Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: sasa.baska - 25-03-2011, 09:36:40

Naslov: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 25-03-2011, 09:36:40
dali ima neko slicnih iskustva sa iz naslova navedenim?
auto je 147ica i od kad sam je spustio sa Bilstein B12 setom ponekad zaskripi u desnom prednjem kotacu kad smotam ful lijevo kod kretanja, al ne jako
bio sam u servisu i kod drugog mehanicara takodjer, ali nista nisu nasli, tj. sve je stegnuto, nigdje lufta, nigdje se ne vidi tragovi struganja o blatobran itd....
mozda ce nekom nesto znacit da kad sam prije par dana bio kod mehanicara i digli auto, tj rasteretili kotace, nakon toga je skripa nestala, al eto opet se pojavila nakon par dana

hvala
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: AR156 - 29-03-2011, 01:36:29
Moguce da ti se cuju gumeni odbojnici amortizera (aksilani lezaj, mada ne znam sto ga tako neki zovu :P). Ako ti se cuje ista skripa kad prelazis i preko lezeceg policajca, malo brze, sigurno je do njih.
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: bax145Q4 - 29-03-2011, 19:56:48
Škripe ti najvjerovatnije gornje vilice treba raskopat i podmazat
Mogu ti ja to rijesit
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: goran156 - 29-03-2011, 22:57:36
Tak i meni skripi na 156,isto je spustena i nove su gornje vilice, i skripe mi te vilice,naspricam ih wd-om i onda ne skripi jedno vrijeme
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 30-03-2011, 12:11:19
a probar cu i ja pospricat malo  :craz
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Mata16 - 30-03-2011, 12:21:54
hmmm ali hoce skripit nekad kad se full smotaju kotaci u jednu stranu i mozda homokineticki zglob!  :?:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Face_Off - 30-03-2011, 12:33:25
hmmm ali hoce skripit nekad kad se full smotaju kotaci u jednu stranu i mozda homokineticki zglob!  :?:

a bogami homokineticki se moze svakako cut al ne skripat.... tuckanje, lupkanje dok je smotan volan i dok se polazi...
ovo su najvjerovatnije gornja ramena ili mozda lezaj amortizera pa spirala zaskripi kad se mota... al prije da su gornja ramena IMHO
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Mata16 - 30-03-2011, 15:18:08
da i to sto kazes!! svasta moze bit...
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 30-04-2011, 20:37:12
 evo u medjuvremenu bio kod jos jednog mehanicara i nije nasao sta to struze
na kraju isao centrirat prednji trap....covjek mi kaze trap je super, nigdje lufta, ovjes ko nov, a struze i dalje  :?:
odustao sam i sad ignoriram to struganje....na 4 mjesta su mi rekli da je sve OK
eto enigma se nastavlja  :)
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Anton - 30-04-2011, 21:17:27
cvili onako kao kad kamenic uleti izmedu diska i celjusti, jel da  :?:

i to samo nakratko

i to samo kad smotas u jednu stranu  :?:

jesam pogodio  :?:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 30-04-2011, 21:24:20
cvili onako kao kad kamenic uleti izmedu diska i celjusti, jel da  :?:

i to samo nakratko

i to samo kad smotas u jednu stranu  :?:

jesam pogodio  :?:

ma ne cvili nego struze u desnom kotacu i to samo kad se smota ful lijevo i lagano krece u prvoj brzini, s tim ako je uzbrdo onda jace struze....
nigdje nema traga struganju..... :rol:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Anton - 30-04-2011, 21:25:32
ma ne cvili nego struze u desnom kotacu i to samo kad se smota ful lijevo i lagano krece u prvoj brzini, s tim ako je uzbrdo onda jace struze....
nigdje nema traga struganju..... :rol:

necu se vise pravit pametan  :redf:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: fiatuno - 30-04-2011, 22:35:13
meni kad je 156 bila na najniše onaj uteg na poluosovini je malo zapinjao al to je bilo na najniže s gevindama
može i donja vilica škripat
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Marin krk - 30-04-2011, 22:47:01
meni kad je 156 bila na najniše onaj uteg na poluosovini je malo zapinjao al to je bilo na najniže s gevindama
može i donja vilica škripat
:da:  toga se nisam sjetio. a taj sam problem imao na staroj 147, brusilica u ruke i  :mah:
sasa pogledaj uteg.  :da:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: batko - 30-04-2011, 23:29:35
Kod mene se to dešavalo sa utegom na poluosovini na prošloj , a na ovj sada mi je bio puknut donji šarafić od onog zaštitnog  lima iza diska i kad god smotam zastruže od taj lim , tražio sam danima nigdje se nije ništa vidilo dok nisam sve rastavio i došo do tog otkriča
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 01-05-2011, 10:56:29
hvala na savjetima
pogledat cu poluosovinu i taj lim....nadam se da je to uzrok skripi
 :mah:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 01-05-2011, 13:52:21
evo me nazad nakon sat i pol vremena sarafljenja
digao auto sat vremena proveo ispod i NISTA nisam nasao...nigdje znakova struganja
lim oko diska stoji kako treba nigdje ne dira disk ili bilo sta okolo
na poluosovini nikakvih tragova.....taj UTEG nisam nasao...naime na lijevom kotacu je neka obloga (uteg) od neke gume a na desnoj poluosovini toga nema  :?:
ali pregledao sam cijelu osovinu od motora do kotaca i zglog...nigdje tragova struganja
eto....al nema veze, popodne se ide  :wz
hvala na pomoci
 :mah:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Marin krk - 01-05-2011, 18:04:30
nema ti druge, nego pojacaj radio do kraju i rijesen problem  :da:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Bandit - 01-05-2011, 18:25:37
Kugla na donjoj vilici...
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 01-05-2011, 20:01:37
ma necu se vise obazirat na to struganje ionako se cuje kad full smotam lijevi, tj samo kad se parkiravam i to nije bas jako
ali me zivcira da nakon 4 razlicita majsora nismo ustanovili od kud dolazi taj zvuk
i sve je pocelo kad se auto spustio  :mad:, ali i opet bi ga spustio i vec razmisljam o nekim gewindama, pa da ide skroz u pod  :hehe:
 :mahm
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: wiking - 01-05-2011, 20:12:06
a i meni skripi na 156 u ljevom kotacu preko policajaca i to onak ko guma zgnjik kao i otraga al muzika to ubije  :pusi :pusi kolko sam skuzio to je alfa i da mora biti cvrcaka :craz
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: fiatuno - 02-05-2011, 14:19:14
ako nema tragova struganja definitivno donja vilica
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 02-05-2011, 15:50:41
ako nema tragova struganja definitivno donja vilica

ne kuzim kako moze bit vilica...jer je zvuk bas koda da nesto struze, a ne cvili, ili skripi
i to je pocelo cim se auto spustio, tj do tada je sve bilo ok
a i svi majstori su mi rekli da je sve oksto se tice spona, vilica, osovina, diska itd  :?:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Anton - 03-05-2011, 07:51:08
skuliraj se
sve je ok  :ok:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 03-05-2011, 07:57:32
skuliraj se
sve je ok  :ok:

 :ok:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: fiatuno - 03-05-2011, 22:25:40
ne kuzim kako moze bit vilica...jer je zvuk bas koda da nesto struze, a ne cvili, ili skripi
i to je pocelo cim se auto spustio, tj do tada je sve bilo ok
a i svi majstori su mi rekli da je sve oksto se tice spona, vilica, osovina, diska itd  :?:
po svemu šta si rekao čuje se kugla na donjoj vilici
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 03-05-2011, 22:32:45
po svemu šta si rekao čuje se kugla na donjoj vilici

i sta da radim  :?:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Anton - 04-05-2011, 20:00:16
mjenjaj vilicu  :hap:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 04-05-2011, 20:14:32
mjenjaj vilicu  :hap:

ma odvozit ce ova vilica jos xxx km...sad ni ne motam pun lijevi kad se okrecem  :hehe:
samo  :wz
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Bandit - 04-05-2011, 21:07:44
ne kuzim kako moze bit vilica...jer je zvuk bas koda da nesto struze, a ne cvili, ili skripi
i to je pocelo cim se auto spustio, tj do tada je sve bilo ok
a i svi majstori su mi rekli da je sve oksto se tice spona, vilica, osovina, diska itd  :?:

Jesu li dobro pogledali... Neka uzme željeznu polugu i malo "prođe" od ispod motora sve te dijelove, pa će čuti odakle dolazi zvuk. 99% slučaj kao kod mene, i bila je kugla na donjoj vilici, propišala....
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 04-05-2011, 21:20:35
Jesu li dobro pogledali... Neka uzme željeznu polugu i malo "prođe" od ispod motora sve te dijelove, pa će čuti odakle dolazi zvuk. 99% slučaj kao kod mene, i bila je kugla na donjoj vilici, propišala....

ma necu nista dirati....ne cuje se jako,a i pun mi k...  odlaska u servise....nek ide ovako, pa kad se pogorsa cu opet do ''majstora''
hvala na savjetu
 :ok:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: fiatuno - 05-05-2011, 22:21:03
swamo treba podmazat kuglu na vilici ako već nije kasno inače će ti jako brzo bit ta vilica za smeće jer to šta se čuje škripanje guli željezo u željezo
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 05-05-2011, 22:25:37
swamo treba podmazat kuglu na vilici ako već nije kasno inače će ti jako brzo bit ta vilica za smeće jer to šta se čuje škripanje guli željezo u željezo

 :ok:
icu do kosica jutra, pa cemo vidit
thx
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 25-07-2011, 22:55:59
swamo treba podmazat kuglu na vilici ako već nije kasno inače će ti jako brzo bit ta vilica za smeće jer to šta se čuje škripanje guli željezo u željezo

evo prije 2 mjeseca sam uspricao selenia ulje za motor kroz injekciju u sve zglobove sta sam nasao na prednjem kotacu i nema vise skripe  :hello:
vidit cemo dokle ce bit uredu pa cemo opet operacija injekcija  :hehe:
hvala na savjetu
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: fiatuno - 25-07-2011, 23:05:08
silikon sprej sprej za lanac ili nezto uzmi, trajnije rijesenje ima ti i slamkicu na vrhu
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: sasa.baska - 25-07-2011, 23:08:27
silikon sprej sprej za lanac ili nezto uzmi, trajnije rijesenje ima ti i slamkicu na vrhu

hvala, bio sam uzeo injekciju sa iglom i lijepo se ubode kroz onu gume...nasprico ulja i evo 2 mjesecavec super
 :ok:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Cro-Alfa - 02-05-2016, 12:25:35
Po donjoj vilici ne bi trebalo bit ili spricati nikakvo ulje jer bi upravo zbog ulja mogla ispasti itd...tako mi meho rece :what:
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: ivč0 - 02-05-2016, 12:30:38
Meni isto nekad skripi kao da je kamencic uletio ali samo bakon zesce voznje, znaci nekad struze nekad ne, kad stisnem kocnicu struganje prestane, a cuje se samo kad idem ravno, kad lagano ulazim u zavoj, nebitno lijevi i desni cuje se  :Angry1: ali kako kad
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: Cro-Alfa - 02-05-2016, 12:42:34
Meni isto nekad skripi kao da je kamencic uletio ali samo bakon zesce voznje, znaci nekad struze nekad ne, kad stisnem kocnicu struganje prestane, a cuje se samo kad idem ravno, kad lagano ulazim u zavoj, nebitno lijevi i desni cuje se  :Angry1: ali kako kad
uh staru smo temu naceli :tooth
Pregledaj da nije neki kamencic upao u kljesta...ima li ostecenja po disku?
Naslov: Odg: skripi u desnom prednjem kotacu
Autor: ivč0 - 02-05-2016, 12:49:36
Nema nikakvih ostecenja tako da mi uopce nije jasno, ali bas grdo zvuci kad pocne cijukat, bas sam neki dan pokraj policije prosao tako, malo su me u čudu gledali :?