Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: kiki147 - 19-06-2008, 22:53:09

Naslov: Alfa negdje vuče struju
Autor: kiki147 - 19-06-2008, 22:53:09
auto mi negdje vuče struju,nitko nezna gdje! bio sam kod 10 autoelektričara,svaki isto.
promjenio sam akumulator,popravljo alternator,spoje ga na instrument i sve je ok!za četri dana auto isprazni akumulator,napunim ga i tak drži 3-4 dana pa isto.prvi puta mi se desilo 3-4 dana nakon ugradnje plina.

jel imao ko takvo sranje ?
šta bi to moglo bit?
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: matko_145 - 19-06-2008, 23:02:26
provjeri instalaciju struje od plina... možda se negdi dira neka žica ako je nestručno napravljeno..... ja san ima takav problem kad san vozija kockicu.... tek nakon mjesec dana kopanja po autu san svatija da mi negdi vuče struju instalacija od ventilatora pa sam lijepo izvadija taj osigurač i stvar riješena....  :craz
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Aki - 21-06-2008, 10:54:48
ako imaš digitalni ili analogni instrument ispitaš sam ,dakle

 1. skineš +ili- pol baterije
 2. staviš instrument na istosmjerne ampere
 3. jedan priključak od instrumenta staviš na bateriju ,a drugi na klemu koju si skinia
 4.ako vidiš da ti vuče struju samo skidaš jedan po jedan osigurač i kad ti padne na nulu naša si krivca  :craz :craz



  p.s.   nemoj osig.od plina zaboravit  :mah: :mah:
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: kiki147 - 22-06-2008, 02:11:49
 :care hvala na savjetu!
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: kiki147 - 26-06-2008, 16:21:26
problem riješen 4 dana se vozim otkad sam izvadio osigurač od kompresora klime i to je to.
a sad moram vidjet jel relej,ili elektromagnetska sklopka na kompresoru klime
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: alfi1973 - 24-02-2009, 18:36:25
ovako molim za pomoć ako se netko u to kuži ppošto živim na plitvicama i ovdje nema autoelektrićara da mi objasni kako najlakše otkriti gdje i odakle mi vuće struju iz akomulatora jer naime kada spojim potenciometar na plus i minus toćno vidim kako mi vrijednost snage akomulatora pada tako da sada naveće skidam klemu da ujutro mogu upaliti,hvala na odgovorima...
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: kiki147 - 24-02-2009, 18:47:55
ako ti je auto bio udaren,možda je žica stisnuta uz karoseriju i tu ti gubi struju
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Viktor - 24-02-2009, 18:52:16
Moja 155 je vukla na 3 mjesta (sve otkrio). Žaruljica u portapaku, žaruljica u pretincu za rukavice i komjuter od plina (bio stalno spojen dok je imala plin).
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: kiki147 - 24-02-2009, 18:59:49
meni klima vuče struju,nisam ni pokušavo tražit mjesto,jer mi se neda raskopat pola auta,to kad na prolječe uzmem godišnji pa mi bude dosadno :hap:
preko ljeta kad sam koristio klimu,svaka 2-3 dana izvadio osigurač da mi ne isprazni akumulator( akumulator je držao max 5 dana)
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Bandit - 26-02-2009, 22:06:56
ako imaš digitalni ili analogni instrument ispitaš sam ,dakle
 1. skineš +ili- pol baterije
 2. staviš instrument na istosmjerne ampere
 3. jedan priključak od instrumenta staviš na bateriju ,a drugi na klemu koju si skinia
 4.ako vidiš da ti vuče struju samo skidaš jedan po jedan osigurač i kad ti padne na nulu naša si krivca  :craz :craz
  p.s.   nemoj osig.od plina zaboravit  :mah: :mah:

Oživljavam temu jer se počeo meni sličan problem dešavati na 156... upravo sam gore opisanim postupkom našao "krivca", radi se o osiguraču koji odgovara za uglavnom osvjetljenje kabine, portapak, pretinac, radio, sat... e sad, trebalo bi početi odspajati jedno po jedno dok struja ne padne na 0A... trenutno mi vuče 0.2A  :wal: :wal:

Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: matko_145 - 26-02-2009, 22:19:44
Oživljavam temu jer se počeo meni sličan problem dešavati na 156... upravo sam gore opisanim postupkom našao "krivca", radi se o osiguraču koji odgovara za uglavnom osvjetljenje kabine, portapak, pretinac, radio, sat... e sad, trebalo bi početi odspajati jedno po jedno dok struja ne padne na 0A... trenutno mi vuče 0.2A  :wal: :wal:



na tvom bi mjestu počea od radia i pojačala...
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: alfi1973 - 08-02-2012, 17:26:43
 :?: Molim da mi netko pomogne kako da otkrijem gdje mi auto vuče struju. Naime radi se o Alfi 156 1.8 TS kupio sam novi akumulator ali ako ostane spojen kroz negdje otprilike dva dana izvuće mi svu struju iz njega , molim da mi pomognete...HVALA  :ok:
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: mane - 08-02-2012, 17:38:38
Odvezi ga električaru i neka ti pregleda alternator
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: TSHead - 15-09-2013, 21:12:43
evo i mene muči isti problem, meho našao na kojem osiguraču sad treba točno nać di bježi

