali se tamo nalazi za poziciju žaruljica, te kako se mijenja žaruljica?
piše odvrnite staklo-plastiku kontra od sata da bi došli do žaruljice,ja sam probao svako prednje svijetlo na autu i nijedno se neda samo tako odvrnuti,dali moram poskidati one dodatne plastike oko svijetala ili jednostavno kako da sam zamjenim žarulju?
jel to komplicirano? zadnji put su me za svijetlo tražili 200 k,platio bi ja i sad ali radim komplet servis i imam grešku na kompjuteru,ne gasi mi se ona žuta enigine lampica i stalno dobivam poruku da moram u servis,tko zna kolko će me koštati sve ,pa bar nešto da zamjenim sam ako nije problematično i uštedim koju kunu!
hvala
Meni je otkazala prednja pozicija (lijeva) i otišao sam u servis u Rijeci (Autocentar Rijeka) i promjenili žaruljicu za 20,00kn. Ostavio sam još toliko za kavu :craz i bio gotov za 5 min, ne isplati se petljat sam za te novce.... oni su to dosta brzo i jednostavno odvrnuli i zamjenili...
Xenoni... meni su isto xenoni serijski ugrađeni ali kad upalim duga svijetla (dakle ne samo blendanje nego baš promjenim poziciju ručice) upale se one dvije žarulje najbliže scudettu ali mi izgleda kao i da se xenoni pojačaju.... Zvao sam servis da mi provjere po broju šasije kakva svijetla su ugrađena ali mi nisu znali/htjeli reći...
-
Xenoni... meni su isto xenoni serijski ugrađeni ali kad upalim duga svijetla (dakle ne samo blendanje nego baš promjenim poziciju ručice) upale se one dvije žarulje najbliže scudettu ali mi izgleda kao i da se xenoni pojačaju....
Parkiraj se nekoliko metara od zida i pogledaj ako ti se promijeni linija svjetla kad uključiš duga - ako ostane ostra linija kratkih svijetla i doda se samo još svijetlo od dugih, nije bi-xenon :ne:
Ovako izgleda na mojoj 156 sa Morimoto bi-xenon lećama + originalna duga svijetla
(http://www.shrani.si/f/2r/DD/1LPUZdXa/1/sdc11545.jpg) (http://www.shrani.si/f/1M/lS/4eQP07UI/1/sdc11546.jpg)
-
Tnx, baš sam parkiran u garaži pa ću provjeriti kako to izgleda kod mene. :?:
-
Yup, bi-xenon, ali se pale i ona duga svjetla u sredini :?: Kad upalim duga svjetla, snop xenona se podigne i raširi ali se upale i ove halogenke u sredini... sad mi je jasno zašto svi bježe iz pretjecajne trake kad upalim duga... :hehe: :hehe:
-
Yup, bi-xenon, ali se pale i ona duga svjetla u sredini :?: Kad upalim duga svjetla, snop xenona se podigne i raširi ali se upale i ove halogenke u sredini... sad mi je jasno zašto svi bježe iz pretjecajne trake kad upalim duga... :hehe: :hehe:
Ja na 159 nemam tvornički xenon, ali imam leće na kratkim svijetlima. Ispočetka sam mislio staviti unutra H7 HID kit, ali sad bi i ja nešto kao rpichler pa me zanima kako to složiti. klaudijo ti mi se činiš upućenim? Jeli ovo to što mi treba?
http://www.xenonguru.com/products/h13_bixenon_hid_kits.shtml (http://www.xenonguru.com/products/h13_bixenon_hid_kits.shtml)
Možete napisati svoja iskustva ako je netko radio već. Hvala!
-
Tebi treba Morimoto H1 mini set, imaš group buy.
Znači treba otvoriti far i zamijeniti origigi leću sa ovom Morimoto lećom koja ima u sebi klapnu dugo/kratko svjetlo.
Po meni nabolja solucija ta takav prekrasan auto.
U far dugog svjetla staviš h1/h7 (ovisi koja je) LED žarulju koju spojiš na poziciju i imaš dnevno svjetlo :cigara:
-
:care
-
zanima me kako je najednostavnije ugraditi bi-xenon u 159?
da li je potrebno mjenjati leću kao što gore u postu savjetuje mike20
ili ima neka druga opcija?
koliko ja znam bi-xenon dolazi u jednoj žarulji koja se ugradi u far
predviđen za kratko svjetlo..šta se u toj situaciji radi sa originalnim
dugim svijetlom, samo se isključi, išteka i to je to?
