Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Naša iskustva => Autor teme: Marko21 - 03-06-2007, 16:38:17

Naslov: Ceramic power liquid
Autor: Marko21 - 03-06-2007, 16:38:17
Zanimaju me vaša iskustva. Naime, na alfi sam napravio generalku (imam ju u planu zadržati još jako, jako dugo) i još imam tipo 1.7D koji je spreman za generalku. Da li ima ikakve koristi od toga da ga stavim u alfu (čuvanje motora), i u tipo za prolongiranje generalke (na stranicama cpl-a kažu naravno da ima). Zanimaju me iskustva onih koji su ga koristili, pošto baš nije jeftin.
Naslov: Odg: Ceramic power liquid
Autor: LOŠA - 03-06-2007, 17:59:19
Imaš i alternativu, LM Ceratec za oko 150Kn (a navodno je isto kao i taj CPL), evo ja upravo danas izmjenio ulje i filtere i nalio taj Ceratec pa me baš zanima hoću li osjetiti ikakvu razliku  :rolll:
Naslov: Odg: Ceramic power liquid
Autor: Sipekius - 04-06-2007, 08:09:57
Stavio sam CPL u svoju 146 2.0 td kad je imala 250 tkm i motor je nakon toga osjetnije mirnije radio. Drugih nekih popratnih pojava nisam primjetio jer auto nije trošio ulje, potrošnja mu je bila od 5, 5 do 9 litara i tu se nije osjetila razlika.
Čini mi se da je auto linearnije ubrzavao.. no mozda je to bio čisto subjektivan osjećaj.

U 33 1,5 sam stavio LM i nisam primjetio nikakvu razliku. Auto ima 160 tkm.

CPL je skuplji ali mu je vijek trajanja duži (oko 100 tkm), LM je oko 50 000 km, tako da razlika u cijeni i nije tako velika.

Ako bih stavljao aditiv onda svakako CPL.
Naslov: Odg: Ceramic power liquid
Autor: Marko21 - 04-06-2007, 23:39:17
Imaš i alternativu, LM Ceratec za oko 150Kn (a navodno je isto kao i taj CPL), evo ja upravo danas izmjenio ulje i filtere i nalio taj Ceratec pa me baš zanima hoću li osjetiti ikakvu razliku  :rolll:
Ajde ako primijetiš kakvu razliku javi, javi i ako ne primijetiš. Ne očekujem ja nekakve turbo promjene,  da mi smanji potrošnju ulja na tipu za pola i odgodi generalku ja super zadovoljan :happ:, i da produži vijek trajanja motora Alfe ja još zadovoljniji.
Naslov: Odg: Ceramic power liquid
Autor: LOŠA - 05-06-2007, 06:16:24
Imaš i alternativu, LM Ceratec za oko 150Kn (a navodno je isto kao i taj CPL), evo ja upravo danas izmjenio ulje i filtere i nalio taj Ceratec pa me baš zanima hoću li osjetiti ikakvu razliku  :rolll:
Ajde ako primijetiš kakvu razliku javi, javi i ako ne primijetiš. Ne očekujem ja nekakve turbo promjene,  da mi smanji potrošnju ulja na tipu za pola i odgodi generalku ja super zadovoljan :happ:, i da produži vijek trajanja motora Alfe ja još zadovoljniji.


Evo nakon dva dana baš i ne osjetim nešto, dobro motor malo mirnije radni, ali to je uvjek tako kad stavim friško ulje, ali da se nešto spektakularno dogodilo, pa baš i nije  :rolll:


Što se tiče odgađanja generalke mislim da ti taj aditiv nebude pomogao, a za povećanje kompresije (smanjenje potrošnje ulja...), imaš onaj LM Oil Smoke STOP, taj je vrlo vrlo gust i ljepljiv i zbilja smanji dimljenje i potrošnju ulja na lošim motorima, a u kombinaciji sa nekim gušćim mineralnim uljem (recimo neko 15w40) mislim da bi dobio ono što želiš na tom Tipu 1.7D  :da:
Samo ima i to svojih nedostataka pogotovo po zimi jer je ta kombinacija ulja/aditiva vrlo gusta i auto teže pali (susjed mi ima takve borbe svake zime pa stavlja grijalicu ispod kartera), što znači da bi možda bilo najbolje uzeti neko 10W40 ulje (recimo onaj Valvoline Maxlife) i taj LM Oil Smoke STOP...
Naslov: Odg: Ceramic power liquid
Autor: Viktor - 09-06-2007, 17:30:17
Tek sad vidim temu. Znam jednoga koji trguje sa rabljenim autima i kaže da dizelu nikakva kemija ne pomaže (probao je sve što postoji). Kada mu treba generalka, radi se generalka.