Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Naša iskustva => Autor teme: Marko21 - 03-06-2007, 16:38:17
-
Zanimaju me vaša iskustva. Naime, na alfi sam napravio generalku (imam ju u planu zadržati još jako, jako dugo) i još imam tipo 1.7D koji je spreman za generalku. Da li ima ikakve koristi od toga da ga stavim u alfu (čuvanje motora), i u tipo za prolongiranje generalke (na stranicama cpl-a kažu naravno da ima). Zanimaju me iskustva onih koji su ga koristili, pošto baš nije jeftin.
-
Imaš i alternativu, LM Ceratec za oko 150Kn (a navodno je isto kao i taj CPL), evo ja upravo danas izmjenio ulje i filtere i nalio taj Ceratec pa me baš zanima hoću li osjetiti ikakvu razliku :rolll:
-
Stavio sam CPL u svoju 146 2.0 td kad je imala 250 tkm i motor je nakon toga osjetnije mirnije radio. Drugih nekih popratnih pojava nisam primjetio jer auto nije trošio ulje, potrošnja mu je bila od 5, 5 do 9 litara i tu se nije osjetila razlika.
Čini mi se da je auto linearnije ubrzavao.. no mozda je to bio čisto subjektivan osjećaj.
U 33 1,5 sam stavio LM i nisam primjetio nikakvu razliku. Auto ima 160 tkm.
CPL je skuplji ali mu je vijek trajanja duži (oko 100 tkm), LM je oko 50 000 km, tako da razlika u cijeni i nije tako velika.
Ako bih stavljao aditiv onda svakako CPL.
-
Imaš i alternativu, LM Ceratec za oko 150Kn (a navodno je isto kao i taj CPL), evo ja upravo danas izmjenio ulje i filtere i nalio taj Ceratec pa me baš zanima hoću li osjetiti ikakvu razliku :rolll:
Ajde ako primijetiš kakvu razliku javi, javi i ako ne primijetiš. Ne očekujem ja nekakve turbo promjene, da mi smanji potrošnju ulja na tipu za pola i odgodi generalku ja super zadovoljan :happ:, i da produži vijek trajanja motora Alfe ja još zadovoljniji.
-
Imaš i alternativu, LM Ceratec za oko 150Kn (a navodno je isto kao i taj CPL), evo ja upravo danas izmjenio ulje i filtere i nalio taj Ceratec pa me baš zanima hoću li osjetiti ikakvu razliku :rolll:
Ajde ako primijetiš kakvu razliku javi, javi i ako ne primijetiš. Ne očekujem ja nekakve turbo promjene, da mi smanji potrošnju ulja na tipu za pola i odgodi generalku ja super zadovoljan :happ:, i da produži vijek trajanja motora Alfe ja još zadovoljniji.
Evo nakon dva dana baš i ne osjetim nešto, dobro motor malo mirnije radni, ali to je uvjek tako kad stavim friško ulje, ali da se nešto spektakularno dogodilo, pa baš i nije :rolll:
Što se tiče odgađanja generalke mislim da ti taj aditiv nebude pomogao, a za povećanje kompresije (smanjenje potrošnje ulja...), imaš onaj LM Oil Smoke STOP, taj je vrlo vrlo gust i ljepljiv i zbilja smanji dimljenje i potrošnju ulja na lošim motorima, a u kombinaciji sa nekim gušćim mineralnim uljem (recimo neko 15w40) mislim da bi dobio ono što želiš na tom Tipu 1.7D :da:
Samo ima i to svojih nedostataka pogotovo po zimi jer je ta kombinacija ulja/aditiva vrlo gusta i auto teže pali (susjed mi ima takve borbe svake zime pa stavlja grijalicu ispod kartera), što znači da bi možda bilo najbolje uzeti neko 10W40 ulje (recimo onaj Valvoline Maxlife) i taj LM Oil Smoke STOP...
-
Tek sad vidim temu. Znam jednoga koji trguje sa rabljenim autima i kaže da dizelu nikakva kemija ne pomaže (probao je sve što postoji). Kada mu treba generalka, radi se generalka.