Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: Dooks - 02-05-2011, 18:23:44
-
Na 147ici 1.9JTD 8V pukla mi je cijev na spoju.
Cijev povezuje ispušni sustav sa EGR-om.
(http://img828.imageshack.us/img828/992/02052011107.jpg)
na ovome rebrastom dijelu.
Da li netko zna od kojeg je to materijala i da li se da zavariti? guma je samo zaštita. :ok:
i da li bi se blendiranjem riješio problem? :?:
-
meni je tu zablindiran egr ventil,znaci da nebi bas trebalo imat veze sto je puknuto,neka me neko ispravi ako grijesim.
-
Baš sam zato pitao jer se sjećam da si ti blendirao egr nedavno.
A jel se sjećaš da li je to inox ili neki drugi materijal?
-
meni je tu zablindiran egr ventil,znaci da nebi bas trebalo imat veze sto je puknuto,neka me neko ispravi ako grijesim.
:ok: slažem se, nema nikakvih problema, iako dobro je zablindati EGR sa obadvije strane, onda je uvijek čist. :hap:
Cijev ne znam od kojeg je materijala, samo znam da su jako tanke stjenke. Moguće da je inox.
A obujmica koja spaja izlaz iz turbine i cijev je cjela. :?:
-
Ovako na prvi pogled je.
Moram uhvatiti vremena i skinuti tu cijev. Nikako zbog posla da stignem, a auto mi treba :wal:
Drpio sam tastu auto trenutno :song:
-
Kad smo mjenjali termostat na mojoj onda smo skinuli dolje tu cijev jer smeta, a kad smo sve vratili na mjesto nismo je dobro stegnuli pa je na toj obujmici cijelo vrijeme :song: , a obujmica zbilja djeluje krhko pa sam se bojao jako ju stegnuti da nebi puknula, zato pitam kakva je.
-
Ma nadam se da se to da zavariti... iskreno me i strah koliko to čudo košta.
Znači kažete blendiranjem egr-a bi u biti mogao riješiti problem? dvije plohe sa svake strane da zatvorim rupu i to bi bilo to? :?:
-
U stvari dovoljno je samo tu, ja sam ga još zatvorio na izlazu iz EGR-a da ne ide ono kondenzirano ulje u njega.
-
kod mene je isto zatvoren na obadvije strane,dooks nemam pojma stvarno od cega je ona cjev.
-
kod mene je isto zatvoren na obadvije strane,dooks nemam pojma stvarno od cega je ona cjev.
e jel se sjećaš koliki mi komadi otprilike trebaju da začepim rupu? 5x5 cm ili 10x10cm cirka? da odem odmah u nabavu poslije posla i da začepim bužu :craz
Inox si koristio?
-
e neznam koliko je otprilike velicine,najbolje ti je uzmi brusilicu,komad lima i skini gornju brtvu nju je lakse za skinut i po njoj izrezi 2 komada i izbusis rupe i to je to.
-
Ostalo od radova.
(http://img52.imageshack.us/img52/6663/hpim4041m.jpg) (http://img52.imageshack.us/i/hpim4041m.jpg/)
-
S gornje strane skinuo i napravio po brtvi, no dolje zapekli vijci... kako ih skinuti? :wal: :wal:
A dolje mi naravno kritično.... :rolll:
-
Probaj zagrijavanjem.
-
Probat ću prdnut :smijeh
Probat ću sutra :ok:
-
Zna pomoći plinski plamenik ,onaj za lemljenje bakrenih cjevi centralnog grijanja.
-
malo ga lupi cekicem i zategni mrvicu samo i onda probaj otegnit i ko sto argor kaze mozezs ga i zagrijat malo
-
Zna pomoći plinski plamenik ,onaj za lemljenje bakrenih cjevi centralnog grijanja.
Bilo bi super kad bi to imao :craz
malo ga lupi cekicem i zategni mrvicu samo i onda probaj otegnit i ko sto argor kaze mozezs ga i zagrijat malo
Probat ću da. iako sam i danas lupkao al me nekako strah da ne pukne... ako neće ići otkotrljat ću se do mehaničara... blizu mi je :ok: