Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Tuning & styling => Autor teme: alfista147 - 24-06-2008, 22:35:13

Naslov: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfista147 - 24-06-2008, 22:35:13
Evo ovako jedno pitanje iz znatizelje,zanima me za 2.0 twin spark motor iz 147 alfe....koliko bi se to moglo nabrijati,tj. postoji li mogućnost na takvom motoru dobivanje snage do nekih 200 ks?Ako da na koje nacine?Hvala na odgovorima
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfavu - 25-06-2008, 12:12:53
pa najbolje bi bilo turbinu..alfavd sa foruma je imao prije u 145 2.0turbak..ak uspijes njemu se javi pa nek ti sve objasni..al ovako inace da chipas i tako te gluposti ..neces bas dobiti nista,, :mah:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mauroar - 25-06-2008, 18:59:23
ma koji j,,, turbo,,pa onda to nije alfin motor,bar za mene

pa naravno da mozes dobit 200 atmosferskih ks a i vise sve ovisi koliko para zelis utuči

obradis glavu kako treba
stavis sport ventile,klipove,bregaste,filter,poslje ovisi o usisu sta i kako a i centralinui stavit drugu po mogucnosti
a i ispuh je bitan i eto preko 200ks
ali to kosta naravno,,racunaj da je 147cup imao cca 220ks
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfista147 - 25-06-2008, 20:17:15
zasto ne turbina u 2.0 twin spark?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfavu - 25-06-2008, 20:34:47
ne turbinu :metak!!lol najbolji nacin na izvuci konje i ubrzanje ..
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mauroar - 25-06-2008, 21:17:00
ne turbinu :metak!!lol najbolji nacin na izvuci konje i ubrzanje ..
zasto najbolji?
kad ljudi neznaju kako dignut snagu,odmah im padne turbo za ugradit,samo ni to nije lako i jeftino
ali budi faca pa od atmosferca napravi istu snagu :craz a i motor bude laksi
samo tu če trebat i kvacilo mijenjat
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfavu - 25-06-2008, 21:43:23
neda mi se ulaziti u rasprave..al eto ja sam svoje reko i iza tog stojim ak oces dignit snagu i ak hoces imati auto da ide stvarno kak treba onda imas za uloziti..u turbo sa svime nekih 4000eura!!a da izvlacis ovako brusenjem ..bregastim osovinama.itd ..to ne bas..to bi bilo najbolje nakon sto slozis turbaka i nakon sto budes htio  jos nesta jace..onda dalje slagati.. :pol:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfista147 - 26-06-2008, 00:26:03
iskreno nekuzim se sad bas u detalje...meni je odmah pala turbina na pamet ali nisam jos imao priliku vidjeti i cuti za 2.0 twin spark sa turbinom pa neznam kako bi to bilo....isto tako nebi volio brusiti i prckati po motoru,...trebalo bi to nekoga pitat tko se full kuzi u to ili nekoga ko je to vec radio...
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: msqv - 26-06-2008, 00:31:55
iskreno nekuzim se sad bas u detalje...meni je odmah pala turbina na pamet ali nisam jos imao priliku vidjeti i cuti za 2.0 twin spark sa turbinom pa neznam kako bi to bilo....isto tako nebi volio brusiti i prckati po motoru,...trebalo bi to nekoga pitat tko se full kuzi u to ili nekoga ko je to vec radio...

frkni unutra od lancie 2.0 turbo motor, a ts spremi u podrum i čuvaj
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Boris156 - 26-06-2008, 10:31:14
Evo ovako jedno pitanje iz znatizelje,zanima me za 2.0 twin spark motor iz 147 alfe....koliko bi se to moglo nabrijati,tj. postoji li mogućnost na takvom motoru dobivanje snage do nekih 200 ks?Ako da na koje nacine?Hvala na odgovorima

Stavljanje protocnog auspuha, kakav dobar sportski filter i cip bi ti mogli dati 10ak KS ako imas srece. Sve dalje zahtjeva veca ulaganja, od poliranja usisa, drugih bregastih itd.

Nije ni stavljanje turbine bas macji kasalj (samo je pripases i vozi) ako hoces da auto pouzdano radi jos dugo vremena. :) Ovisno o tlaku punjenja neke se stvari moraju izmjeniti/ojacati da izdrze vecu snagu.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Joke - 26-06-2008, 10:46:39
Nisu   :ne2: glave, ventili, klipovi, radilica i ostalo od jednako kvalitetnog materijala na atmosfercu i turbu. Trebaju svi djelovi izdržat znatno povećana toplinska naprezanja.
Tvornički je turbak napravljen od izdržljivijih materijala. Kad bi se takav materijal koristio i na atmosfercu sama proizvodnja bi bila neopravdano skuplja.
Ako se već ugrađuje turbo,a želi se da taj motor traje što više onda se obavezno prelazi na najskuplja ulja i trebao bi se poboljšati rashladni sustav motora, kao i osigurati dobro hlađenje ulja. Inercooler je također obavezan jer će se snaga dobit i sa manjim tlakovima prednabijanja.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: alfavu - 26-06-2008, 10:48:23
 :ok:...ak hoces turbinu racunaj si odmah da i klipove i klipnjace stavis druge..a ustvari reko sam gore vec da u to neulazis bez nekih 4000-5000eura.. :mah:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 28-06-2008, 16:12:11
Turbina je mislim najbolji nacin...dok ti nasviras atmosferca ulupat ces puno novaca a izvuci ces
mozda 20-tak ks...al opet niti turbinu nije stavit gore maciji kasalj,treba nac adekvatnu turbinu
pa onda kolektor na ispusnoj grani...i kad se sve to gore

alfavu ti je dobro rekao 4-5k € bar moras imat u dzepu,inace tu igru zaboravi :craz
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: modri - 30-06-2008, 11:54:13
pa mauro je nasvirao 2.0 TS bez turbine....i to je pravi alfin motor...
turbo košta 4-5 k € i treba imati dobrog majstora da to sve posloži
postoji kit od noviteca sa kompresorom koji daje 50-ak ks i košta oko 5000 €
ali kad pogledaš koliko para trebaš utući u auto koji nikad neće biti kao GTA onda ti je stvarno bolje kupiti gta i u nju uložiti da je dovedeš u savršeno stanje
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 30-06-2008, 12:18:24
Zasto bi to bio pravi alfin motor,a ne isto onaj s turbinom :?:

nije li alfa radila i turbo motore....

pitanje je koliko je mauro ulozio novca,sigurno nije ispod
tih 4-5k € o kojima se govori,tako da je po meni bolje mu uzet
ili taj novitecov kit koji spominjes ili stavit turbinu za te novce...

mislim da bi bolje isao auto s turbinom ili kompresorom
nego kao autmoferac(ili se varam)... :?:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mauroar - 30-06-2008, 16:05:10
Zasto bi to bio pravi alfin motor,a ne isto onaj s turbinom :?:

nije li alfa radila i turbo motore....

pitanje je koliko je mauro ulozio novca,sigurno nije ispod
tih 4-5k € o kojima se govori,tako da je po meni bolje mu uzet
ili taj novitecov kit koji spominjes ili stavit turbinu za te novce...

mislim da bi bolje isao auto s turbinom ili kompresorom
nego kao autmoferac(ili se varam)... :?:

ma nije stvar u tome da alfa nije ili je radila turbo motore,naravno da je
ali ako je vec serijski twinspark atmosferac onda sam htio i da ostane i to sam si uzeo kao prepreku za podignut ks
sa turbinom ce se jeftinije dignut ks i isto če ići mada ni tu nije jeftino ni jednostavno dapače.puno je tu toga za uredit pripasat itd itd
a i koliko ja znam novitec vise ne radi taj kit za 147cu,pre malo je bilo upita
svasta se moze ako se ima i ako se zna kako,podjednako bitno
ovaj motor se moze bez problema navuci i do 250ks atmosferskih,a koliko kosta, nepitajte jer nema smisla računat :craz
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: modri - 01-07-2008, 15:31:48
da ne pametujemo puno....za izvući 200 ks iz tog motora treba barem 5000 €....sa turbinom ili bez nje....pitanje je samo šta više preferiraš, turbo koji puni iz nižih okretaja ili sirovu snagu i vrtnju do 9000 okretaja....
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mauroar - 01-07-2008, 19:21:32
da ne pametujemo puno....za izvući 200 ks iz tog motora treba barem 5000 €....sa turbinom ili bez nje....pitanje je samo šta više preferiraš, turbo koji puni iz nižih okretaja ili sirovu snagu i vrtnju do 9000 okretaja....