-
Tak je. Plus zicu koja ide na zarulju dugog svjetla spaja se sa zicom koja aktivira klapnu bixenon lece.
Ili nabava origigi bixenon fara koji je vjerojatno bolesno skup
-
Tak je. Plus zicu koja ide na zarulju dugog svjetla spaja se sa zicom koja aktivira klapnu bixenon lece.
Ili nabava origigi bixenon fara koji je vjerojatno bolesno skup
a šta nevalja onaj običan bi-xenon h4 koji se samo ugradi u postoječu leću?
-
Nema origigi leće koja ima h4 žarulju, postoje samo h1 i h7 te slične kao h3, hb3 itd izvedbe
Sjenilo za h4 žarulju je drugačije itd itd
-
Nema origigi leće koja ima h4 žarulju, postoje samo h1 i h7 te slične kao h3, hb3 itd izvedbe
Sjenilo za h4 žarulju je drugačije itd itd
nisam toliko u tome pa nisam znao...ma ja sam nekidan kupio xenon kit 5000k, a poslije sam skužio da sam mogao uzeti bi-xenon za 80 kn više, ali h4...sad znam da to nebi išlo, da moram uzeti i leću a to odmah poskupljuje igru za duplo od običnog xenon kita...a iskreno, nije mi ni bitno to dugo svjetlo da mora biti xenon jer i tak ga rijetko koristim...više me interesira da bi ugradio xenon u maglenke, ako se može, jer ove origigi na 159 su za baciti, svjetlo daju kao da ih i nema
-
:ok:
Moze u maglenke, ja stavio u svog Fijata, po magli-Betlehem
-
:ok:
Moze u maglenke, ja stavio u svog Fijata, po magli-Betlehem
koji si uzeo xenon za maglenke, koja boja i koji H?
-
Kod mene su sve žarulje h1, 6000K od Tonyja sa fiatista
Stavi u kratko svjetlo xenon žarulju i imat ćeš puno bolja svjetla nego sa običnom žaruljom.
Nije to nikakva "šminka" nego ulog u sigurnost.
Posebno kad se voziš po mraku i kiši, tada se sa xenonom puuuno bolje vidi
-
Kod mene su sve žarulje h1, 6000K od Tonyja sa fiatista
Stavi u kratko svjetlo xenon žarulju i imat ćeš puno bolja svjetla nego sa običnom žaruljom.
Nije to nikakva "šminka" nego ulog u sigurnost.
Posebno kad se voziš po mraku i kiši, tada se sa xenonom puuuno bolje vidi
stavio sam ja nekidan xenon ali obični, pa sam počeo razmišljati da li sam trebao uzeti
bi-xenon h4 jer je bio 100kn skuplji..al sad sam shvatio da u biti trebam mijenjati leću
što dosta poskupljuje igru...
meni je inače maglenka h2, pa me zanima oće li ta h1 uć tranu?
-
h2?
Valjda mislis h3, ima i njih za nabaviti
-
h2?
Valjda mislis h3, ima i njih za nabaviti
u priručniku piše h2, a sad da li je stvarno i na autu, neznam...
-
Ljudi pomagajte!
Jel znate možda oznaku original xenon žarulje za 159? Danas mi je crkla desna pa bi htio to hitno zamjenit...
Ima li netko na forumu da prodaje kvalitetne xenon žarulje?
Hvala!
-
htjedoh neki dan na svoju staviti xenon zarulje (posto ima leće mislio sam da nece biti nekih zakonskih problema)..međutim tip na tehnickom mi rece da od 7.mj. ove godine imaju strogu direktivu da ubuduce jako paze da su xenoni originalno tvornicki odnosno da vise nece tolerirati naknadnu ugradnju samo žarulja nego moras stavljati čitav original far ako hoces xenon...da li netko zna nesto vise o tome i da li ikako mogu na svoju staviti xenone, a da ne kupujem komplet nove farove?