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=68927.msg1268602#msg1268602 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=68927.msg1268602#msg1268602)
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: ar145box - 27-10-2013, 20:37:39
imam i ja slican problem.. koji se tek od nedavno poceo desavati... ugl isto tako, par dana radi. ili cak nekad u jednom danu pocne zezati..... cim upalis svjetla, izvuku sve...


uzeo nedavno novi akumulator, i poslije tj dana opet.... zato sto su se danas trebala palit svjetla.. i to je to.. sta moze vuci struju? imam plin... sve sto gori stalno je svjetlo od radia, tj plavo , standby ili sta vec, i od plina onaj prekidac...
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: nizure - 27-10-2013, 21:05:06
Provaj ovo što je Aki napisaohttp: ili //www.youtube.com/watch?v=pjXt7_gusgM
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: sale 75 - 27-10-2013, 22:22:26
meni prekidač od plina ne svjetli stalno,možda je do njega,isto tako radio sam spojio na osigurač koji dobije struju tek kod kontakta,za svaki slučaj
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: ar145box - 27-10-2013, 22:26:28
meni prekidač od plina ne svjetli stalno,možda je do njega,isto tako radio sam spojio na osigurač koji dobije struju tek kod kontakta,za svaki slučaj
nije ni meni do prije par mj. i onda odjednom poceo stalno svjetlit.  sta bi to moglo biti? :D
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: FAN - 17-03-2016, 19:54:00
Dizem ovu temu da ne otvaram novu bzvz..

Dakle,jedan zanimljiv problem u 147-ici..

Problem je sa strujom ocito, simptomi su ovakvi:

- Auto izgubi nekad struju na radiu, nakon par puta paljenja i gasenja, struja se vrati. Neki dan nije radilo desno kratko svjetlo i radio, udjem unutra nakon par min, upalim, sve radi.

- Kad ju je stari vozio doma iz Rijeke pregorila mu oba osiguraca od prednjih kratkih svjetala odjednom... Kaze da je upalio maglenke i osiguraci su pregorili iste sekunde. Isprobao ja sa upaljenim maglenkama kad sam zamijenio osigurace, sve radi.

- Danas upalim, upali se greska ABS-a, ugasim, ponovo upalim, sve normalno.

E sad... Auto ima ugradjene lece... Nekako mi sve vuce da je krivac jedan od balasta ili cak oba

Jel ima itko kakav slican problem...
Mislim, ne pojavljuje se cesto, svakih par dana, ali iritira :)
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Role 156 - 17-03-2016, 19:59:29
Dizem ovu temu da ne otvaram novu bzvz..

Dakle,jedan zanimljiv problem u 147-ici..

Problem je sa strujom ocito, simptomi su ovakvi:

- Auto izgubi nekad struju na radiu, nakon par puta paljenja i gasenja, struja se vrati. Neki dan nije radilo desno kratko svjetlo i radio, udjem unutra nakon par min, upalim, sve radi.

- Kad ju je stari vozio doma iz Rijeke pregorila mu oba osiguraca od prednjih kratkih svjetala odjednom... Kaze da je upalio maglenke i osiguraci su pregorili iste sekunde. Isprobao ja sa upaljenim maglenkama kad sam zamijenio osigurace, sve radi.

E sad... Auto ima ugradjene lece... Nekako mi sve vuce da je krivac jedan od balasta ili cak oba

Jel ima itko kakav slican problem...
Mislim, ne pojavljuje se cesto, svakih par dana, ali iritira :)
Većinom bude kad je auto  io maznut naprijed da se presjeku par zica od udarca ali ne do kraja pa onda malo smelcaju  :D
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Mikula - 17-03-2016, 20:02:02
Lako tebi, meni vuce lovu iz novcanika
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: FAN - 17-03-2016, 20:07:06
Većinom bude kad je auto  io maznut naprijed da se presjeku par zica od udarca ali ne do kraja pa onda malo smelcaju  :D
Ali onda bi se to desavalo stalno... I na nekim vibracijama bi se sigurno gubio kontakt
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: FAN - 17-03-2016, 20:07:21
Lako tebi, meni vuce lovu iz novcanika
I meni ce :D

Mozda je automoto dobro i rekao, ove alfe s mora kad dodju na kontinet, pisi propalo :D :D
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Role 156 - 17-03-2016, 20:09:41
Ali onda bi se to desavalo stalno... I na nekim vibracijama bi se sigurno gubio kontakt
Ma zaj..  :D a  idi treba sve pregledat sa strujom nije lako nikad  :Crazy
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: FAN - 17-03-2016, 20:10:56
Ja se te struje u autu uzasavam od ugradnje TI siceva u 156, a i prije... 😂
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: terror - 12-05-2016, 16:29:54
pozdrav svima imam problem na 145 1.6 box gm struja auto preko noci izvuce cjeli akumulator makar se dan prije vozio i sve ,akumulator je novi 45ah.kad ga skinem voltaza je 11.6 al auto nemoze ni okrenit.punjenje je 13,9 na leru sa potrosacima ugasenim.molim pomoc
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Sasa.R - 12-05-2016, 16:44:52
Na sve ugašeno spoji ampermetar izmwdju baterije i kleme pa vidi koliko "vuće"vjeroatno negddje imas puknutu izolaciju i radi kratki spoj
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: terror - 12-05-2016, 16:53:25
na spojen akumulator na auto spojim ampermetar i pratim kolko vuce
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: maXonja - 12-05-2016, 17:04:46
Ampermetar se spaja serijski u strujni krug