tako nekako
 :hap:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 01-07-2008, 20:46:10
slazem se :ok:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Seb - 02-07-2008, 06:50:22
ako se složi turbo motor je trajniji,ekonomičniji i normalniji za vozit
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 03-07-2008, 14:04:45
pa i turbo motor mozes vozit ispod podrucja u kojem razvija
max okretni moment i snagu,ono podrucje gdje turbina ne puse...turbo rupa...
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mauroar - 03-07-2008, 15:41:58
turbo rupa nije vezana za okretaje nego je to vrijeme koje potrebno da se turbo nakon pustanja gasa ponovo zavrti kako treba. ima rupu i na visim okretajima samo krace traje. ali turbak razvija snagu vec od 2 tisuce a da o momentu ne pricamo, mislim da za usisni ti nebi ni trebalo drugo kvacilo jer razlike u momentu nebi bilo tolike nego bis snagu dobio sa okretajima. da imam love rade bi sredivao usisni motor jer imam osjecaj da tako usavrsavas motor, ono balansiranje, olaksavanje, bolje komponente na kraju imas umjetnicko djelo. ovo sa turbinom je nekako sirovo, ko neki americki stil, ono nema finesa nego samo se poveca motor. mislim turbak isto ima neke cari ali alfa na nekih 8-9 tisuca... :ling:
pa tako nekako sam i ja htio reci

kada vrtis atmoferca na visoke okretaje imas filing da nece nuikad stat i samo vrti i potezea da turbo ima svojke čari to stoji definitivno
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 03-07-2008, 15:42:28
Turbo rupa je vezana za okretaje,jer ona traje dok turbina se ne zavrti
tj dok ne da svoj maximum,jer se s okretajima motora povecava kolicina ispusnih plinova,
a upravo oni vrte turbinu...Na visokim okretajima turbina gubi svoju efikasnost,znaci pada joj tlak punjenja...

TB isto tako mozes vozit sasvim normalno nevidim zasto ne??

Ugradnjom turbine si isto tako usavrsava motor,jer nije to samo
sistem:nasao sam turbinu ubacit cu ju pod haubu pa nek puse...

Treba nac odgovarajucu turbinu(ne preveliku,ne premalu),napravit dosjed
na grani(ako je moguce)ako nije,nova grana,pazit na pritisak turbine(da nebi
bilo klipova kroz haubu),uglavnom puno posla isto tako....

Sve u svemu i nasvirat NA i slozit TB nije lagan i jednostavan posao...drugo je sto netko
voli okretaje i linerano oslobadanje snage,a drugi navalu turbine.... :ok:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: ZnojniBart - 03-07-2008, 15:50:52
Postoje turbo kitovi , ti samo moraš znat odredit kompresiju , potokarit cilindre , stvorit neki debeli intercooler , nabavit onaj metalni dodatak za dva dihtunga na glavi motora , granu naravno i ništa ne forsirat.
Gledao sam pokušaj , dobro to je i odrađeno ali ne iz prve , felicija 1.6 na nju je stavljen turbo kit od KKK za 1.6 vw polo , prvi pokušaj je zalio klipove i svječice sa uljem , pa je izbacivalo crijevo intercoolera kad bi išo u nižu , pa zdrapaš malo getribu , pa ti se bregasta spiga jer ne vrača dosta brzo s obzirom na okretaje , riješeno sportskom bregastom.
Jbg puno posla ali puno para i strpljenja i može se sve složit.
Pozz.

Aha , da i nije pametno u full gasu u drugoj pustit nos  :craz , jer onda sve možeš radit iz početka.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 03-07-2008, 15:55:56
Zato postoje kovani klipovi i kipnjace pa pucaj kolko te volje... :hap:

Kad se to slozi kak treba,mora i to ic ko ludo,
pogledaj samo Tipa 1.8 16v turbo integrale od alfaluđaka...  :care
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Ery - 09-07-2008, 11:20:25
a moze se turbo zavrnuti na 2.0TS i onako na serijskoj elektronici da radi do mozda 0.4 - 0.5 Bar maximalno...
i da bude relativno dugotrajno....
Cini mi se da je alfavd to radio nekada davno..
i mislim da je bash oko 200 KS mogla imati...
ali to nikada nece raditi kako treba, niti ce bez kardinalnih prepravki biti tako pouzdana i povozna kao bez prerade..
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Isus - 09-07-2008, 11:28:25
Zato postoje kovani klipovi i kipnjace pa pucaj kolko te volje... :hap:

Kad se to slozi kak treba,mora i to ic ko ludo,
pogledaj samo Tipa 1.8 16v turbo integrale od alfaluđaka...  :care

a fico njegov? Tj nije njegovneg kaj je radio??Cudi me da jos nije QV zdrobio.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 09-07-2008, 13:18:35
a fico njegov? Tj nije njegovneg kaj je radio??Cudi me da jos nije QV zdrobio.

koji fico?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Delta - 09-07-2008, 14:09:24
To je fico od Daria,samo ga je on prodao prosle godinei nije
bas isao kako je mogao...
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Isus - 09-07-2008, 14:14:56
alfa ludak ga je slagao ali je nekaj sprckao.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Ery - 09-07-2008, 14:16:13
bio je u banjaluci ali lomi poluosovine..
tako da je i sada slomio pa nije odvezao nista..
bio na prikolici cijelo vrijeme..
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Isus - 09-07-2008, 14:17:55
znam citao sma izvjestaj na hrawebu.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Ery - 09-07-2008, 14:18:54
Turbo je za one koji neznaju nasvirat atmosferski motor :hap: Reče jedan moj kolega.............
je ali do odredjene granice..odnosno nekih 130KS po litri zapremine
a dobro slozen turbak ide i na 200 KS iz bakine kuhinje...
tako da.. :D
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: maXonja - 17-01-2017, 12:33:40
Znači dižem praktički umrlu temu jer nisam našao neku noviju

Koliko vidim, na TS-a paše ispušna grana sa JTD-a
Koji turbo bi se mogao koristiti na TS-u?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 17-01-2017, 15:13:39
Pitaj Nenota iz rijeke. On ce ti najbolje reci.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Alfistic - 17-01-2017, 15:26:32
S obzirom da su ts i jtd jednaki motori moguće je da paše dosta toga
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: sale 75 - 17-01-2017, 17:21:02
pripaši odma i radilicu sa JTDa da se ne rasuje za par kilometara  :song:  :tooth
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: maXonja - 17-01-2017, 18:04:53
Nema potrebe, bilo bi i ovako ok, eventualno je dati na nitriranje

Zasad još istražujem, ali mi se sama ideja o turbu na TS-u jako sviđa  :clap:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: kocka - 17-01-2017, 18:16:34
http://blog.livedoor.jp/tedesco/search/alfa?p=2
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: luka gt - 17-01-2017, 19:21:40
Nemoze se turbo stavljat na atmosverca samo tako prvo atmosverac nama dodatno hlađenje klipova drugo kompletna struja se mora mjenjat jer ce doci do siromašne smjese jer motor nema informaciju o turbu i dolazi do izgaranja klipa i ventila to se moze stavit na auto za koje te nije briga jer neće dogo potrajat  :mah:
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 17-01-2017, 19:25:09
Eto, sve znaš. A dečko se vozi vec dvije godine minimum po rijeci svaki dan na posao sa 1.6 turbo. Bit će po Duhu Svetome
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: luka gt - 17-01-2017, 19:34:31
Ima ih sta su se raspali nakon 1000km al kad znate samo radite
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mare-ri - 17-01-2017, 19:34:40
Eto, sve znaš. A dečko se vozi vec dvije godine minimum po rijeci svaki dan na posao sa 1.6 turbo. Bit će po Duhu Svetome
Da, samo steta sta se nije malo raspisao sta je i kako radio.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Smmania - 17-01-2017, 19:40:31
Vjerovatno ulozio jos 3 takve alfe  :D nema mi to nikakvog smisla slagat i to na zloglasni TS....sretno
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: mare-ri - 17-01-2017, 19:45:38
Vjerovatno ulozio jos 3 takve alfe  :D nema mi to nikakvog smisla slagat i to na zloglasni TS....sretno
U takav projekt se ne ulazi sa racunicom isplativosti.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Alfistic - 17-01-2017, 19:52:11



Uložio je puno manje nego neki ulažu u prevelike felge, karbon naljepnice, poliranja i ostale budalaštine a ima nešto čime je jedinstven i nije nikog kopirao, sve je napravio sam. Jaaaaaaako je velika razlika kad nešto napraviš za gušt iz svoje glave svojim rukama ili kad vidiš da netko ima prevelike felge pa onda i ti hoćeš imat isto prevelike felge :)


TS se da dobro složit na turbo konverziju ali sa plastičnom granom neide, treba staru alu granu od prvih 2.0 TS-ova i onda to ide. Alfa_vd je vozio sa svojom neko vrijeme samo su ga svrbili 4 pogona i gomila više snage pa je prešao na Lancia motore ali i TS je služio i išao sasvim dobro.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Alfistic - 17-01-2017, 19:54:51
Nemoze se turbo stavljat na atmosverca samo tako prvo atmosverac nama dodatno hlađenje klipova drugo kompletna struja se mora mjenjat jer ce doci do siromašne smjese jer motor nema informaciju o turbu i dolazi do izgaranja klipa i ventila to se moze stavit na auto za koje te nije briga jer neće dogo potrajat  :mah:


Struja se ne mora mjenjat, ima puno jednostavnijih rješenja a i da se mora nije to kraj svijeta, hlađenje klipova nije uvjet kad se ne pretjeruje... al da će sa turbo konverzijom gariti motor po autocesti na 6k okretaja sat vremena neće sigurno jer to neće izdržat, 70% standardnih auta sa TS 16v motorima na našim cestama to nebi izdržalo jer su zaklani neodržavanjem
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Smmania - 17-01-2017, 19:59:55
Moro je dobro ulozit sad jedino ako tebi nije puno tih 3000-4000 eura neznam
Samo cemu to? Od tih šoping kolica radit nesto neisplativo kad je postojala gta izvedba npr u 147 ili v6 tb u GTV ? Opet na kraju imas polu vozljiv auto sa katastrofalno konstruiranim motorom kome na vel servisu mjenjas letece, ruku na srce sa prosjecnom snagom... aj da je neki v8 ili nesto pa znas iz cega izvlacis al 1.6 ili ajde jos 2.0 nema smisla (govorim o turbo upgradeu) ....
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Prta - 17-01-2017, 20:08:17
Eto, sve znaš. A dečko se vozi vec dvije godine minimum po rijeci svaki dan na posao sa 1.6 turbo. Bit će po Duhu Svetome
:lol :lol
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: maXonja - 17-01-2017, 20:13:30
Čitao sam dosta o tome na alfaowneru

Uglavnom, dosad sam zaključio sljedeće

Do nekih 0.5 bara bi trebalo biti ok sa originalnom strujom i svime ostalim s time da se spusti kompresija sa podizanjem glave stavljanjem 2 dihtunga (čak je jedan radio i sa 3 dihtunga, 2 od CF3 metalna + 1 od CF2 deblji od "kartona)

Znači ostaje samo pripasivanje ispušne grane od JTD-a, slaganje crijeva od intercoolera, dobava ulja u turbo...

Što se tiče količine goriva, MAF mjeri količinu usisanoga zraka (tj. u slučaju turba upuhanoga zraka) i tim podatkom ECU diže i količinu goriva
Ako postojeći injektori nemogu dati dovoljno goriva onda treba staviti injektore s većim mogućim protokom

Ne planiram slagati auto za utrkivanje niti za nekakvo garenje po autocesti sat vremena na 6k okretaja, htio bih probati iz gušta nešto tako utrpati u drugu GTV-jku ako ostane kod mene

Kao što je Boxer rekao, netko voli trpat 18-19'' felge, lijepiti karbon folije po autu, pretjerivati sa LED-icama i sličnim pizdarijama, subwooferima u gepeku, megagigaubermaxisized zvučnicima po vratima koji niti ne stanu u originalne oplate pa moraju raditi kalupe i sl.
E meni je to sve bullshit i bezveze, više me interesira recimo trpanje turba na TS-a

Naravno, ne mislim niti navijati turbo na 1 bar i tražiti da auto ima 250KS, za moje zadovoljstvo će mi biti dovoljno da sve profunkcionira pa makar dobio i 10KS za početak

Imam doma trenutno 2 komada 2.0TS-a + ovaj koji je trenutno u GTV-jki, blokova, klipova, kartera i svih ostalih pizdarija tako da bi se nešto od svega toga moglo skalupiti  :clap:

Pa makar mi trebalo i 2 godine da to sve napravim...

P.S. Naravno, što se tiče predznanja iz područja TS-a, mislim da ga imam dovoljno jer sam ih već nekoliko rastavio do zadnjeg šarafa, napravio 3-4 generalke ili polugeneralke, a izvadio ih iz auta jedno 15-ak

Jedino mi fali znanje iz područja turba jer sam dosad imao samo 2.4 JTD, ali nisam srećom morao ništa slagati/dirati oko turba pa se nisam niti previše interesirao oko toga
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: danko0013 - 17-01-2017, 20:22:10
Čitao sam dosta o tome na alfaowneru

Uglavnom, dosad sam zaključio sljedeće

Do nekih 0.5 bara bi trebalo biti ok sa originalnom strujom i svime ostalim s time da se spusti kompresija sa podizanjem glave stavljanjem 2 dihtunga (čak je jedan radio i sa 3 dihtunga, 2 od CF3 metalna + 1 od CF2 deblji od "kartona)

Znači ostaje samo pripasivanje ispušne grane od JTD-a, slaganje crijeva od intercoolera, dobava ulja u turbo...

Što se tiče količine goriva, MAF mjeri količinu usisanoga zraka (tj. u slučaju turba upuhanoga zraka) i tim podatkom ECU diže i količinu goriva
Ako postojeći injektori nemogu dati dovoljno goriva onda treba staviti injektore s većim mogućim protokom

Ne planiram slagati auto za utrkivanje niti za nekakvo garenje po autocesti sat vremena na 6k okretaja, htio bih probati iz gušta nešto tako utrpati u drugu GTV-jku ako ostane kod mene

Kao što je Boxer rekao, netko voli trpat 18-19'' felge, lijepiti karbon folije po autu, pretjerivati sa LED-icama i sličnim pizdarijama, subwooferima u gepeku, megagigaubermaxisized zvučnicima po vratima koji niti ne stanu u originalne oplate pa moraju raditi kalupe i sl.
E meni je to sve bullshit i bezveze, više me interesira recimo trpanje turba na TS-a

Naravno, ne mislim niti navijati turbo na 1 bar i tražiti da auto ima 250KS, za moje zadovoljstvo će mi biti dovoljno da sve profunkcionira pa makar dobio i 10KS za početak

Imam doma trenutno 2 komada 2.0TS-a + ovaj koji je trenutno u GTV-jki, blokova, klipova, kartera i svih ostalih pizdarija tako da bi se nešto od svega toga moglo skalupiti  :clap:

Pa makar mi trebalo i 2 godine da to sve napravim...

P.S. Naravno, što se tiče predznanja iz područja TS-a, mislim da ga imam dovoljno jer sam ih već nekoliko rastavio do zadnjeg šarafa, napravio 3-4 generalke ili polugeneralke, a izvadio ih iz auta jedno 15-ak

Jedino mi fali znanje iz područja turba jer sam dosad imao samo 2.4 JTD, ali nisam srećom morao ništa slagati/dirati oko turba pa se nisam niti previše interesirao oko toga
To je fora kad napravis nesto po svom iz necega sto svi tvrde da nema smisla a tebe veseli

Poslano sa mog SM-N9100 koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Alfistic - 17-01-2017, 20:27:35
Neno je složio na 1.6 ali je prvotno secirao motor u radu, izmjerio mu temperature ulja, vode i ostalo u normalnoj vožnji i pod opterećenjem i na kraju zaključio da je 1.6 najpodobniji za to jer je od svih TS motora najmanje opterećen i ima najviše rezerve prije nego ubije ulje. I kad je složio ako se ne varam auto ide jednako ili bolje od 156 V6 ako se dobro sjećam....
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Prta - 17-01-2017, 21:11:58
i jos triba hladnjak ulja ako je ts-u to vec mana
a sve te cijevi nisu neki problem pogotovo ako pase ispusna sa jtd-a
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: ANTE - 17-01-2017, 21:23:26
Čitao sam dosta o tome na alfaowneru


Uglavnom, dosad sam zaključio sljedeće

Do nekih 0.5 bara bi trebalo biti ok sa originalnom strujom i svime ostalim s time da se spusti kompresija sa podizanjem glave stavljanjem 2 dihtunga (čak je jedan radio i sa 3 dihtunga, 2 od CF3 metalna + 1 od CF2 deblji od "kartona)

Znači ostaje samo pripasivanje ispušne grane od JTD-a, slaganje crijeva od intercoolera, dobava ulja u turbo...

Što se tiče količine goriva, MAF mjeri količinu usisanoga zraka (tj. u slučaju turba upuhanoga zraka) i tim podatkom ECU diže i količinu goriva
Ako postojeći injektori nemogu dati dovoljno goriva onda treba staviti injektore s većim mogućim protokom

Ne planiram slagati auto za utrkivanje niti za nekakvo garenje po autocesti sat vremena na 6k okretaja, htio bih probati iz gušta nešto tako utrpati u drugu GTV-jku ako ostane kod mene

Kao što je Boxer rekao, netko voli trpat 18-19'' felge, lijepiti karbon folije po autu, pretjerivati sa LED-icama i sličnim pizdarijama, subwooferima u gepeku, megagigaubermaxisized zvučnicima po vratima koji niti ne stanu u originalne oplate pa moraju raditi kalupe i sl.
E meni je to sve bullshit i bezveze, više me interesira recimo trpanje turba na TS-a

Naravno, ne mislim niti navijati turbo na 1 bar i tražiti da auto ima 250KS, za moje zadovoljstvo će mi biti dovoljno da sve profunkcionira pa makar dobio i 10KS za početak

Imam doma trenutno 2 komada 2.0TS-a + ovaj koji je trenutno u GTV-jki, blokova, klipova, kartera i svih ostalih pizdarija tako da bi se nešto od svega toga moglo skalupiti  :clap:

Pa makar mi trebalo i 2 godine da to sve napravim...

P.S. Naravno, što se tiče predznanja iz područja TS-a, mislim da ga imam dovoljno jer sam ih već nekoliko rastavio do zadnjeg šarafa, napravio 3-4 generalke ili polugeneralke, a izvadio ih iz auta jedno 15-ak

Jedino mi fali znanje iz područja turba jer sam dosad imao samo 2.4 JTD, ali nisam srećom morao ništa slagati/dirati oko turba pa se nisam niti previše interesirao oko toga

Injektori od gta su isti fizicki a imaju 25% vecu kolicinu pa da imaš i taj podatak a i ja planiram dogodine na 147 selespeda složit kumu turbo. Ispusna od jtd nepase jer tuce u cjev vode na ts pa moraš izraditi novu ispušnu sam.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Batina - 17-01-2017, 21:26:09
Ispusna od jtd ide na sraf Ali po meni je to overkil jer jednostavno nije kapacitetna za ts. Nije ti ni skupo iskrojit iz ts grane turbo granu na neku t2 flandju jer na jtd granu ti recimo ne pase turbo sa cupea ni sa v6tb a tog se da nac po 200e
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: ANTE - 17-01-2017, 21:28:13
Kako misliš provuc onu alu cjev šta ide na glavu ispod turbine?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Alfistic - 17-01-2017, 21:29:55
Pa mislim da ona cijev može ići i drugim putem odnosno preraditi taj dio, lakše je nju preraditi nego raditi ispušnu ja mislim
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 17-01-2017, 21:39:25
Neno je na kraju mislim radio drugu ispušnu
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: ANTE - 17-01-2017, 21:42:13
Je vec sam ja obavio razgovor sa njim i uglobalu se da to sve jednostavno napravit....ko ima volje i Viktora blizu.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: maXonja - 17-01-2017, 21:44:22
Imam i ja jednog dobro dečka za auspuhe tako da taj dio nije problem

Zasad samo prikupljanje informacija, ionako prije proljeća ništa
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 17-01-2017, 21:48:58
Je vec sam ja obavio razgovor sa njim i uglobalu se da to sve jednostavno napravit....ko ima volje i Viktora blizu.


Sta čujem da si VEMS stavio na stojadina  :?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Batina - 17-01-2017, 21:50:35
I za 0.5 bara nemoj puno dizat kompresioni. Izgubit ces dosta na niskima i same krajnje snage.
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: ANTE - 17-01-2017, 21:50:58
Ima dvi godine...
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Mi$ki - 18-01-2017, 17:36:21
Što bi se dobilo s hladnjakom ulja, sprint filterom zraka, otvorenijim ispuhom i trkaćim kablovima i eventualno nekim "sportskijim" svjećicama. Ako ne snaga vjerovatno puno življi motor. Ima li tko osobnog iskustva?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Alfistic - 18-01-2017, 17:40:36
Za taj motor postoje samo jedne svijećice s kojima radi kako treba, pogotovo kad se turpija motor, otvoreni ispuh, micanje katalizatora, dobar usis, nešto bi se dobilo i motor bi bio osjetno življi. Kablove je uzalud mjenjat jer tvornički savršeno odrađuju posao. Da se promjeni usis bi vjerojatno bila malo veća razlika jer usisna je ko eifelov toranj nabuđena sa svime i svačime
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 18-01-2017, 17:52:43
Ovo sam dobio ja.
- Orginal filter, koji ide isti na 2.5, mislim čak i 3.2. Znači ne treba ništa protocnije, dosta mu je velika površina. Imao sam prije K&N uložak i to sam zamjenio sa orginalom.
- maknuo sam rezonator na usisu i stavio sam cijev od nape do branika, ne toliko zbog samog usisa koliko zbog toga što je preglasno bez rezonatora a ta cijev utisa skoro na razinu orginala.
- cijev usisa od Viktora identičnih promjera od početka do kraja
- nove svjećice
- svi Bosch senzori novi
- supersprint auspuh bez katalizatora
- polugeneralka i uređena glava u TTM-u
- mapirano kod Gubica
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Batina - 18-01-2017, 17:56:29
Na jts.
Na ts je to ipak malo drugacija stvar
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 18-01-2017, 17:58:41
A u teoriji razlika je 10 konja u startu, ali jednako su zaguseni katalizatorima i rezonatorom na usisu. Isto bi primjetio da koliko god auto uredno radi, nije loše te senzore promjeniti

Mislim da je puno bitnije da je motor tip-top nego ove sve stage 1 prerade na N/A motoru
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: Mi$ki - 18-01-2017, 18:07:08
Ma samo glasno razmišljam, jer ako TS ima problema s viskom temp ulja motora da bi hladnjak ulja to riješio i samim time  "pomogao" motoru uz kvalitetno ulje da duže traje , a zvuk usisa i ispuha su više za dušu nego neke ozbiljne perfomanse. Ali ako bi motor malo živnuo nebi bilo loše. Zato pitam da lije to tko radio i koliki su otp troškovi?
Naslov: Odg: nabrijavanje 2.0 twin spark
Autor: jakov - 18-01-2017, 18:37:31
Pa mislim da troškovi nisu preveliki. Ovo sa supersprintom je bilo najskuplje, ali to je bilo više za mene nego vjerovatno potreba. Navodno je CF1 auspuh sve što ti treba. Nisam želio svoju granu preradivati jer se iz nekog razloga grozim pomisliti da bi imao varove sa unutarnje strane na grani. Tu se skuplja čađa momentalno.

Ovo na usisu te ne košta ništa, maknes tu kutiju prije filter zraka. To je kao neki prigušivač.

Temperatura ulja provjereno padne kad se maknu katalizatori