-
htjedoh neki dan na svoju staviti xenon zarulje (posto ima leće mislio sam da nece biti nekih zakonskih problema)..međutim tip na tehnickom mi rece da od 7.mj. ove godine imaju strogu direktivu da ubuduce jako paze da su xenoni originalno tvornicki odnosno da vise nece tolerirati naknadnu ugradnju samo žarulja nego moras stavljati čitav original far ako hoces xenon...da li netko zna nesto vise o tome i da li ikako mogu na svoju staviti xenone, a da ne kupujem komplet nove farove?
Iskreno neznam dali ovdje postoji odgovor na tvoje pitanje...nisam vidio (ako postoji...moje isprike)....ali mi imamo tu tematiku na fiatistima, pa ako vidiš temu slobodno škicni i vidi dali si našao odgovor na to što te zanima
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=28892.0 (http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=28892.0)
nadam se da nije neki problem što dajem link na drugi forum...
Ali...stavit ću tu taj novi pravilnik, pa ako treba, nek ga se premjesti. :ok:
II/9, broj: 2725-01/2012 -- Zagreb, 11.07.2012.
U posljednje vrijeme jednostavno je doći do jeftinih rasvjetnih modula koji u velikom broju slučajeva nisu homologirani, odobreni za upotrebu u cestovnom prometu (iako često "sadrže" komponente renomiranih svjetskih proizvođača). Najviše se tih modula pojavljuje kao ksenonske žarulje opremljene istim prihvatima (grlima) kao halogene žarulje H1, H3, H4, H7 i sl. ili kao LED moduli koji se pogrešno deklariraju kao svjetla za vožnju po danu (dnevna svjetla).
Npr. glavna svjetla (kratka i duga) sastoje od više sklopova, uređaja i dijelova;
* reflektor ili konkavno zrcalo s prihvatnim mjestom za izvor svjetla (žarulja)
* izvor svjetla (halogena ili ksenon žarulja),
* uređaj za automatsko podešavanje nagiba snopa kratkog svjetla,
* električne instalacije,
* uređaja za pranje i/ili brisanje,
* ostali uređaji (npr. za zakretanje snopa glavnih svjetala i sl.).
Svaki od tih sklopova, uređaja i dijelova mora biti homologiran i sukladan s ostalima. To znači da ugradnja svjetlosnih izvora s izbojem u plinu (ksenon žarulje s adaptiranim prihvatom, grlom) u svjetla namijenjena i homologirana za upotrebu halogenih žarulja nije dopuštena, tj. vozilo treba proglasiti tehnički neispravnim.
Najjednostavniji način za prepoznavanje nehomologiranog (nedozvoljenog) ksenon sustava osim propisanih homologacijskih oznaka je prema nedostatku uređaja za pranje glavnih svjetala, nepostojanju automatskog uređaja za podešavanje nagiba snopa kratkog svjetla te već prije spomenutim ksenon žaruljama s prihvatom za halogene žarulje (H1, H3, H4 ili H7) i naknadno ugrađenim balastima s ožičenjem u motornom prostoru vozila.
Jedini odobreni način naknadne ugradnje ksenon sustava je ugradnja tipno odobrenog (homologiranog) sklopa i svih potrebnih dodatnih uređaja. Ukoliko se vlasnik vozila odluči za takvu ugradnju, vozilo je potrebno uputiti na ispitivanje vozila.
Kao i kod naknadne ugradnje ksenon sustava, u slučaju naknadne ugradnje svjetala za vožnju po danu, vozilo treba proglasiti tehnički neispravnim te zahtijevati da se svjetla izgrade (ukoliko su nehomologirana) ili uputiti stranku na ispitivanje vozila (u slučaju homologiranih svjetala) gdje se prilikom ispitivanja provjeravaju uvjeti glede položaja na vozilu, električnih veza, homologacija, itd.
