Alfisti.hr

Alfa Romeo modeli => 147, 156, GT => Autor teme: sokre - 09-12-2006, 23:24:31

Naslov: ECU centrala Alfa 156
Autor: sokre - 09-12-2006, 23:24:31
Malo sam surfal po stranici alfa 156.net i tamo piše da ako se izresetira ECU, pa nakon toga brza vožnja da auto poslije ide bolje, tj. prilagodi parametre stilu vožnje poslije reseta.
Jel ko probal?
Reset se radi ovak: Disconnect the battery for at least 45 mins
Reconnect and start the engine but do not touch the throttle and let the car idle for 15 mins.
Turn the car off and leave for 10 mins.
Start the car and take her for a blast.
Prijevod: - otpojiti kleme s akumulatora na bar 45 minuta
- natrag spojiti, upaliti auto, ne dirati gas, pustiti da 15 minuta radi na leeru
- ugasiti auto i ostaviti 10 minuta
- upaliti auto i po gasu
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Zagorar - 10-12-2006, 02:07:27
Pročitao sam i ja davno već nešto slično, samo na njemačkom, i za 147-icu. No, bio je tamo i odgovor nekog uvaženog stručnjaka koji je ustvrdio da je takvo što (prilagođavanje parametara stilu vožnje) obična izmišljotina. (Bar u tom konkretnom slučaju.)
Ne bi se štel mešati, ali to čak i meni zvuči nestvarno.  :wz

Usput, super ti je novi auto! :ok:
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: sokre - 10-12-2006, 08:06:59
Hvala, dugo sam ju tražil ...   :da:
I meni zvuči nevjerojatno, jer u biti da je to tak kaj će nam onda chipanje????  :?:
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Zagorar - 10-12-2006, 13:53:06
Kad bi to bilo moguće, bila bi to već neka vrsta umjetne inteligencije. :crazy: A i zašto baš u alfi? Kad ni hardver ni softver nisu alfini proizvodi.
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: SiKe_145 - 11-12-2006, 23:17:28
Koliko je meni poznato  ECU ima neki self-adaptation mod koji korigira neke parametre tijekom starenja auta, senzora i ostalog sto vec moze starit i vremenom izgubit tocne tvornicke parametre. Nakon odspajanja ECU-a sa baterije ovi parametri se izgube pa ih ECU nakon ponovnog prikljucenja opet mora "naucit". To navodno da traje mozda 10-ak kilometara ili 15-20 min u kojem razdoblju onda motor moze radit nestabilno na leru i u voznji. Kad se ECU "prilagodi" stanjima senzora, dalje sve radi normalno.

Da li je sad tu nesto moguce tweaknut u tom periodu "ucenja", ne znam...ali mi se cini da taj period ucenja nikad ni ne prestaje, tako da ako i nest sprckas, ECU je valjda u stanju to prepoznat i prilagodit se sprckanim uvjetima.

Koliko to bas u stvarnosti radi...boooo 
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Zagorar - 12-12-2006, 23:09:15
Ako je kojim slučajem ovo za "učenje" bar djelomično moguće u praksi, onda si mogu misliti što je moja bella "naučila" od samog početka.

Kad sam je kupio, u AC-u su me izdašno snabdjeli s nekih 56 ml goriva. S tim sam se jedva dovukao, naravno minimalnom brzinom, do Inine pumpe u susjedstvu. Skoro da sam trebao krivudati po cesti kao u Formuli 1, da iscijedim zadnje kapi. :hap: A kad sam se s pumpe uključivao na glavnu cestu bio sam "malo" iznenađen skromnom količinom preglednosti straga i bočno, pa mi je za taj manevar trebalo prilično vreeeeemena.

I sad, ako je taj ECU i dio pametan od onog što se o tome da pročitati onda bi već na pumpi započeo sa mnom otprilike ovakav razgovor:

ECU: Zašto nisi u dodatnoj opremi naručio i kuku za vuču (prikolice)?
Ja: Nema to, a i što će mi kuka!?
ECU: Pa za kućicu. Kad pužeš!  :funny:
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Niko - 14-12-2006, 12:38:42
Ja sam svoju par puta resetirao tako kada sam cistio lepir gasa i kada me MAF zahebavao......
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: split - 30-03-2009, 21:49:38
Da li neko zna? Radi se o 156-ici 98 g. 1.6 ts, sada se ubacuje motor 1.6 ts 2006 g., da li će odgovarat stari kompjuter na ovaj novi motor, i je li razlika u kompjuteru ako je novi motor 105 ks a stari 120 ks... ?
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Irvine159 - 30-03-2009, 22:32:19
Nisam siguran ali nevjerujem da može odgovarat,120 ks ima više eletronike,pa predpostavljam da treba totalno druga ecu!
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Deniro - 19-03-2011, 16:50:40
Pozdrav svima, iman problem sa radom ventilatora hladnjaka, bio sam kod Seba i zaključak je bio da najprije provjerim ecu dali je ispravna pa da onda idemo dalje sa traženjem kvara ako je sa ecu sve ok... ono šta me zanima je dali ima koja dobra duša koja ima ecu od 156 2.4 jtd '98 da vidim dali će mi bit sve ok sa drugom centralom?  Neznam dali sam na pravom mjestu stavio post, ako nisam ispričavam se  :redf: 
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: nizure - 19-03-2014, 19:30:46
Gdje se na 156 1.9 jtd 85kw 2005.g. nalazi glavni kompjuter (centralna jedinica)?
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Mata16 - 19-03-2014, 19:52:13
Centrala motora trebala bi se nalazit kod suvozacevih nogu zasarafljena sa desne strane
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: alfistaaco - 18-03-2015, 16:04:01
nedavno sam kupio 2.5 v6 156-icu,1998 god.sve super sa auto osim ECU......prijasnji vlasnik mjenjao je kod ECU-a jer neznam sta je radio sa prijasnjim kljucevima,dali ih je pogubio ili razbio neznam.uglavnom sad mene to zaje.....auto radi,vozi......sve dok ne zakocim npr na semafor,odjednom auto gubi okretaje i ugasi se,upalit je mogu tek kad izvadim kljuc ,zakljucam i ponovo odkljucam auto i tek onda je mogu upalit,drugacije nece! bio sam u alfinom servisu,tamo ga spojili na kompjuter i rekli da je ECU mjenjan kod.naravno tamo su se ponudili da bi ugradili sve sto treba,trazili su me 2800 eura za novi ECU,blokadu volana ,cilindar za kljuceve i nove kljuceve.ako neko nesto zna o ovome nek mi se javi. :thanks
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: maXonja - 18-03-2015, 16:16:02
A da jednostavno makneš kod ključa?
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: boris - 19-03-2015, 09:28:17
To sigurno nije problem koda centrale, nego lošeg kontakta, ili nečeg oko ler gasa, ako je EU3 motor onda ima elektronski gas i ECU preko leptira sam regulira dotok zraka u leru. To može na EU3 motorima biti problem MAF-a
Jesu to možda u PSC-u na Martinkovcu dijagnosticirali  :care
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: alfa166tuner - 19-03-2015, 18:22:08
Kod ocita samo prvi put kad das kontakt  u voznji to ponovno ne provjerava. Dakle neki je drugi problem
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Mladen156TS - 28-02-2016, 20:08:56
Dali je imao tko slicnih problema?? :?
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Vasko - 28-02-2016, 20:11:35
Ajde, nadam se ćeš ih se riješiti kroz nekoliko dana  :ok:
Naslov: Odg: ECU centrala Alfa 156
Autor: Mladen156TS - 28-02-2016, 20:17:48
A i ja se nadam isto