Znači otpojiš + klemu sa akumulatora, + pol ampermetra staviš na + stupić na akulumatoru, a - pol ampermetra staviš na samu + klemu

Samo pazi da si staviš dovoljno veliki raspon u A na ampermetru
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Sasa.R - 12-05-2016, 17:06:07
Neee skines jednu klemu ugasen auto i vidis koliko ampera vuće tada trazi prvo oko svjetala jer kablovi gore od topline a onda pregledaj sve sto može doticati karoseriju ili masu
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: Sasa.R - 12-05-2016, 17:07:19
Toćno kako je her maxonja rekao tada trzenje i kopanje
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: noDi - 12-05-2016, 17:09:41
na spojen akumulator na auto spojim ampermetar i pratim kolko vuce
Odspojis minus klemu, na nju spojis jednu  stezaljku tj zicu sa multimetra a na sam minus na akumulatoru drugu.. mislim da bi trebalo vuc do 100mA bez kontakta, ovisi o autu..
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: maXonja - 12-05-2016, 17:26:10
Da lakše shvatiš, nisam baš neki umjetnik, ali slika vrijedi 1000 riječi  :D

(http://thumbnails116.imagebam.com/48321/98f3cb483208016.jpg) (http://www.imagebam.com/image/98f3cb483208016)
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: terror - 12-05-2016, 21:03:39
dobra je shema ali probao sam to i dode do 0,40 max i pada do 0 polako i kad dode do 0 stoji na tom
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: maXonja - 12-05-2016, 21:26:47
Po tome ispada da ti onda ništa ne vuče struju  :confus:
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: noDi - 12-05-2016, 21:43:07
Nemoguce, bit ce da je do instrumenta, kakav instrument imas? Inace da je 40mA to bi bilo ok, tako nesto sam i na svojoj izmjerio kad sam stavljao radio.
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: terror - 13-05-2016, 01:28:29
imam neki znj moram kod kolege otic on ima pravi ampermetar jako dobar.dosad nije vukla nist struje nikad i od prije tjedan dana nema dana da nepalim naguranac ili preko kablova,koji god akumulator stavio preko noci ga sukne.nakon sat vremena vec oslabi.prvo manevri sa slabim osiguracima na par mjesta sto je rezultiralo skorim pregrijavanjem jer je osigurac vent bio gore 10a a po uputstvima stoji da mora bit 30a.sad su svi osiguraci po upustvima gore
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: noDi - 13-05-2016, 14:09:07
imam neki znj moram kod kolege otic on ima pravi ampermetar jako dobar.dosad nije vukla nist struje nikad i od prije tjedan dana nema dana da nepalim naguranac ili preko kablova,koji god akumulator stavio preko noci ga sukne.nakon sat vremena vec oslabi.prvo manevri sa slabim osiguracima na par mjesta sto je rezultiralo skorim pregrijavanjem jer je osigurac vent bio gore 10a a po uputstvima stoji da mora bit 30a.sad su svi osiguraci po upustvima gore
Najbolje bi ti bilo strujna klijesta nabavit, onda ne moras nista odspajat i  mozes radit i isprobavat svasta dok su ona objesena na kabelu od akumulatora. Ako su svi osiguraci ok probaj isklj radio preko noci pa vidi. Zna puno puta i on zajebavat. U krajnjem slucaju elektricaru i bok...
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: kovar - 13-05-2016, 20:04:24
Strujna kljesta za dc su skupa. U seriju sa baterijom -polom se spoji ampermetar(bilo koji multimetar koji mjeri dc struju).
Ugaseno auto vuce odredjenu struju-ovisi do opreme tipa centralno zakljucavanje,daljinsko,alarm,radio i krece se obicno oko 0,2 do 0,4A-treba malo pricekat da se struja stabilizira/padne- jer je odmah nakon spajanja nesto veca.  Ako ti brzo prazni aku onda ti je ta struja dosta veca-vadis osigurace i vracas dok struja ne padne na te vrijednosti i onda je problem u krugu tog osiguraca. Ako se struja ne mjenja problem je u masi,alternatoru ili anlaseru-skidas +zicu sa istih.

Tapatalk
Za pocetak provjeri i ocisti + i - klemu akunulatora
Naslov: Odg: Alfa negdje vuče struju
Autor: terror - 14-05-2016, 00:04:59
jucer uklonio relej grijaca zadnje sajbe neki zamjenski je bio gore i situacija je danas bila bolje 5 h je auto stajo napon nije padao ispod 12.30.sad budem vidio preko noci sutra ujutro sta ce rec dal ce moc upalit ili ce ostat bez struje totalka