-
Hvala!...evo, koliko vidim to je to :rolll:...samo isto tako, vidim još uvijek masu onih sa običnim farovima (bez leća) koji piče sa xenonima...jedina opcija mi se čini ugradnja nakon tehničkog :craz i ponovno vraćanje originala kad dođe tehnicki...sto se tiče automatskog podesavanja nagiba i pranja svjetala slazem se(iako ovo za pranje ne znam zašto je tako obavezno), ali i ovako imaš uređaj za podešavanje visine snopa svjetla samo nije automatski i ako ga podesis na normalnu razinu sa lećom ne vidim da je bas toliki problem...druga je priča kad nemaš leću pa svjetlost pršti na sve strane (uvijek se takvima sjetim cijele rodbine kad mi idu u susret :mad:)
-
kodnas u SLO nije stvar samo da prođeš tehnički :ne2:
može te 500m nakon toga zaustaviti policija i vratiti nazad, ali i bilo gdje i bilo kada, skinuti tablice i ponovo te slati na tehnički pregled
istotako, i policajac na granici ima sva prava tražiti dokumente o homologaciji svega i svačega, pa i xenon kitova (kojih nikako nije moguće homologirati)
neznam dali sam u SLO u zadnjih nekoliko godina sreo toliko auta za xenonima u običnim farovima koliko sam ih u samo jedno većer na relaciji Opatija - Lovran :) :)
-
Kad vec pricamo o svemu da malo i ja hijackam thread :)
Imam original xenone na business 159-ki pa me zanima jel se mogu zute pozicije zamijeniti nekim bijelicastim ili cak led zaruljama?
Ps. Sad sam vidio drugi thread al tam se prica o aftermarket xenonima...bar mislim, pol skracenica ne kuzim :)
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
-
kodnas u SLO nije stvar samo da prođeš tehnički :ne2:
može te 500m nakon toga zaustaviti policija i vratiti nazad, ali i bilo gdje i bilo kada, skinuti tablice i ponovo te slati na tehnički pregled
istotako, i policajac na granici ima sva prava tražiti dokumente o homologaciji svega i svačega, pa i xenon kitova (kojih nikako nije moguće homologirati)
neznam dali sam u SLO u zadnjih nekoliko godina sreo toliko auta za xenonima u običnim farovima koliko sam ih u samo jedno većer na relaciji Opatija - Lovran :) :)
doći će to i kod nas :da:
-
Na mojoj 159 su xenon ali kratka svitla su živi užas tj. nevidi se kur..!Da li postoje Led žarulje s istim priključkom i da li bi one bile išta bolje? :thanks
-
Ne, niti jedna led žarulja ne svijetli približno ko obična halogena, a kamo xenon
Ako ti svijetle slabo xenon kratka svjetla, vrijeme je da zmijeniš žarulje
-
ja sam samo malo "podigao" snop na onom vijku za štelanje visine snopa..i sad svijetli odlicno...obicna halogena...ne primjecujem ni da mi netko blica zbog visine svjetala....na tehnickom to znaju spustit bezveze s onim njihovim "ogledalom" do te mjere da ti maltene svijetli u pod...159-ka sama po sebi ima jako spušten nos i mala svijetla pa je ovo najbolje rješenje...eventualno još ubaciti OSRAM NIGHTBREAKER i samo :drive:...
-
Kad vec pricamo o svemu da malo i ja hijackam thread :)
Imam original xenone na business 159-ki pa me zanima jel se mogu zute pozicije zamijeniti nekim bijelicastim ili cak led zaruljama?
Ps. Sad sam vidio drugi thread al tam se prica o aftermarket xenonima...bar mislim, pol skracenica ne kuzim :)
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Stavi si led lampice ima ih podosta ;)
-
Pozdrav!
Možda je ovo pitanje tribalo u drugu podrubriku, no dobro.
Uglavnom, retardirano livo kratko svitlo mi se gasi. Upalim auto, radi, vozim 5min i počne blinkat i ugasi se. Ja ugasim svjetla i opet upalim i opet radi i onda opet ista priča. Riječ je o 159 i bixenonima.
E sad, da li da minjam tu žarulju unutra ili je to do kontakata ili nečega?
-
Pozdrav, razmisljao sam o naknadnoj ugradnji xenona (univerzalnih) na Alfu GT 2006 god. Da li moram uzeti canbus xenone ili GT ne prijavljuje gresku za kratka svjetla?
Pozdrav
Sent from Xperia arc S using Tapatalk
-
Ja sam ugradio nekoliko xenon HID kitova, sve bez canbus-a, i nikad nije pokazivalo greške :ne2:
btw - nemoj ugrađivati xenon ako nemaš leće u farovima !!!
-
Nemam lece ali su farovi cisti i ispravni, mislio sam stavljat tako. Daju se ustimati ok ili imas drugacija iskustva?
Sent from Xperia arc S using Tapatalk
-
Fama 1: Xenoni zasplepljuju, a halogenke ne...
Istina 1: Loše podešeni farovi zaslepljuju skoro podjednako, bez obzira na vrstu sijalice.
Fama 2: Bolje je, u farovima bez projektora, imati halogenke, a ne xenone...
Istina 2: Osvetljaj koji daju xenoni (i bez projektora) bitno je bolji od osvetljaja halogenih sijalica.
Fama 3: Za xenone sa projektorima obavezne su prskalice za pranje, jer prljava prednja stakla fara dodatno povećavaju efekat zaslepljivanja...
Istina 3: Da, prema važećim zakonima većine zemalja, ali na zaslepljivanje mnogo više utiče dotrajalost prednjeg stakla, nego prljavština koju će da skine kombinacija kiše i vožnje. Starijim tipovima farova sa rebrastim prednjim staklom ne pomažu nikakve prskalice...
Fama 4: Za xenone sa projektorima obavezan je sistem za autonivelaciju, zbog mogućeg zaslepljivanja...
Istina 4: Da, prema važećim zakonima većine zemalja, ali... ko bi pristao da mu sistem za autonivelaciju iz pomenutog razloga "spusti" nagib svetla na nepoznatom mračnom putu?
-
Puklo ono sranje za automatsko podešavanje svjetala. Može li se zamijeniti samo ova plastična štangica ili treba mijenjati sve?
Koliko vidim već je to bilo ljepljeno...
(http://i292.photobucket.com/albums/mm25/oiramzic/20150104_120358.jpg) (http://s292.photobucket.com/user/oiramzic/media/20150104_120358.jpg.html)
Lijepo se po noći voziti, više mi maglenke osvijetle nego svjetla, od stupčića do stupčića uz ceste, ne vidim niti reflektiranje sljedećeg. Srećom se oči brzo naviknu.
(http://i292.photobucket.com/albums/mm25/oiramzic/20150103_210633.jpg) (http://s292.photobucket.com/user/oiramzic/media/20150103_210633.jpg.html)
-
Koje xenon žarulje idu na 159-tku?
-
Koje xenon žarulje idu na 159-tku?
D1S :ok:
-
imam originalne xenon farove na svojoj GT iz 2006. u zadnje vrijeme se desavalo da desni xenon treperi kada radi, a i da se ugasi. kada isljucim i ukljucim svjetla opet proradi. danas je taj desni radio srkroz priguseno, mozda 20 % jacine u odnosu na ovaj lijevi. sada desni nece nikako da se upali, samo kratko blicne kada palim svjetla i onda nista. sijalica ili balast????????? ja mislim da se sijalica istrosila??????????
-
Zarulja kada je pri kraju pocne svijetliti ljubicasto i slabijeg intenziteta, ali ne treperi. Ja bih rekao da je balast ili kontakt negdje slab
Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
-
Zarulja kada je pri kraju pocne svijetliti ljubicasto i slabijeg intenziteta, ali ne treperi. Ja bih rekao da je balast ili kontakt negdje slab
Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
Oce i zarulja da se gasi. Ja imao upravo tu situaciju. Nek zamjeni lijevu i desnu zarulju. I sve ce znat sta ga zajebava.
-
Oce i zarulja da se gasi. Ja imao upravo tu situaciju. Nek zamjeni lijevu i desnu zarulju. I sve ce znat sta ga zajebava.
probacu sutra zamijeniti prvo sijalice, samo sto se kod GT mora skidat karambolka i far da se to uradi :)
-
bilo je do sijalice. stara je dala svoje i stvorio se sivo-crni oblacic u njoj. medjutim kada sam tek ubacio sijalicu i par puta palio i gasio svjetla desili se jednom da se nije upalila, a jednom da se ugasila nakon par sec rada. znaci da ima jos negdje problem. sad vec par dana vozim i radi bez problema, vidjecemo dokle ce :) inace u tom faru se stvori kondenz kada perem auto. ulazi malo vode na poklopcu fara.